Titanic (1997)
Największy (do czasu Avatara) hit Camerona również właśnie wyszedł na blu w Polsce. Niestety nie popisano się jeśli idzie o opakowanie (przynajmniej wydania 2D) które jet w formie "książeczkowej" (co pozwoliło na to by było tańsze, ale trochę za bardzo przypomina walające się po kioskach kolekcje). Kolejną "atrakcją" są miniaturowe napisy.

Ciekawie przedstawia się sytuacja jeśli chodzi o kadrowanie - wersja 2D to 2.35:1, z kolei 3D jest wyświetlane na całym ekranie 16x9 pokazując nieco więcej obrazu w pionie (szczególnie istotne w scenie malowania Rose przez Jacka ;)):

Porównanie DVD/Blu-ray
Porównanie 2D/3D

Nic dziwnego że wydanie zbiera najwyższe noty za obraz.

Niektórzy już mają, więc niech się podzielą wrażeniami, sam pewnie niedługo zakupię.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
W całości obejrzę w weekend, ale po przeleceniu scenami stwierdzam, że transfer jest fenomenalny. Nawet ujęcia modelu statku z animowanymi komputerowo pasażerami potrafią zachwycić, a tradycyjne sceny z aktorami to już w ogóle referencja mogąca stawać w szranki z najnowszymi produkcjami, o ile nie stojąca nawet wyżej od wielu z nich.

Odpowiedz
Bez sensu - zamierzasz trzepać to samo na dwóch forach?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Poprawki w wersji blu-ray:
http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=935850

Odpowiedz
bez sensu ta zmiana kolorystyki - zwłaszcza na pierwszych screenach, bo w przypadku zachodu słońca raczej na plus
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dobrą robotę zrobili z ujęciami w których Rose chce skoczyć. Tło nie odstaje już od aktorów tak bardzo jak w wersji DVD, choć idealnie wciąż nie jest.

Jedyna scena na minus w całym filmie, to widok na Titanica z lotu ptaka w której to animowani ludzie wyglądają jak wycięci z intra z jakiejś gry.

Odpowiedz
A na rufie ludzie nadal wpadają na gumowe elementy otoczenia? :P

edit

Okej, doczytałem do końca - poprawili nawet i to.

Odpowiedz
(30-09-2012, 14:56)Perfik napisał(a): Dobrą robotę zrobili z ujęciami w których Rose chce skoczyć. Tło nie odstaje już od aktorów tak bardzo jak w wersji DVD, choć idealnie wciąż nie jest.
Ja mam jednak wrażenie że to właśnie teraz tło za bardzo odstaje od reszty. Np. w finale, gdy rufa stoi pionowo, tło, a dokładniej gwiazdy wydają mi się zbyt ostre, trochę dziwnie to wygląda.

(30-09-2012, 14:56)Perfik napisał(a): Jedyna scena na minus w całym filmie, to widok na Titanica z lotu ptaka w której to animowani ludzie wyglądają jak wycięci z intra z jakiejś gry.
Po pierwsze, film ma już swoje lata.
Po drugie, nawet dzisiaj nie potrafią dobrze zrobić CGI statystów (patrz: Avatar i scena rozmowy Jake'a i pułkownika w hangarze + prolog z wersji rozszerzonej). Bezpodstawny zarzut :)

Odpowiedz
Titanic na BD zawitał na mojej półce i co mogę powiedzieć: transfer super, z tym że mamy dodany miejscami dość wkurzający zielony odcień. Książeczkowe opakowania z zewnątrz ładne, o zawartości szkoda gadać, napisy o połowę mniejsze niż zazwyczaj na blu (nie rozumiem jaki był tej zagrywki sens) i dość nieciekawe mocowania na płyty (podobne do tych z 5-płytowych digi Robina z Sherwood).

Chce ktoś 4DVD (lektor i napisy PL) ? :)

Odpowiedz
Dopiero wczoraj znalazłem wolne 4 godziny i miałem przez nie dostęp do 42 calowego telewizora, aby po raz pierwszy obejrzeć Titanica na blu-ray w optymalnych warunkach. Jakość obrazu - 1000000000/10. Mam dopiero nieco ponad dwadzieścia filmów na BD ale ten pokazał mi jak powinny wygalać w tym formacie. Przepięknie wyglądał, nowy color-timing też na plus.

Odpowiedz
Tylko zastanawiam się co za inteligent jest odpowiedzialny za rozmiar napisów.

Odpowiedz
Napisy są rzeczywiście bardzo małe, ale po kilku minutach się przyzwyczaiłem.

Odpowiedz
Z tego co pamiętam jakość scen usuniętych na dvd była bardzo kiepska a tutaj na BR jest idealna. W empiku super cena ~48zł
Piotr1982, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2014.

Odpowiedz
na pewno nie była kiepska, bo w rozszerzonym fanedicie się praktycznie wcale nie wyróżniały.

No chyba że spojrzymy na to z tej strony że DVD to SD i jest kiepskie by default, to tak.

Odpowiedz
Zauważyłem, że książkowe wydanie 2xBD krąży ostatnio w stosunkowo niskich cenach. Ktoś posiada i może napisać, jak wydanie prezentuje się ogólnie? Tj. czy nie jest w jakiś sposób wybrakowane bądź niedorobione pod kątem jakości obrazu czy ilości dodatków? Do połowy czerwca jest w Saturnie promka na dwa filmy, gdzie drugi jest w 50% niższej cenie i zastanawiam się czy nie wyrwać przy okazji. 

Odpowiedz
- napisy jak dla mnie są za małe i źle się z nimi ogląda
- lektor jest źle rozciągnięty z 25 na 23,976 fps i brzmi przez to nienaturalnie ale idzie się przyzwyczaić

ALE

Nie ma lepszego wydania jeśli chodzi o zawartość płyt, no chyba, że ci bardzo potrzebne 3D.

Odpowiedz
3D mi zwisa, głównie mi chodziło o samo mięsko. Napisy przeboleję, bo na dobrą sprawę nie są mi potrzebne, a z lektorem i tak nie oglądam ;) Jeśli mówisz, że pod względem zwartości to najlepsze możliwe wydanie, to raczej nie będę się zastanawiał, tylko pomyślę co zgarnąć w pakiecie.

Odpowiedz
Cytat:że pod względem zwartości to najlepsze możliwe wydanie

Najlepsze, najgorsze... jedyne na dobrą sprawę, bo poza nim jest tylko to wzbogacone o wersję 3D.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości