The Predator (2018) reż. Shane Black
[Obrazek: original.jpg]

Shane Black zabiera się za Predatora, a na forum nie ma jeszcze tematu?

Black wyjawił nieco więcej info w świeżym wywiadzie dla Collidera.

Będzie to jego następny film, zaraz po "Nice Guys" i Shane jest w trakcie pisania scenariusza.

Ekscytuje go idea zrobienia dużego filmu o Predatorze. ''Dużego' niekoniecznie w sensie skali, ale dużego jak klasyczne summer movies, które były filmowymi wydarzeniami, czymś co zaciągnie starych filmożerców do kolejek przed kina. Osobiście liczę na to, że to reżyserskie oddanie marce, przełoży się na film robiony w ejtisowym duchu, co akurat u Shane'a jest całkiem możliwe.

Arnie spotkał się z Blackiem i wyjawił w przeszłości zainteresowanie projektem, ale na razie Black nie chce komentować możliwości wystąpienia Arnolda.

Data premiery drugi marca 2018. Akcja filmu ma zostać osadzona w tym samym roku.
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Ja mam tylko nadzieję, że FOX nie dał dupy i nie da nam filmu w PG-13 albo, o zgrozo, w naciąganej Rce..
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
(13-04-2016, 21:50)Proteus napisał(a): Shane Black zabiera się za Predatora, a na forum nie ma jeszcze tematu?

Wstawiłeś fotę z Predatora 1 (w jakim celu?) a... jest już teaser poster. Nawet ktoś zapodawał.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Od dwóch lat kwestia jest poruszana w temacie o... pierwszym predatorze.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Wasza wina, że gadacie w wątkach, do których nie zaglądam ;) :P
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Zdjęcia ruszają na przełomie września i października ;)
http://movieweb.com/predator-4-production-start-october-2016/
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
- Shane Black potwierdza kategorię R.
- Udział Schwarzeneggera jest prawie pewny.
- The Rock wyjawił, że zagra w filmie Blacka. Nie wiadomo czy chodzi o "Predatora", "Doc Savage" czy inny projekt.
- Mimo iż film będzie w głównej mierze nawiązywał do pierwszej części, to "Predator 2" oraz "Predators" dalej należą do kanonu. Nie wiadomo jak mają się do tego dwie części AVP.
- Wg Blacka, "The Predator" będzie prawdopodobnie zawierał w sobie elementy filmu detektywistycznego.
- Główny ludzki bohater będzie się nazywał Quinn McKenna.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(23-05-2016, 17:28)Grievous napisał(a): - The Rock wyjawił, że zagra w filmie Blacka. Nie wiadomo czy chodzi o "Predatora", "Doc Savage" czy inny projekt.
The Rock wyjawil, ze zagra w 2017, a Predator ma byc kręcony już w 2016. Raczej chodzi o zagranie Doca Savage'a, którego Black planowal od lat i, na którego The Rock pasuje znakomicie.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(23-05-2016, 17:28)Grievous napisał(a): - Wg Blacka, "The Predator" będzie prawdopodobnie zawierał w sobie elementy filmu detektywistycznego.

-To dżungla. Dżungla ożyła i go zabrała. Jeśli krwawi to można go zabić.
+ "śledztwa" z Predatora 2. Ot, cała detektywistyka.

Najpierw chwali się, że robi wielki blockbuster, największą część, początek wielkiego uniwersum a teraz, że jednak może to być film skromniejszy?
Do tego - na ch. grzyb komuś znowu rozkminianie "kim jest łowca z kosmosu" skoro przeruchali predatorów na wszelkie sposoby i nie ma tu już żadnej tajemnicy, dreszczyka ciekawości etc?

Znów to napiszę (jak wcześniej przy "Alienie" i kilku innych sequelach starych klasyków) - prawie zupełnie wali mnie ten film, niczego dobrego się nie spodziewam.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
O tych "elementach filmu detektywistycznego" to pierwsze słyszę. To może w ogóle Black wejdzie w pełen "tryb Blacka" i zrobi detektywistyczną komedię kumpelską typu "Kiss kiss, bang bang", tyle że z Predatorem?

Tak jak pisze Shamar, jeżeli te detektywistyczne wątki miałyby się (ZNOWU!) wiązać z zagadką pt. "Kto zabija ludzi" i jej szokującym rozwiązaniem: "Ło matko, kosmita!", to byłoby to już trochę śmieszne. Lubię wszystkie części "Predatora" (tak, nawet "Predators", po którym to filmie ludzie mocno jadą - dla mnie spoko), ale z tą powtarzalnością formuły trzeba by już skończyć, bo ileż można?

W "Obcym" już w drugiej części tego uniknięto, bo owszem, pewne tajemnice ksenomorfów (jak choćby królowa) czekały wciąż na odkrycie przez bohaterów, ale były to tajemnice NOWE dla widza - dzięki temu, że bohaterką znów była Ripley, ani ona ani widzowie nie byli zmuszeni zaznajamiać się z obcym gatunkiem znowu od podstaw. Tymczasem w "Predatorach" zawsze nowy bohater nie wie, co się dzieje i musi się tego dopiero dowiedzieć, w przeciwieństwie do widza, który już wie. Dobrze byłoby wreszcie postawić na jakąś inną formułę. Nie wiem jaką, ale Black jest przecież zdolny. Chwalił się zresztą, że ma na to świeże pomysły, więc, no, trzymam za słowo.

Inna sprawa, że ciekaw jestem teraz, jak będzie wyglądać skala tej produkcji, bo - znowu, jak zauważył Shamar - te informacje o detektywistycznych wątkach przywodzą na myśl raczej skromny film niż rozbuchane widowisko. A przecież Black tak się chwalił, że wydębił na to od Foxa jakiś naprawdę spory budżet. Że studiu zależy, by podszedł do tego jak do "Iron Mana 3" i że chcą mieć superprodukcję mogącą iść w parze z nowym "Alienem" od Ridleya (który pewnie będzie zasysał, ale to temat na inną dyskusję).

Ciekawiło mnie od początku, na co pójdą te pieniądze i jaki rozmach Black sobie wymarzył, no bo jakby nie patrzeć, to jednak "Predator". Raczej nie zrobi się z tego typowego blockbustera, w którym wszystko wybucha, a bohaterowie naparzają się w slow-motion na tle płomieni. Nie można za daleko odejść od horrorowo-slasherowych korzeni, bo fani będą zawiedzeni, prawda? Więc jak taką formułę przekuć w widowisko?

Jestem pełen wątpliwości co do tego projektu, ale szansę jak najbardziej dam, bo podobały mi się wszystkie "Predatory", a i wszystkie filmy, w których Black maczał palce (poza "Iron Manem 3") są wyborne.

Odpowiedz
(24-05-2016, 09:17)al_jarid napisał(a): O tych "elementach filmu detektywistycznego" to pierwsze słyszę. To może w ogóle Black wejdzie w pełen "tryb Blacka" i zrobi detektywistyczną komedię kumpelską typu "Kiss kiss, bang bang", tyle że z Predatorem?
Chce ;) Max Landis w Movie Fight zaproponował kiedyś Lethal Weapon vs Predator. Landis jest przyjacielem Blacka, wiec moze go to zainspiruje ;)

https://youtu.be/ad4T7c7T1So?t=10m27s

Odpowiedz
@al_jarid

Od kiedy to obecość wątku X oznacza skromną skalę i wyklucza duży budżet? W Ataku klonów też masz wątek detektywistyczny w postaci śledztwa Obi-wana i... no właśnie, i nic. To dalej ogromne widowisko za dużą kasę.

Bohaterowie mogą wiedzieć z czym mają do czynienia, a zagadka może dotyczyć powodu dla którego Predatorzy znowu pojawili się na Ziemi. Boicie się wtórności a jednocześnie zupełnie brak wam wyobraźni bo widzicie tylko jedną możliwość i nic poza tym

Odpowiedz
No i git.

Co do "Ataku klonów", to zgoda, a co do tej drugiej kwestii, toż przecież nigdzie nie napisałem, że Black na bank zrobi to, co wszyscy jego poprzednicy i każe bohaterom od podstaw odkrywać tożsamość zabójcy z kosmosu. Napisałem tylko, że to byłoby już trochę śmieszne. I że z tą powtarzalnością trzeba by skończyć, że Black jest zdolny i że trzymam go za słowo, iż rzeczywiście poprowadzi to w jakimś nowym, świeżym kierunku, jak zapowiedział. Tylko tyle.

Wyobraźni mieć nie muszę, bo od tego są zdolni reżyserzy, żeby nas zaskakiwali swoją wizją.

I choć napisałem, że mam wątpliwości co do tego filmu, to i tak w Blacka wierzę bardziej niż choćby w Ridleya Scotta i to, co on tam teraz wysmaża.

Odpowiedz
A Black czasami to nie jest ten rzeznik ktory swego czasu zaserwowal swiatu "Iron Man III" ? :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
I co z Iron Manem 3 jest nie tak?

Odpowiedz
Zyskuje z każdym seansem, widać za mało razy obejrzał.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
I teraz jeszcze bardzo dobre "The Nice Guys". Do tego eRka oraz fakt, że jest to sequel, a nie zbędny reboot. Kurde, chyba należy zacząć się jarać, bo mamy tutaj potencjalnie jeden z najlepszych filmów przyszłego roku.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Black generalnie nie zrobił jeszcze w życiu złego filmu. Nawet te najslabsze oparte o jego scenariusz to kultowe dzieła.

Odpowiedz
(24-05-2016, 20:30)Gieferg napisał(a): Zyskuje z każdym seansem, widać za mało razy obejrzał.

U mnie odwrotnie. 
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
"Iron Man 3" - dla mnie ogromny zawód. 4/10 i nie mam pojęcia, czy z kolejnym seansem zyskuje czy traci, bo nie wiem, co by się musiało stać, żebym zechciał dać temu drugą szansę.

W ogóle wychodzi na to, że kiedy Black trzyma się tego, z czego jest znany (para bohaterów wrzucona w sensacyjną intrygę i przerzucająca się co chwilę zabawnymi tekstami), to wychodzi mu cudnie. A ten film, w którym był zmuszony odejść od takiej formuły (czyli oczywiście "Iron Man 3", a jakże) położył na całej linii. I właśnie to może napawać niepokojem odnośnie nowego "Predatora", bo buddy movie z tego raczej nie będzie.

No tak, wiem, że niby Black pomagał też podobno przy scenariuszu pierwszego "Predatora", więc nie przesądzam.

Grievous, to zdecydowanie nie będzie jeden z najlepszych filmów przyszłego roku, a to choćby z tej przyczyny, że premiera jest zapowiedziana dopiero na marzec 2018. Tak, ja też nie lubię tyle czekać, ale co zrobić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon