Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

The Shape of Water (2017) reż. Guillermo del Toro
[Obrazek: The_Shape_of_Water_%28film%29.png]

Jest to rozgrywający się w 1963 roku dramat. Wcielam się w nim w rolę tajemniczego stwora - nie jest to jednak film z gatunku science fiction. Jest to jedyny ze swojego gatunku człowieki-ryba, anomalia, której pochodzenie stanowi wielką niewiadomą. W czasie Zimnej Wojny i w trakcie wyścigu kosmicznego Amerykanie trzymają mnie w zamknięciu i poddają licznym badaniom, a także próbują utrzymać mnie w sekrecie przed Rosjanami. Trwają testy dotyczące tego, czy moja technologia mogłaby być przydatna dla ludzkości oraz wykorzystana do celów militarnych, bądź podróży kosmicznych.  (wypowiedź Douga Jonesa)

Nowy film Guillermo del Toro reżysera "Pacific Rim" i "Labiryntu Fauna" miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji i na razie jest najwyżej ocenianym filmem imprezy i jednym z najwyżej w tym roku, to mocny, oscarowy kandydat. Na Metacritic średnia wynosi 93/100 a na Rotten Tomatoes 100%. Oczywiście recenzji wiele jeszcze nie ma, więc średnia prawie na pewno spadnie. Film podobno zachwyca swoim wykonaniem jak i bardzo dobrą historią. Film nadal nie ma polskiego dystrybutora, ale może po ewentualnej wygranej w Wenecji to się zmieni (oby). 
Film jest określany jako połączenie dramatu miłosnego, dreszczowca, science-fiction.

Obsada:

Michael Shannon - Strickland 
Doug Jones - The Asset
Michael Stuhlbarg - Hoffstetler
Sally Hawkins - Elliza Esposito
Octavia Spencer - Zelda
Richard Jenkins - Giles 

i inni....

Oczywiście reżyserem i scenarzystą jest sam Del Toro. Alexandre Desplat jest kompozytorem i jak wierzyć recenzjom odwalił kawał niesamowitej roboty. Za zdjęcia odpowiada Dan Laustsen ("Crimson Peak"). "The Shape of Water" zdecydowanie zapowiada się na jeden z lepszych filmów roku, choć sam trailer nie zachwyca to recenzje, ekipa oraz tematyka zdecydowanie zachęcają do seansu. W kilku tematach kwestia filmu została już poruszona, stwierdziłem więc, że temat się przyda :D

Odpowiedz
Kurde nawet premiery nie ma u nas wyznaczonej :/

Odpowiedz
Polska premiera 19 stycznia
http://sporwkinie.blogspot.com/2016/11/kalendarz-premier-kinowych-stan-141116.html

Odpowiedz
Lol, info o dacie jest tylko tam, albo jestem tak wyjątkowo ślepy.

Odpowiedz
Rzeczywiście, nie ma informacji na stronie Imperial-Cinepix. Z jednej strony Krzysztof Spór przez 20 lat w branży wyrobił sobie różne dojścia, listy mailowe itp., a z drugiej często brakuje na jego blogu aktualizacji dotyczącej tych bardziej odległych premier. Ale jednak wierzyłbym, że to prawdziwa data.

Odpowiedz
Oby bo tutaj chyba wycieczka do kina obowiązkowa zwłaszcza, że coś czuje że może dostać najlepszy film i aktorkę na Oscarach

Odpowiedz
http://www.kinoinfo.pl/zapowiedzi.jsp?d=4

19 stycznia, zgadza się.

Odpowiedz
Dzięki Mierzwiak :D

Widzę, że styczeń zapowiada się bardzo ciekawie u nas, po za "The Shape of Water" widze "Darkest Hour", "Current War", "All the Money in the World", "Downsizing", "Call Me by Your Name"...szykuje się sporo wycieczek do kina.
Jak to dobrze, że na te filmy nie będzie trzeba czekać na okres po Oscarach (które w tym roku w marcu).

Odpowiedz
Hour, nie Hours :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Złoty lew w Wenecji :P

Odpowiedz
No to pierwszy krok w kierunku najważniejszych nagród postawiony :D

Odpowiedz
Czy ja wiem? Zwycięzcy z Wenecji raczej nie brylują potem w sezonie nagród, nie przypominam sobie takiego filmu w ostatnich latach. Ostatnim, który się liczył na Oscarach po zdobyciu Złotego Lwa był chyba "Brokeback Mountain".

Z drugiej strony, film Del Toro jest z pewnością bardziej oscar-friendly, niż np. taki Faust czy Rzymska aureola. :)

Odpowiedz
To jeszcze nie potwierdzona informacja ale przeciek raczej pewny :) Jak na razie chyba Dunkirk i właśnie ten film prowadzą jeśli chodzi o wyścig Oscarowy. W Wenecji za muzykę do tego filmu dostał nagrodę Desplat

Odpowiedz
Już potwierdzona :P

[Obrazek: DJTXYUjW4AAlMpl.jpg]

Odpowiedz
To znaczy ja bym "Dunkierke" na razie obstawiał wyżej od filmu Toro. A i tak moi faworyci jeszcze czekają na premierę.

Nagroda w Wenecji jedynie potwierdza, że na film faktycznie warto te kilka miesięcy poczekać. Oby gadanie, że to najlepszy film Guillermo były prawdziwe.

Odpowiedz
(09-09-2017, 19:41)nawrocki napisał(a): Czy ja wiem? Zwycięzcy z Wenecji raczej nie brylują potem w sezonie nagród, nie przypominam sobie takiego filmu w ostatnich latach. Ostatnim, który się liczył na Oscarach po zdobyciu Złotego Lwa był chyba "Brokeback Mountain".

Taki argument, to żaden argument. Oscary to nie statystyka :P

Według mnie na chwilę obecno film Del Toro jest mocnym kandydatem do Oscarów, podobnie jak film McDonagha.

Odpowiedz
Abe Sapien - historia prawdziwa? ;)
A na poważnie, bardzo fajny zwiastun. Styl reżysera widoczny od pierwszych sekund.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Szczerze muszę przyznać, że zwiastun po mnie spłynął, ale widząc relacje z Wenecji, coś musi być na rzeczy i zainteresowanie wraca.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
https://twitter.com/shapeofwater/status/908314163109273601

Nowy zwiastun, Shannon miażdży :P

Odpowiedz
Hm, no zobaczymy. Za muzykę odpowiada Alexandre Desplat. A jeżeli chcesz nominacje i szanse na Oscara za muzykę musi odpowiadać Desplat. Statystyki z ostatnich 10 lat mowią same za siebie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon