The Terror [AMC]
Jeden z najlepszych aktorów świata - Ciarán Hinds - wreszcie dostał serial, w którym będzie grał pierwszoplanową postać. Produkuje Ridley Scott. Rzecz wygląda niesamowicie, klimat jest gęsty niczym stygnąca smoła, a fabuła przypomina mi krzyżówkę Lovecrafta z "The Thing" Carpentera: flota Królewskiej Marynarki Wojennej wypływa w rejs celem odnalezienia Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga trafia jednak na ekstremalne warunki atmosferyczne i statki utykają w lodzie. Wkrótce część populacji zaczyna ginąć w tajemniczych okolicznościach."

Nic więcej nie muszę wiedzieć - give me this right fucking now god dammit!

Odpowiedz
Wygląda ciekawie. Będę czekał na premierę bo fajne klimaty na tym zwiastunie.

Odpowiedz
Aż 10 odcinków? Pewnie będzie momentami ostro przynudzać, zdecydowanie wolałbym film.

Odpowiedz
Książka ma ok. 600 stron, z tego co widziałem mamy tu zarówno właściwą historie jak i spore retrospekcje. Nie jestem pewien czy 10h to jakoś szczególnie za dużo. Zwłaszcza, że jak zawsze na pewno dorzucą coś od siebie.

Odpowiedz
Z tego com wyczytał ma to być antologia, niemniej nie widzę tutaj materiału na 10 odcinków. No bo jak to - wyruszają w pilocie i aż do końca walczą (z raczej z góry określonym skutkiem - w końcu to opowieść wzorowana częściowo na faktach) z kolejną wariacją na temat Cthulhu? Całkiem podobną historię da się opowiedzieć w mniej niż pół godziny (http://www.filmweb.pl/film/Tajemnicze+wyprawy+Jaspera+Morello-2005-264883), a tutaj będziemy mieli 500-600 minut materiału. Oby to miało tempo i niewiele dłużyzn. Tak czy siak pewnie obejrzę otwarcie, bo jakiś tam potencjał jest - każda historia skąpana w klimacie The Thing z miejsca zdobywa moją uwagę, poza tym z przyjemnością obejrzę kolejne spotkanie Cezara z Brutusem (a Lane Pryce będzie im pewnie rozliczał PIT-y na statku).

Odpowiedz
Wygląda klimatycznie i zachęcająco, ale takie "Tabu" z Hardym Tomkiem też się tak swego czasu zapowiadało...a finalnie wyszło jedynie przyzwoicie. Anyway, na pewno dam szansę :)
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
(17-01-2018, 16:29)Norton napisał(a): Z tego com wyczytał ma to być antologia

Hm?
Ja czytałem o serialu limitowanym który dostanie tylko i wyłącznie jeden sezon. Na czym miała by polegać ta antologia? Każdy sezon wyprawa z perspektywy innego bohatera?

Po trzech rozdziałach książki ewidentnie widać, że materiał na serial jest. Ba, przecież tu cały jeden rozdział to praktycznie same wspominki z przygód w Anglii i wcześniejszych wypraw. Sporo tego jeszcze pewnie wypłynie (a sam trailer pokazuje, że nie wszystko będzie dziać się na morzu).

Odpowiedz
Cytat:przecież tu cały jeden rozdział to praktycznie same wspominki z przygód w Anglii i wcześniejszych wypraw

Słabo. Liczyłem na 10-godzinny survival w klimatach arktycznych, a widzę, że zanosi się na retrospekcje oraz inne zapychacze. Mój entuzjazm nieco opadł.

edit
Retrospekcje w filmach powinny być zakazane.

Odpowiedz
Jeśli ci powiem, że historie które sobie Franklin przypomina w 99% dotyczą survivalu w klimatach arktycznych poczujesz się lepiej? :P
Oczywiście to może być jedyny przypadek takich scen i moga zostać olane w serialu.

Odpowiedz
Nie, wolę zdarzenia dziejące się w "teraźniejszości". Nienawidzę pogłębiania postaci za pomocą retrospekcji, to na ogół świadczy o mocno choojowym warsztacie scenarzysty.

Odpowiedz
(18-01-2018, 02:11)Mental napisał(a): Nie, wolę zdarzenia dziejące się w "teraźniejszości". Nienawidzę pogłębiania postaci za pomocą retrospekcji, to na ogół świadczy o mocno choojowym warsztacie scenarzysty.

Niekoniecznie... w książce genialnie oddana była ogólna beznadzieja sytuacji także poprzez wydawałoby się nieskończony upływ czasu co powodowało że wielu dostawało pierdolca na różne sposoby. Zresztą sama książka wyjątkowo spieszna nie była, chwilami akcja zamarzała razem z uwięzionymi w lodzie statkami, usypiając czujność po czym jebut! Retrospekcje miały sens o tyle że powodowały kontrast do obecnej sytuacji, przedstawiały niedostateczne  przygotowanie do wyprawy oraz chwilami dziwne powody jej podjęcia. Ogólnie muszę przyznać że to nie była przyjemna lektura w dużym stopniu właśnie przez dłużyzny ale po ogarnięciu całości zaczynasz kumać "po co" i wiesz że przeczytałeś jedną z najlepszych książkowych hybryd gatunkowych w życiu:) Jeśli serial nawiązuje do klimatu i wydźwięku powieści to retrospekcje będą zdecydowanie na plus.

Odpowiedz
Na pewno obejrzę. Historia ludzi, którzy znaleźli się pośrodku Arktyki i muszą walczyć o przetrwanie / godzić się ze śmiercią, to zdecydowanie coś, dla czego chętnie złamię zasadę niezaczynania nowych seriali. Czekałam na taką historię. 
Wygląda też na to, że postarali się zachować realizm przy pokazywaniu tego, co tak niskie temperatury robią z ludzkim ciałem - skóra przymarza do lunety i wszyscy opatuleni, a nie jak w "Grze o tron", gdzie nikt nawet czapki nie nosi. :)
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Jakub - widzę w kilku miejscach "anthology series", więc piszę o antologii. Z pewnością znasz definicję, więc nie sil mi się tutaj na dowcipkowanie. :) Jeśli miałbym strzelać, to wyszłoby mi coś w stylu opowiastek z pogranicza horroru i sci-fi, natomiast oczywiście wszystko uzależnione będzie od wyników pierwszego sezonu. Tak czy siak po tym co napisałeś wciąż nie widzę materiału mogącego wypełnić 10 odcinków. Niech no dobrze zrozumiem - postać Hindsa będąc na wyprawie, która prędko zamienia się w zimowy survival przypomina sobie inny zimowy survival? Co to, jakaś arktyczna Incepcja? Niedobrze, w rzeczonym dziele Nolana segment śnieżny mocno odstawał. :)

Możesz odpowiedzieć w spoilerze jak już przeczytasz książkę.

Odpowiedz
Nie chciałem śmieszkowac, to nie był żaden atak czy coś tylko ewentualne zażenowanie koncepcją ;)
Książka chłonie się praktycznie sama i będac na prawie 200 stronie mogę jako tako wypowiedziec się o prawdopodobnej strukturze serialu.

Nie.jest to spoiler ale na wszelki wypadek

Obstawiam, że ułożą wydarzenia chronologicznie na czym serial na pewno straci bo to skakanie w czasie dla mnie przynajmniej wypada bardzo fajnie.
Zobaczymy jak będzie dalej, niewykluczone, że ksiazke skoncze jeszcze przed weekendem :P

Żeby nie było nieporozumień, zwłaszcza patrząc na nadzieje Mentala, główna postacią jest raczej

Odpowiedz
Książka skończona. Niestety, serial boje się ze mnie bardzo rozczaruje. To jest wyśmienita pozycja, jedna z najklimatyczniejszych książek jakie przeczytałem w zyciu (a cholera, trochę tego było) na pewno lepszy "horror" niż cokolwiek od Kinga :P (choc na mnie ogolnie ksiażkowe horrory średnio działają). Aby oddać ten klimat i wszystkie wydarzenia potrzeba ludzi z najwyższej półki...miałbym obawy jakby wziął sie za to Fincher. Szkoda, że operatorem nie jest Lubezki bo to jest materiał dla niego :D
Najlepsze byloby takie combo Cuarona-Lubezki, ale niestety....

Spokojnie, nawet jak ograniczą retrospekcje do minimum (a nie powinni bo sa one całkiem wazne, ale i fajnej) jest tu materiał na 10 epków. Na przestrzeni tych lat dzieje się naprawdę sporo, na dodatek jest tu tez duzo miejsca na dodanie nowych scen ktore tylko usprawnią całość.
Jeśli jednak zrobia historie chronologicznie bez skakania w czasie, bardzo charakterystycznego w pierwszej połowie ksiazki to będzie spory minus.

Odnośnie postaci i aktorow może w spoilerze (zdradzam los jednego bohatera)
Dostrzegam pewna furtke do 2 sezonu, ale byłoby to BARDZO naciagane. Zwłaszcza, że na 100% nie byłaby to pełnoprawna antologia i przywróciliby tu pewne postacie. Nie chce tego bo potrzeba by strasznie ogarniętego, pomysłowego i sensownego scenarzysty by zrobił z tego coś ciekawego.

Simmons bardzo trzyma sie faktów, mimo fantastycznego motywu. Zrobił gigantyczny reaserch, to widać bo odwzorował z małymi zmianami kazdy ruch ekspedycji, wrzucając nawet prawdziwe cytaty. Tam gdzie rozmija się z prawdą robi to tak, że...nie wiadomo czy z prawdą się rozminął :D Jedynie ten motyw potwora (świetnie przemyslany nawiasem mowiac, pokazanie go będzie cholernie trudne). Jest też straszliwie drobiazgowy i dokładny w technicznych aspektach wypraw arktycznych i liczę ze tworcy przyłoża sie do tych aspektów z taką samą pieczołowitością.
@Mental i cała reszta. Bez względu na poziom serialu, przeczytajcie książke. Naprawdę mocna, mroczna, ekscytujaca, krwawa rzecz (jestem ciekaw czy to ugrzecznią, jeśli nie to może wyjśc coś znacznie krwawszego niż GoT/Westworld)
Na pewno nie pokażą

Odpowiedz
Książkę przeczytałam zimą w zeszłym roku i od razu dowiedziałam się, że kręcą serial, moja radość była ogromna, jak spełnienie życzenia złotej rybki.
Nie rozumiem jak ktoś pisze o rzekomych dłużyznach, gdyby książka miała kolejne 800 stron, dla mnie wciąż nie byłaby za długa, czytało się ją jednym tchem, nie chciałam, żeby się skończyła.
Jared Harris do roli głównej mi nie pasuje, ma trochę za bardzo wygląd, głos, twarz poczciwego profesorka, a nie wilka morskiego. Chyba za bardzo się zasugerowali wyglądem prawdziwego Croziera, tylko nie wiem po co. Podczas oglądania Black Sails sprawdziłam sobie wygląd historycznych postaci i rzecz jasna odbiegał od wyglądu aktorów, którzy ich grali i o to chodzi, nie chcemy oglądać zwykłych ludzi.
Ale dobra, nie czepiam się, Crozier w sumie w dużym stopniu poczciwy był. Aktor grający Franklina - Ciaran Hinds jest z kolei wpisany na 10 odcinków, co by znaczyło, że zmienili fabułę, jeśli te 10 odcinków ma stanowić całość.
Raven True

Odpowiedz
Nie chce cię martwić, ale IMDb zawsze ma niepełne informacje kto ile gra. Nawet po premierach epkow sa źli aktorzy wpisywani.

A Hinds jako Franklin reklamowany jest jako głowny bohater i naprawdę, jak już wyprowadzamy z błędu to spoilera oznacz.
Chyba, że rozbili jego watek na 10...jest to wykonalne, ale byłyby to chyba kilkusekundowe wystepy ;P

Odpowiedz
Od kiedy to idzie?
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
26 marca pierwszy odcinek.

Odpowiedz
A to spoko, już się balem, że przegapiłem.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości