Tomb Raider (2017) reż. Roar Uthaug
Lawrence, święta racja z Ridley i Hermioną w pierwszych Potterach. Dzięki, że ubrałeś w słowa to, co mi się cały czas tłukło gdzieś w głowie, a nie potrafiłem wyrazić i skonkretyzować jakoś tego odczucia.

Daisy na Larę - nie, nie, nie! Kogoś z charyzmą poproszę.

Odpowiedz
Vikander bylaby genialną Larą, może zgodziłaby się zagrać, jeśli dostanie dobry scenariusz, ona nie gra w byle czym.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Jop, Seventh Son, Man from UNCLE - super filmy po prostu.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Mnie akurat się podobały, zwłaszcza Man from UNCLE

Odpowiedz
Seventh Son okej, ale Man from UNCLE? Spoko film jak dla mnie.

Zresztą, Vikander, grając w takich produkcjach, budowala sobie pozycję w Holly, więc mnie te wybory jakoś nie dziwią. Teraz, po zdobyciu Oscara, obstawiam, że może sobie przebierać w scenariuszach i już nie będzie wybierać byle czego.

Odpowiedz
Jolie po zdobyciu Oscara (i też za drugi plan) od razu właściwie przyjęła rolę w Tomb Raider. Fajnie jakby wybrali teraz Vikander do tej roli :)

Odpowiedz
(23-03-2016, 10:15)Phil napisał(a): Serio? Wiem, że to żart, ale

...nadal mam ból dupy? :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Błagam, niech już wybiorą aktorkę, bo jak na razie można zmienić nazwę tematu na "Filmowa Lara Croft: nasze najgorsze pomysły obsadowe".

Odpowiedz
Wiem, że w stosunku do TFA można mieć choć jakie zarzuty, ale gdzie w tym filmie Ridley artykułowała kwestie z manierą młodej Watson?

Odpowiedz
Też tak uważam, dzisiejsza Emma Watson znakomicie pasuje na Larę i byłby to świetny krok w jej karierze. Nie wiadomo tylko czy by znalazła czas, gra przecież teraz w nowej "Pięknej i bestii".

Odpowiedz
"Emma Watson", "charyzma" oraz "pazur" się wykluczają.

Odpowiedz
Powiem tak... Ridley nie wiem czy ona potrafi grać. W TFA mnie nie przekonała, rozpływałem się w środku gdy robiła słodkie miny, ale wszystkie inne "elementy" jej gry były nad wyraz uwypuklone, gdy się złościła, gdy miała zagrać "że się przeciwstawia", ja w ogóle nie widzę jej w czymkolwiek innym :P No musiałbym zobaczyć co jeszcze umie grać :)

Odpowiedz
Ale wiesz że jak zagra Larę Croft to wtedy się dowiesz, czy się do tej roli nadaje?

Odpowiedz
Tak :( <sad batfleck>

Odpowiedz
(21-03-2016, 23:27)Phil napisał(a):
Cytat:Meh.. Ostatnie czego potrzeba temu rebootowi to Star Warsowa Mary Sue =/
Niedługo będzie można stworzyć raport podsumowujący nawiązywanie do rozczarowania TFA w każdym temacie tego forum. Chcesz mi powiedzieć, że Daisy zagrała źle? Że się nie spisała? Że jest kawałkiem drewna? Czekam na jakikolwiek argument (że jest młoda, nie będę traktował jako argument - TO jest współczesna Lara), który przemawia za stwierdzeniem, że Daisy to OSTATNIE czego potrzeba reebotowi TR. To hejtowanie staje się całkowicie nieznośne.
Biczyzn.. nie traktuj wszystkiego jak jakąś osobistą zniewagę Twojego ulubionego filmu. Ja tu nie hejtuję. Rzuciłem to hasło bo idealnie pasuje do postaci, którą gra Daisy (zaznaczam, że nie tylko ja tak uważam!). Co do młodej Lary Croft - to po prostu ta idea mnie zupełnie nie jara.. Już bardziej starsza Lara Croft w estetyce tego rebootu.

(22-03-2016, 00:51)Mierzwiak napisał(a):
(21-03-2016, 23:14)zombie001 napisał(a): Meh.. Ostatnie czego potrzeba temu rebootowi to Star Warsowa Mary Sue =/
Co potencjalny występ AKTORKI z The Force Awakens w nowym Tomb Raiderze ma wspólnego z tym jak przez SCENARZYSTÓW została tam napisana jej postać?

Nic nie ma. Przecież ja tu nie napisałem, że coś ma. Użyłem skrótu myślowego, więc nie wrzucaj w moje usta czegoś, czego nie napisałem. Ridley jest Star Warsową Mary Sue? TAK. Równie dobrze mógłbym napisać ta Star Warsowa dziiewucha, albo coś w tym stylu. Wracając do sedna - Tomb Raider potrzebuje świeżej i wolnej od jakiejkolwiek marki twarzy. Rzucanie tu takimi kandydaturami, na zasadzie: " o kurczę babka zagrała główną rolę w "SW", które zgarnęło ponad 2mln. PONAD 2MLD. Dżizasssssssss, bierzemy ją do wszystkiego co się da" to typowe lenistwo Hollywoodu. Nie chcę Ridley w nowym Tomb Raiderze (potencjalnie kolejnej wielkiej franczyzie), bo jej ładniutka buźka niedługo będzie kojarzona wyłącznie ze "SW" - z całą pewnością, skoro Disney zrobi  z tego telenowelę na co najmniej kolejne 5 epizodów.

Btw. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Szpeku wrócił pod nowym kontem??  =/
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz
Dla mnie są tylko dwie filmowe Lary:
- starsza: Rhona Mitra
- młodsza: Daisy Ridley

Kiedy ogłoszono dawno temu, że filmową Larą zostanie Angelina Jolie, nie mogłem oczom własnym uwierzyć. Wychwalana przez wszystkich, w ogóle do tej roli się nie nadawała a należy pamiętać, że w tamtych czasach obraz Tomb Raidera kreowała jeszcze klasyczna seria gdzie Lara była bardziej bezwzględna i brutalna niż całkowicie wyluzowana jak przedstawiono to w dwóch filmach. Ni mniej jednak to se ne vrati bo na tapecie są teraz nowe przygody młodej Croft a seria gier przeszła dość duża metamorfozę od czasów klasycznych części poprzez nową trylogię od Crystalsów aż do całkowicie nowego image dziewczyny czyli TR z 2013r.

W przypadku ogłoszone teraz nowego filmu, nie miałem swojego typu ale kiedy ogłosili, że może nią być Ridley, o dziwo pomyślałem, że to bardzo dobry pomysł.
Obejrzałem nowe Gwiezdne Wojny ponownie a potem raz jeszcze obserwując Daisy pod kątem jej gry aktorskiej jaką mogła by wnieść w rolę Lary i stwierdzam, że wypadła by bardzo dobrze.
Postać Ray przechodzi taką samą metamorfozę co młoda Lara na wyspie Yamatai i oglądając TFA widziałem to w jej oczach, grała naprawdę dobrze i udźwignie rolę młodej Croftówny.

Co do pozostałych wyborów typu: Emma Watson, Jennifer Lawrence czy Camilla Luddington (podkłada głos dla Lary w nowych grach) to zupełne nieporozumienie.
Te aktorki to bardziej symbole seksu, nadają sie do filmów dla nastolatków i mogłyby grać Larę, gdyby ta była jakąś zsuczałą zdzirą...
A jeszcze gdzieś ktoś wspomniał o Keira Knightley - ludzie, przecież to jest jakaś drobna kobitka nadająca się tylko do brytyjskich komedii romantycznych i dramatów. Kruszynka, która nie udźwignęłaby ciężkiego charakteru Lary a nawet jeśli, to widać by było, że taka rola ją męczy.

Odpowiedz
Pamiętam jak w jednym z wywiadów Daisy powiedziała, że ludzie mówią jej, że wygląda jak Keira Knightley i to ją wkurza :D

Odpowiedz
peju, taka ciekawostka - to se ne vrati oznacza "to się nie opłaca" : ) Zalety posiadania kolegi z Czech.
Dobre spotrzeżenie z tym że bardzo podobną metamorfozę przechodzi Lara, do tej Rey. Pytanie tylko czy przez to te role nie byłyby do siebie zbyt podobne. Dużo patrzenia spod byka, wściekłego wzroku i skupienia na twarzy. Ja tam jednak jestem za Daisy i chętnie zobaczę co pokaże.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(28-03-2016, 20:47)Snuffer napisał(a): Dobre spotrzeżenie z tym że bardzo podobną metamorfozę przechodzi Lara, do tej Rey.
Que? Nie wiem na ile wersja filmowa będzie się trzymać gry, ale jakie niby masz podobieństwa między Rey, która poznaje Moc, a walczącą o życie Larą? Gdzie kosmicznej przygodzie do survivalu, w którym Lara musi zabijać by przeżyć? :)

Odpowiedz
Chyba kosmicznej przygodzie do survivalowej z elementami nadprzyrodzonymi : )
A Rey sytuacja nie zmusza do walki? Nie znajduje motywacji w chęci ocalenia przyjaciół?
Nie mówię że to te same postacie (zresztą nawet nie ja o tym wspomniałem), aczkolwiek podobieństwa są widoczne.

W Tomba z 2013 zresztą grałem w zeszłym tygodniu i nie wiem czy to kwestia wrzuconego tutaj obrazka i jakiejś podświadomej chęci do zobaczenia ich, ale kurczę, skojarzenia z Rey miałem co chwilę.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon