The Wire
Simon u Obamy:
Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose!

Odpowiedz
Jakby kto miał hbo go - od niedawna stara wersja kabla zniknęła na rzecz nowej. Nigdy bym nie przypuszczał że ten serial prócz mózgu będzie rozpieszczał również oczy...

Odpowiedz
https://www.reddit.com/r/todayilearned/comments/7nnvmn/til_that_while_filming_the_wire_andre_royo_who/
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
W tym roku planuję zrobić sobie powtórki z "The Wire" i "The Shield" - dwóch najlepszych dramatów policyjnych ever. Zaczynam od "Kabla", skacząc po filmikach na tubie. Tysiące scen, z których prawie każda to czyste złoto.

"You earned that buck like a motherfucker man, keep that shit." :) :)

EDIT

O kurde, ale to jest dobre - biały profesorek vs reality:

Odpowiedz
(13-02-2018, 01:23)Mental napisał(a): skacząc po filmikach na tubie. Tysiące scen, z których prawie każda to czyste złoto.

Przez Ciebie zrobiłem to samo i teraz jestem na jutubowym ciągu The Wire, który trwa już dwa dni. A serial widziałem tylko raz. Tsk, tsk. Nieładnie. Też trzeba będzie zrobić maraton.
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Mental, przez Ciebie przeglądam na tubce najlepsze sceny i już chyba na zawsze będę płakać ze śmiechu przy tym:

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ciekawostka: John C. Reilly mial byc McNultym ;)

https://www.avclub.com/john-c-reilly-was-almost-the-wires-jimmy-mcnulty-1823078990?rev=1518807739245&utm_content=Main&utm_campaign=SF&utm_source=Facebook&utm_medium=SocialMarketing
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Od dawna słyszałem o The Wire same dobre rzeczy, ale jakoś nigdy nie mogłem się za niego zabrać; tutaj sprawy przyziemne, tam jakieś inne filmy i seriale... ot, jakoś tak cały czas odkładałem go sobie na później. Jednak z początkiem tego roku, jakoś pod koniec stycznia (głównie za namową znajomego) w końcu się za niego wziąłem... i cholera jasna, zaczynam już piąty sezon. :) Niezwykle wciągające, genialnie zrealizowane w praktycznie każdym aspekcie telewizyjne dzieło, wobec którego wszystkie pochwały są zdecydowanie zasłużone - serial od razu wskakuje do mojej topki i wątpię żeby kiedykolwiek z niej zniknął.

Mam tylko takie pytanie wywodzące się z ciekawości: jak zapatrujecie się na zremasterowaną wersję The Wire w 16:9 (bo właśnie w takiej formie go aktualnie oglądam)? Słyszałem opinię że oryginalna emisja w 4:3 miała w sobie "to coś", nadając serialowi specyficznego, trochę kronikarskiego, klimatu - i to właśnie w tej wersji powinno się go oglądać. To jakieś dziwactwa purystów, czy faktycznie coś w tym jest? ;)

Odpowiedz
Może to jakiś mój kaprys, ale The Wire w 4:3 miało klimat policyjnego kina lat 90-tych i ten charakterystyczny, niedoskonały obraz który w zestawieniu z telewizyjnymi nowościami w 16:9 jednak powodował, że serial wyróżniał się na tle reszty. Treść - wiadomo - znakomita, ale "kwadratura" dawała niezły efekt.

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ja się nie muszę uciekać do żadnych argumentów o klimacie, bo sprawa jest prosta - nakręcono w 4:3, to najlepiej oglądać w 4:3.

Odpowiedz
Ja tam widzę na powyższym filmiku, że obraz w "oryginale" jest przycięty. Kręcili na taśmie, więc raczej nie w 4:3, ergo - co prawda nie miałem jeszcze okazji, by sprawdzić zremasterowaną wersję, lecz sympatie sympatiami, klimat klimatem, ale jedyna słuszna wersja, to wersja niepocięta. Zawsze i wszędzie.

Odpowiedz
Mogli sobie kręcić w dowolnym AR, najważniejsze jest to, że kadrowali z myślą o emisji w 4:3, a taśma mogła być sobie nawet kwadratem.

Odpowiedz
Może przyznałbym ci rację, gdyby nie fakt, że oglądałem w takiej zremasterowanej wersji odcinki "X-Files" czy "Sopranos" i tam po prostu kadrowanie wygląda lepiej/kadry nie są takie ciasne, choć też można by pisać, że przecież kręcili z przeznaczeniem do 4:3. Tylko czy rzeczywiście było tak z The Wire? W 2002 roku było już wiadomo, że telewizja przejdzie na 16:9, więc mi to bardziej wyglądało na rozwiązanie doraźne.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości