The Room / The Disaster Artist
Osoby, ktore mnie znaja, czy tez czytaly ten temat wiedza, jak bardzo lubie ksiazke "The Disaster Artist" i jakze duze mialem oczekiwania i obawy zwiazane z ta adaptacja. Zreszta pisalem to w prawie kazdym poscie w tym temacie ;) I choc wyszedlem z kina zadowolony, gdzie dobrze spedzilem czas, posmialem sie itd. to jednak niestety wiele moich obaw sie spelnilo i potencjal ksiazki nie zostal w pelni wykorzystany.

Co do roli Jamesa Franca nie bede sie wiele rozpisywal, gdyz wiele zostalo juz powiedziane. I ogolnie pod wzgledem aktorskim film stoi na naprawde dobrym poziomie. Posmiac sie naprawde mozna, ale co mnie najbardziej boli, ze Franco ograniczyl sie prawie wylacznie na samym projekcie powstawania "The Room". Wiadomo niby na tym opiera sie ksiazka i to tez niby powinny nas najbardziej interesowac. Ale przez to pozostale aspekty zwiazane z ta produkcja, z przeszloscia Tommy'ego Wiseau, czy wreszcie zanjomosci Grega i Tommy'ego zostaly mocno zmarginalizowane. Szczegolnie wlasnie ta znajomosc Grega z Tommym zostala w filmie mega uproszczona. O ile z ksiazki mozna bylo wywnioskowac, ze Greg stal sie w pewnym sensie zakladnikiem tej toksycznej znajomosci, z ktorej ciezko mu sie bylo wyrwac. O tyle w film robi sie troche hymnem na czesc przyjazni. A z tego co mozna wyczytac, to wielokrotnie Greg mial dosc Tommy'ego, ktory potrafi byc o wiele gorszym dupkiem, niz to co widzimy w filmie, i wcale nie byl jakos super optymistycznie nastawiony co do produkcji The Room, ba on nawet nie chcial w ogole w tym filmie brac udzial i miec z nim do czynienia. Do tego ksiazka ukazuje zdecydowanie mroczniejsze strony Tommy'ego, jak i tez jego ciagla probe rywalizacji, czy tez probe kopiowania Grega.
Ja jestem swiadom, ze film rzadzi sie swoimi prawami i nie mozna w niego calej ksiazki upchac, ale dalej twierdze, ze choc wyszedl film dobry, to zostal gdzies zmarnowany potencjal, na cos lepszego. I tu sie moge tylko podpisac, ze Ed Wood jest o wiele wiele wiele wiele lepszy. Ale za niego odpowiadam Tim Burton u szczytow swojego geniuszu, a James Fraco jako rezyser pozostaje niestety dalej rzemieslnikiem.

Jako komedia spoko film, ale jako tragikomedia juz gorzej.
7/10 ze wzgledu na sympatie do materialu zrodlowego.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Ciekawostka: koleś w stu procentach serio analizuje treść "The Room". Konkluzja: Tomasz jest beznadziejnym scenarzystą, który ma jakieś idee fixe, ale za cholerę nie potrafi przekazać o co mu chodzi. Zaskakujące, nieprawdaż? ;)

Odpowiedz
Dołączam do obozu minimalnie rozczarowanych. Franco jako Wiseau to fajna opcja, gość wszedł w tę rolę i trzeba oddać że poświęcił się w kilku scenach maksymalnie. Mimo wszystko ta historia nie ma w sobie wielu emocji, nie jest nawet w sumie śmieszna. Motyw z przedstawieniem Tommy'ego jako psychopatycznego zazdrośnika ukazany po łebkach - szkoda, bo był w tym duży potencjał. Dobrze się jednak to oglądało, nie dłużyło się.

7/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
[Obrazek: GQWLCa4.png]
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Oh, hai polski przekład! Wkrótce w księgarniach, wydawnictwo ZYSK :)

Odpowiedz
Pół roku po tym, jak morda Franco wisiała na co drugim...no dobra, na co trzecim przysztanku? Ktoś tu nie ogarnia marketingu :)

Odpowiedz
(11-06-2018, 11:31)Phlogiston2 napisał(a): Pół roku po tym, jak morda Franco wisiała na co drugim...no dobra, na co trzecim przysztanku? Ktoś tu nie ogarnia marketingu :)

Z tego co wiem, to chcą się wstrzelić w premierę DVD/BD, ale i tak chyba im się nie uda :)

Odpowiedz
Noo, bo premiery DVD/BD to w Polsce są takie wydarzenia, że hoho, pół kraju o tym gada.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon