The Leftovers (SPOILERY, a serial spoko)
LEFTOVERS

Nowy serial HBO. Nowy serial Lindelofa.

2% populacji Ziemi znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W jednej chwili są, a w następnej już nie. Glowny bohater to glina, są jakieś dziwne sekty (ale dziwne nie w taki sposób jak np. w TRUE DETECTIVE, tylko dziwne, bo są dziwni, palą fajki i nie gadają).

Póki co tak raczej tak se. Nic szczegolnie interesujacego się nie dzieje w pierwszym odcinku, ktory do tego jest dość powolny. Nie podoba mi sie zbyt czeste używanie melodramatycznej muzyki (tytułowej muzyki?), bo choć na początku jest nastrojowa, to gdy gra czwarty raz robi się to z lekka nachalne. Na otwarcie i na zamknięcie by pasowala, a tak jest jej troche za duzo

Justin Theroux jako glina z problemami jest fajny, ale to tyle, chcialbym coś więcej. Jego postać zaczyna sie robić bardziej interesująca dopiero pod koniec, od sceny w barze. Bo potem jedzie gdzies i kogoś bije. Wiec spoko. Ma potencjał.

Podoba mi się melancholijny klimat, zwłaszcza na początku odcinka, po minięciu trzech lat. Potem mniej. Nie wiem tylko czy, jak sam serial zauważa, te 2% to aż taka strata. No chyba, że chodzi o to, ze w tych 2% był Gary Busey, to rozumiem. (Bo był, serial zaznacza. :)) Ciekaw jestem jak to rozwiną i wytłumaczą, ale to tyle. Reszta ekipy jest mało interesująca, choć nastoletnia córka bohatera jest urocza i może coś będzie z jej wątku.

No i podoba mi sie ten występ Christophera Ecclestona, który trwał całe 3 minuty, pewnie nie więcej. Oby w dalszych odcinkach było go dużo, bo zawsze rozświetla ekran.

Najlepsze z odcinka to muzyka na zakończenie:

BARDZO PROSZE nie wydzielać mojego posta tylko dlatego, że jest stosunkowo długi. Po to jest ten temat, zeby nie zasmiecac dzialu pustymi tematami z dwoma postami. Poczekajmy aż zbierze się kilka postów, a nie jak temat o "HALT AND CATCH FIRE", który ktoś błyskotliwie z dupy wydzielił i teraz stoi pusty.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Uśmiech 

Ooo do kroćset fur beczek! nie powiem , ale jest naprawdę przyzwoicie. Pilot ciężko wchodzi , nie zniechęcajcie się pierwszymi powolnymi 15toma minutami ,bo potem klimat fucki , sex , przemoc i wielka tajemnica bije z ekranu hektolitrami. Nie wybucham jeszcze totalnie , bo scenarzysta kiedyś nie do końca w satysfakcjonujący sposób zakończył LOST, a po popierdolonym , pozbawionym logiki Prometeuszu już nie wspomnę. Tak czy siak warto zainwestować czas chociażby w pierwszy odc. Polecam i myślę , że po drugim wszystko będzie jasne. Na razie 8/10
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Cytat:potem klimat fucki , sex , przemoc i wielka tajemnica bije z ekranu hektolitrami

Ty chyba widziałeś japońsko-niemiecką wersję tego odcinka.

Seksu zero (ok, dwie sekundy minety były, nic nie widać)

Bluzgi - mało, max 10.

Przemoc: strzelanie do dzikich psów i jakieś zamieszki na trawniku podczas festynu. Trudno to nazwać hektolitrami przemocy.

Klimat - na razie nie odczułem niestety.

Wielka tajemnica - ok, tajemnica jest i naprawdę jest wielka (nagłe zniknięcie 2 proc. ziemskiej populacji).

Krótko: z tego serialu może wyjść coś super, ale równie dobrze pomysł na fabułę może przekształcić się w nieznośną parodię-krzyżówkę Lostów z najsłabszymi nowelkami Kinga. Oczywiście jak na dobrego dilera przystało, hbo zachęciło mnie do obejrzenia kolejnych epizodów, przy czym na te chwile mówię: szału nie ma.

Odpowiedz
Tyle gadano, że to następca Six Feet Under, a po pierwszym odcinku już wyraźnie widać, że to zwykłe bicie piany było.

Odpowiedz
Ale to chyba nie ma tematu? I słusznie, bo nie ma o czym gadać - słabizna, którą pewnie zdejmą po 1 sezonie. Zresztą whatever, bo i tak nic by się nie wyjaśniło, gdyż Lindelof jest taki GŁEMBOKI i POSTMODERNISTYCZNY :)

Odpowiedz
(06-07-2014, 16:36)Albertino napisał(a): Zresztą whatever, bo i tak nic by się nie wyjaśniło, gdyż Lindelof jest taki GŁEMBOKI i POSTMODERNISTYCZNY :)
No tak, ale to serial na podstawie książki, której autor zresztą jest jego współtwórcą. A sam Lindelof mowi, ze ma nauczke po LOST.

Odpowiedz
Tak, tak - a w międzyczasie napisał takie arcydzieła jak "Prometeusz", "Kowboje i obcy" oraz "World War Z" :)

Odpowiedz
Tak, tak samo napisał te scenariusze, jak scenariusz do Star Treka 2. ;) Chyba jedynie przy Prometeuszu naprawdę coś więcej pisał. Inna sprawa, że LOST to wciąż świetny serial, a LEFTOVERS ma potencjał, choć gdyby to nie było HBO to pewnie bym olał.

Odpowiedz
Czyli jest sporo szansa, że jedyna co będzie się z tego serialu wylewać hektolitrami, to głupota :)

Odpowiedz
Właśnie przeczytałem tonę spoilerów z książki Perrotty i jeśli ma to być wierna ekranizacja, to w kolejnych odcinkach będzie taka żenada jakiej się spodziewałem. Krótko mówiąc, kładę oficjalnie lachę na ten serial :)

Odpowiedz
A mnie się podobało. Fajny, senny, podszyty surrealizmem klimat, dające się lubić postacie, ciekawie zapowiadająca się historia. Nic odkrywczego, ale oglądało się przyjemnie i te 70 (!) minut upłynęło bardzo szybko.

Odpowiedz
(30-06-2014, 20:35)Crov napisał(a): Nie wiem tylko czy, jak sam serial zauważa, te 2% to aż taka strata. No chyba, że chodzi o to, ze w tych 2% był Gary Busey, to rozumiem. (Bo był, serial zaznacza. :)) Ciekaw jestem jak to rozwiną i wytłumaczą, ale to tyle.

Z tego, co czytam np. tutaj, kwestia zniknięcia nie będzie w ogóle wytłumaczona. Serial ma się skupiać na reakcjach ocalałych -- jednostek i społeczności. Czyli raczej taka obyczajówka o ludziach w różny sposób radzących sobie z żałobą wywołaną niecodziennymi okolicznościami. Czyli raczej sobie to odpuszczę, chyba że komentarze po zakończeniu sezonu będą zachęcające.
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Cytat: Serial ma się skupiać na reakcjach ocalałych -- jednostek i społeczności. Czyli raczej taka obyczajówka o ludziach w różny sposób radzących sobie z żałobą wywołaną niecodziennymi okolicznościami.

Dziękuję, nie jestem zainteresowany.

Odpowiedz
Mental, poświęć ten czas na nowy włoski serial Gomorra. Broni i trupów tam nie brakuje:) A i czarni dostają łomot. Polecam.

Odpowiedz
Cytat:Broni i trupów tam nie brakuje:)

Pewnie handlarze bronią są tam tak źli, że zjadają małe murzyńskie dzieci na oczach ich matek :) Natomiast główni bohaterowie pozytywni - włoski policjant i sekretarz generalny ONZ - próbują położyć kres handlowi bronią na świecie. Potwierdź, czy taka jest fabuła, żebym nie musiał marnować czasu na oglądanie pilota ;)

Odpowiedz
Nieeee, to zupełnie na odwrót. Pozytywnuch bohaterów nie ma. Jest tylko mafioso i jego desperackie próby utrzymania się przy władzy... Czyli zabijanie i knucie, knucie i zabijanie. A sytuacja komplikuje się już w drugim odcinku.

Odpowiedz
Nie mogę zlokalizować tego serialu (już po zwiastunach widzę, że będzie 1000x lepszy niż "Leftovers"). Same ripy prosto z tv z hiszpańskimi napisami pływają w Zatoce.

Odpowiedz
Drugi odcinek w pytkę. Nie rozumiem, czemu ten serial tyle hejtu zbiera. Jeden z tych seriali, w których "nic się nie dzieje", a cholernie wciąga. Screw you guys. Ja jestem zachwycony.

Odpowiedz
Mnie też drugi odcinek sie podoba. Ogolnie mam wrażenia jak po pierwszym. Właściwie wszystkie wątki podobają mi się poza wątkiem GR i Liv Tajler - to nuda. Ale Kevin, jego córka, ojciec, bardzo dobre. Z przyjemnoscia ogladam. Miałem wątpliwości, co do Toma, syna Kevina, ale jednak Creepy Negro jest na tyle creepy, że ogląda się to z zainteresowaniem.

Tylko, tak jak zauważył leszek, nic się nie dzieje niby. Dlatego zastanawiam się do czego to będzie prowadziło, skoro ktoś tam pisał, że ksiązka nie zawracała sobie głowy wyjąsnieniem zniknięcia.

Sam świat serialu jest na tyle ciekawy - o dziwo - że jest, co z tego wycisnąć. Pytanie tylko, co zrobią twórcy. Póki co jestem nastawiony pozytywnie, ale dupy nie urywa. Acz ogląda się lepiej niż przeciętny serial. Theroux oglądam z przyjemnością, czego sie nie spodziewąłem.

Odpowiedz
(07-07-2014, 23:02)leszek samo zuo napisał(a): (...) Nie rozumiem, czemu ten serial tyle hejtu zbiera. (...)

W dużej mierze pewnie dlatego, że Lindelof się pod nim podpisuje. Jedni nadal ubolewają nad zakończeniem "Zagubionych", a inni płaczą nad "Prometeuszem".
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon