"Trylogia Husycka" Andrzeja Sapkowskiego
Przeczytałem jedynie pierwszy tom tej trylogii i jakoś brak u mnie zachwytów nad nią. Czyta się dobrze to prawda. Tylko o co biega autorowi i co chce nam opowiedzieć, to już nie wiem. Głowny bohater kręci się po Śląsku jak kot z pęcherzem. A akcja jakoś do przodu się przez to nie posuwa. Cóż nie wciągnęła mnie i dałem sobie spokój.
"Nadchodzi era ciemności... i to my zgasimy światło"

Odpowiedz
Cytat:Przeczytałem jedynie pierwszy tom tej trylogii

Potem jest już tylko gorzej.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Gieferg: Nie przesadzaj. Drugi tom jest najlepszy w całej trylogii i w ogóle jest to bardzo dobra książka (nie tylko na tle całości). Choć detali już prawie nie pamiętam, to działo się tam o wiele więcej i ciekawiej (same opisy akcji husyckich i tej całej zawieruchy, z detalami przyprawiającymi o ciarki, to już perełka sama w sobie). W ogóle myślę, coby sobie odświeżyć "Trylogię Husycką", jeśli nie na papierze, to chociaż w audio.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Drugi tom to przez większość czasu ciągłe złapali go/uciekł/złapali go/uciekł/złapali go/uciekł, nie, ten koszmarek to zdecydowanie nie jest najlepsza część trylogii, a najgorsze jest to, że przebrnięcie przez to bagno wcale nie oznacza dotarcia do czegoś lepszego, bo tom trzeci to bagno jeszcze gorsze. Z całej trylogii tylko Narrenturm dobrze wspominam.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):(główny bohater jest tak do bólu nieokreślony, że na dobrą sprawę nawet nie wiadomo jak wygląda - no chyba że zapomniałem że był jakiś opis, w każdym razie wyobraźnia podsuwała mi uporczywie w jego miejsce coś na kształt Christiana Slatera w Imieniu Róży

To jak, pamięta ktoś czy AS opisał Reynevana?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości