The Room / The Disaster Artist
Rogen nie jest problemem rzeczywiście, ja bardziej obawiam się Franco. O ile imponuje mi z jakim zapałem tworzy rozne swoje artystyczne projekty, to jego autorskie filmowe dziela zwykle są niezbyt udane. Ale może nabrał na nich na tyle doswiadczenia by film o The Room był przełomem w jego reżyserskiej karierze?

Po ksiażce nie widze lepszego wyboru na reżysera adaptacji "The Disaster Artist" niż Paul Thomas Anderson. Jestem pewien, ze gdyby on sie za ten film zabral to mielibysmy kandydata do Oscara przynajmniej w jednej z wazniejszych kategorii.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Franco wstawił na Twitterze takie zdjęcie. Premiera w marcu, na festiwalu SXSW w Austin.
[Obrazek: C4FeiL4UoAEzH30.jpg:large]

Odpowiedz
Już myślałem, że po zmontowaniu całości bracia Franco stwierdzili, że nikomu tego nie pokażą ze wstydu ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Wersja z festiwalu też ma być jeszcze wersją roboczą. W styczniu był pokaz testowy, ale chyba nie wyciekły z niego żadne informacje.

Franco ma chyba z 5 swoich dokonań reżyserskich albo w postprodukcji, albo z jednym pokazem festiwalowym. Szkoda, że Masterpiece niejako padł ofiarą jego pracoholizmu i zaczynania wielu projektów jednocześnie.

Odpowiedz
Z wyglądu gość KOMPLETNIE nie pasuje na Tommy'ego Wiseau.

[Obrazek: tommywiseau.jpg][Obrazek: wiseaunude.jpg]

Gość nie jest przystojny i wygląda na totalnego creepa, co jest poniekąd kluczowe dla jego historii (bo jest kompletnym wyrzutkiem, z którym nikt oprócz Grega Sestero nie chce się zadawać).
Pierwsze zdanie w książce jest takie, że nawet w dzielnicy pełnej gejów, trans, drag queen i ćpunów, wszyscy patrzyli na Tommy'ego bo był dziwniejszy nawet od nich.
Matka Grega Sestero powiedziała, że Tommy jest żałosny, bo musi nakręcić film, w którym zatrudnia aktorkę do scen erotycznych, by mieć bliższą styczność z kobietą.

A w wersji filmowej - opalony model ze zbyt dużą marynarką robiący śmieszne miny.

Crov napisał(a):Po ksiażce nie widze lepszego wyboru na reżysera adaptacji "The Disaster Artist" niż Paul Thomas Anderson. Jestem pewien, ze gdyby on sie za ten film zabral to mielibysmy kandydata do Oscara przynajmniej w jednej z wazniejszych kategorii.

Wybranie PTA jest dość ironiczne. Geniusz, jeden z największych reżyserów obecnie, robi ekranizację książki opisującej powstawanie jednego z najgorszych filmów świata, który w zamiarze miał być arcydziełem. Ekranizacja okazuje się arcydziełem i zgarnia serię Oscarów.
Jeszcze do tego Joaquin Phoenix z Oscarową rolą Tommy'ego Wiseau - najgorszej roli w historii kinematografii.

[Obrazek: giphy.gif]
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Po części się zgadzam, ale nie wiem czy widziałeś zdjęcia z planu- robią trochę lepsze wrażenie.
http://www.imdb.com/title/tt3521126/reference

No i Tommy jednak trochę przypakował do swoich scen erotycznych, Franco zresztą podobnie.

Odpowiedz
Cytat:A w wersji filmowej - opalony model ze zbyt dużą marynarką robiący śmieszne miny.

Serio widzisz na tym zdjęciu opalonego modela? Bo według mnie wygląd Franco można opisać na różne sposoby, ale akurat ten zupełnie nie pasuje.

Odpowiedz
Tommy Wiseau był blady jak nosferatu wampir i takie też wzbudzał skojarzenie u ludzi.

[Obrazek: 7OJskKTfRfS2luZMAHcl_dave-franco-head-shot.jpg]

Przecież to jest gość mogący grać Greya, z twarzy bliżej mu Henry'ego Cavilla albo Matta Bomera (na widok których większości kobiet robi się mokro) niż gościa, przed którym uciekały kobiety.
Jako Tommy ma tylko dłuższe włosy, delikatnie się garbi i robi randomową minę. To NIE jest Tommy - normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, bo to normalka, że Hollywood uładnia oryginał. Ale tu wygląd jest istotny dla postaci i dla historii.

Szaman - podobieństwo jest tylko na tym zdjęciu, gdzie ma czapkę i okulary zasłaniające twarz.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Lol, na focie jest Dave Franco a nie James ;)

Dave gra Grega czyli byłego modela slash aktora ;)

Odpowiedz
I co chcesz udowodnić wstawiając zdjęcie z sesji jego brata?

Odpowiedz
No to kurde, James to ten przystojniejszy (zdawało mi się, że James miał grać Grega, a Dave Tommy'ego).
Co chcę udowodnić? Nic. Uważam, że to źle dobrany aktor. Oczywiście aktorstwem James może się wybronić i stworzyć zajebistą kreację (choć za zbytnio utalentowanego aktora go nie uważam), ale wizualnie kompletnie nie pasuje mi do tej postaci.

Ps. Wiem kim jest Greg Sestero, czytałem jego książkę na której oparty jest ten film i widziałem wywiad z nim u Nostalgia Critica. :)

Odpowiedz
Kapitanie, chyba sam się zaplątałeś. Wstawiłeś zdjęcie Dave'a Franco aby udowodnić jaki James Franco jest przystojny, po czym piszesz, że James jest ładniejszy od Dave'a :)

Mogę się zgodzić, że James jest zbyt mało dziwaczny z wyglądu, ale już jego publiczny wizerunek pasuje mi do roli outsidera. Kiedyś krążyła anegdota w której Danny Boyle obraził się, że James przyszedł na ich pierwsze spotkanie zjarany, dopiero potem wytłumaczyli mu, że młody Osborn tak już ma. Jeśli miałbym wskazać listę ekscentrycznych milionerów z Hollywood około 40-tki James na pewno by się na niej znalazł. Niezliczone ilości ról, epizodów, wyreżyserowanych filmów, występ w telenoweli, powrót do studiowania i jeszcze wiele innych zajęć o których teraz nie pamiętam. To jeden z niewielu aktorów który może wystąpić u szczytu hollywoodzkiej sławy w 54 odcinkach General Hospital, kręcić horror z Ericiem Robertsem i dostać 6 mln$ za superprodukcję Disneya.

Skojarzenie z ekscentrycznym milionerem jest tym bardziej trafione, gdy chyba do dzisiaj nie wiadomo skąd Wisseau wysupłał 6 mln$ na realizację Room, niektórzy twierdzili, że z importu odzieży skórzanej :) Jest tylko jedna różnica, od Tommy'ego aktorzy uciekają, z Franco nazwiska połączone choćby najmniejszym epizodem chcą współpracować ponownie na przestrzeni wielu lat, czy będzie to Apatow, Raimi, nazwiska pokroju Roberta Duvalla, czy Zach Braff i Bruce Campbell. Ludzie z różnych galaktyk, a złego słowa o Jamiesie nigdy nie usłyszałem.

Odpowiedz
Cytat:Ps. Wiem kim jest Greg Sestero, czytałem jego książkę na której oparty jest ten film
Audiobook lepszy ;)

Odpowiedz
Czy to nie Kapitan udowadniał coś w temacie X-Men dając zdjęcia ze złych filmów? :D

Odpowiedz
Kajam się, to ja, wkleiłem zdjęcie z DOFP zamiast Apocalypse, bo było źle podpisane. Od tamtego czasu wszystko co piszę jest niewiarygodne (smutek).

Teraz pomylili mi się dwaj bracia, jak nic Alzheimer nadchodzi.
Macie tu brzydala Jamesa w ramach rekompensaty:

[Obrazek: james-franco-wallpaper-42854-43876-hd-wallpapers.jpg]

Szaman ma w sumie fajną argumentację, może nawet z make upem udałoby się zaostrzyć rysy twarzy i byłby jako tako podobny do Tommy'ego. A Tommy to jest jedna z najzajebistszych postaci w historii kina i nie chciałbym, żeby go przerobili na kogoś zupełnie innego.

Z dwójki Sestero-Wiseau to ten pierwszy był modelem (zarabiał też jako model) i ciachem, za którym uganiały się babeczki, a drugi wampirem o aparycji Rowana Atkinsona zmieszanego z Klausem Kinskim.

[Obrazek: 2laymmb.jpg]
[Obrazek: twtheroom.jpg]

A tutaj:

[Obrazek: The-Masterpiece.png]

Wygląda to jakby odwrotnie.

Odpowiedz
Prawda, młody Franco w tej brodzie wygląda komicznie. Sama broda wygląda na sztuczną i doklejoną

Odpowiedz

PewDiePie recenzuje "The Room". :D I did naaaaaaht see that coming. Youtube właśnie stał się lepszym miejscem. :D

Odpowiedz
Recka Nostalgia Critica lepsza :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Ale recka Nostalgia Critica to jest The Masterpiece recenzji filmowych. No i jakby nie patrzeć to jest przezajebista reklama. A każda recenzja "The Room" od moich ulubionych jutuberów jest jak miód na serce. :D

Ogółem chyba z moich ulubionych recenzji wszech czasów:
1. Recka "Mrocznego Widma" od Redlettermedia
2. Recka "The Room" od Nostalgia Critica
3. Recka "Serca Gór" od Mietczynskiego

Odpowiedz
[Obrazek: actors-tommy-wiseau-james-franco-greg-se...d652664824]

Oh, hi movie!
Did you, uh, know... that you... have great reviews?

Wreszcie, czekam i się uh... jaram ;)

https://www.rottentomatoes.com/m/the_disaster_artist_2016/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon