Twin Peaks
Znalazłem Judy i jest w mojej łazience
[Obrazek: badN7M_qbYo7S_p44v9uJFwSaLQ4kEd7lmjSfBol...6118877180]
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Co Coop robił w twojej łazience?

Odpowiedz
Pozbawił mnie pasty do zębów.

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
https://www.antyradio.pl/Film/Duperele/Czy-David-Lynch-stworzy-4-sezon-Twin-Peaks-23635

Lynch odpowiada na pytanie o 4 sezon, wychodzi na to, że faktycznie chce go nakręcić. Oby wspominane przeszkody dało się ominąć :)
Showtime podobno nadal jest otwarte i czeka na ruch showrunnerów.

Odpowiedz
Tak myślałem, że jak Ty wstawiasz post to będzie coś o 4. sezonie. Mam nadzieję, że to prawdziwe info, bo mimo, że zakończenie 3. sezonu jest idealne, to jednak chciałbym zobaczyć więcej, a materiał na kolejny sezon jest świetny.

Odpowiedz
Mnie dziwi jedynie cisza w fandomie, bo na reddicie i 25yearslatersite ani słowem nie jest o tym wspomniane, jedynie na welcometotwinpeaks jest artykuł.

Odpowiedz
Pewnie dlatego, że jednak Lynch od początku mówił, że 4 sezon nie jest wykluczony i jest rozważany więc info "chcę, ale nie wiem czy sie uda" to jeszcze za mało by poderwać z ekscytacji cały internet. Zwłaszcza, że od ostatniego "chcę" do "nakręciłem" minęło wiele lat. No, ale ja będę łowił każdy taki news bo mimo idealnego finału to nie wybaczę Lynchowi jesli nie pociągnie tego jakoś dalej :P

Odpowiedz
Skoro Showtime jest zadowolone, Lynch też zadowolony ze współpracy, więc liczę, że coś z tej informacji z czasem się wykluje konkretnego w postaci 4 serii, i nie jest to tylko trolling ze strony reżysera:-)

W Final Dossier Marka Frosta jest jeden rozdział poświęcony temu jak wygladało miasteczko po tym co Coop zrobił w 17 oodcinku i bardzo ciekawie ten wątek się zapowiada. Oczywiście jeśli by poszli w taką stronę z fabułą, bo wiadomo że niekoniecznie to co w książce jest musi się zgadzać z tym co w serialu jak pokazała poprzednia powieść Frosta o Twin Peaks i 3 sezon. Reszta wątków to potwierdzenie kim jest dziewczyna z ósmego odcinka i przedstawione losy bohaterów o których Lynch nie wspomniał w 3 serii ani słowem jak Annie, ale też odpowiada na wiele pytań jakie zostały po finale 2 serii czyli co działo się między 2 a 3 serią z przyjaciółką Laury, Jamesem, szeryfem starym, i ogólnie wszystkimi mieszkańcami. Ja chętnie bym obejrzał kolejną serię z całym dobrodziejstwem inwentarza, z wadami i zaletami.

Showtimie zgłosiło do Emmy nowe TP w kilku kategoriach, głównie aktorskich, czyli Kyle MacLachlan, Laura Dern, Miguel Ferrer, Robert Forster, Michael Horse, Naomi Watts oraz za reżyserię dla Lyncha i za scenariusz dla Frosta i Lyncha. Co ciekawe walczy też Showtime o nominację dla Lyncha za drugoplanową rolę i słusznie. Podobno największe szanse ma Kyle co nie dziwne i Laura Dern, ale przyznam, że ja wolałbym Watts by dostała nominację. Brakuje mi Kneppera i Belushiego, którzy w roli braci Mitchum zniszczyli system. No i Toma Sizemore wśród kandydatów do nominacji. Z technicznych to dałbym nominację za muzykę Angelo (choć było jej mniej i zupełnie inna jak w serii 1 i 2), oraz za montaż i dźwięk, który odgrywa bardzo ważna rolę w 3 serii.

Odpowiedz
Ja bym spodziewał się przynajmniej połowy sezonu o tułaczce Coopera z Laurą i ogarnianiu co się właśnie odjebało.

Odpowiedz
Mnie trochę martwi, że znając Lyncha może sie okazać, że znajomość książki Frosta będzie niezbędna do zrozumienia o co chodzi. Poprzednia książka rozbudowywała świat, wyjaśniała pewne sprawy, inne nabierały sensu, ale przecież dało się oglądać bez jej lektury.

Jeszcze odnośnie nagród - nie wierze w żadną. Same nominacje będą mega niespodzianką. A na takowe po za Lynchem czy Kylem moim zdaniem definitywnie zasłużyli także Badalamenti i Deming. Muzyka jest fantastyczna w tym serialu i uważam, że Angelo powinien dostać Oscara honorowego za robotę przy wszystkich odsłonach serialu.

@michax możesz w skrócie opisać jak wygląda sytuacja w miasteczku?
Ja osobiście nie zdziwiłbym się jakby Lynch nas przeniósł wiele lat do przodu i na pierwszy plan rzucił kompletnie nowych bohaterów a sam Cooper powróciłby w finale dopiero wtedy przynosząc odpowiedzi (niepełne, oczywiście) na nurtujące nas pytania. To byłoby bardzo lynchowskie.
Ja zawsze uważałem też, że w Twin Peaks istnieje potencjał na sporo różnorodnych spin-offów. Historia Boba, Mother, Olbrzyma czy historie poszczególnych bohaterów bo przyznajcie się, kto by nie chciał zobaczyć miniserialu o braciach Mitchum :D Gigantyczna szkoda, że Ferrera i Bowie już nie żyją bo kurde film o Blue Rose to coś co hypowałbym bardziej od nowych filmów Scorsese i Denisa :P

Odpowiedz
Kuba, szczerze to ja książki (jeszcze) nie czytałem, ale nie dlatego, że czekam na wydanie przez ZNAK, tak jak nie czekam na wydanie DVD , bo nie ma szans jak kiedyś już pisałem. Po prostu za dużo seriali oglądam i nie mam czasu na jej przeczytanie. Spoilery znam z recek FD i opinii na youtube o FD tylko że oglądałem to wszystko i czytałem dość dawno. Więc napiszę bardzo ogólnie to co pamiętam, czyli
Więc może nie będę się rozpisywał tylko zalinkuję opinię ze spoilerami o FD co ładnie chłopak wykłada najważniejsze fakty.

A jakby Ci mało to polecam ten artykuł

http://www.indiewire.com/2017/11/twin-peaks-the-final-dossier-review-new-facts-the-return-season-4-1201894592/

Choć jak poszukasz w sieci to znajdziesz inne recenzje Final Dossier z bardzo dokładnymi spoilerami, na youtube czy na stronach poświęconych TP.

Moim zdaniem nie będzie konieczna znajomość książki jak powstanie 4 seria. Pewnie będzie tak samo jak w przypadku Sekretów TP, których nie zna, nie czytał i nie ma zamiaru reżyser. Ja obie książki Frosta bardziej traktuję jako apokryfy mitologii serialu, podobnie jak Lynch. Więc niekoniecznie to co w jego książkach jest musi być w serialu albo zgadzać się z faktami z serialu. Frost lubi wszystko dopowiadać , a wiadomo że TP to świat pełen interpretacji, metafor i nie muszę się z nim zgadzać i mieć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Ale trzeba mu honor oddać, bo Frost ma duży udział w tworzeniu mitologii Twin Peaks. Podstawy mitologii to głownie Frosta są pomysły i innych scenarzystów z drugiej połowy 2 serii jak choćby Roberta Engelsa (można znaleźć na wiki TP jego pomysły na 3 sezon jakby powstał 26 lat temu) z którym Lynch napisał scenariusz FWWM. A słynny ósmy odcinek z bombą w nowym TP to historia typowa dla Frosta, on lubi takie historie, tylko że jego pomysł na genezę mitologii przerobił Lynch pod swój styl. Nie raz Lynch mówił że Frosta jest dużo w TP i zgadzam się z tym. Więc tak na marginesie to bawi mnie jak co niektórzy mówią, że w 3 serii odleciał totalnie Lynch - jeśli zna się powieści Frosta związane z TP oraz wie się jakie ma zainteresowania i jakie odcinki pisał w 2 serii to powinno sie o 3 serii mówić, że Frost też odleciał, tak jak David, nawet jak scenariusz miejscami Lynch zmienił np. cały wątek z Audrey miał być taki jak w Final Dossier.

Jeśli powstanie TP 4 i Lynch powie że przed seansem 4 serii jest konieczna znajomość FD to wtedy znajdę czas na jej przeczytanie (jak wcześniej rady nie dam), tak jak mówił przed premierą 3 serii, że konieczna jest znajomość filmu kinowego i wycietych scen z FWWM co okazało się prawdą. Co prawda Frost mówił przed premierą 3 serii, że Sekrety są konieczne do zrozumienia nowego TP, ale chciał na niej zarobić więc co miał mówić. A skoro Lynch nie przeczytał Sekretów i na razie o FD też się nie wypowiadał (przynajmniej nie kojarzę) czyli ma do niej chyba taki sam stosunek jak do Sekretów TP.

Odpowiedz
Tego, że dla Lyncha nigdy nie będzie kanonem coś czego nie nakręcił/nie napisał można uznać za pewnik.

Odpowiedz
Będzie kanonem, bo Frost dalej pewnie będzie współscenarzystą - co nie znaczy że nagle trzeba będzie znać książkę, żeby zrozumieć kolejny sezon.

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Okazało się że TP ma jednak 9 nominacji do Emmy, razem z nominacją za scenariusz i reżyserię całości. Głównie to kategorie techniczne jak można było się spodziewać i w tych kategoriach nie dziwię się że dostał serial, ale brak nominacji w najważniejszych kategoriach boli. Część kategorii wiem co oznacza, ale niektóre nie wiem jakie mają te kategorie przełożenie na polski i dlatego wkleję tekst z reddita bez tłumaczenia by nie popełnić błędu w tłumaczeniu. Epizod ósmy ma nominacje za cinematography, single-camera picture editing , sound editing, sound mixing. A cały sezon oprócz scenariusza i reżyserii za production design, non-prosthetic makeup, hairstyling. Niech mi ktoś wyjaśni co oznacza single camera picture editing?

A co do stylizacji włosów to rozumiem, że za perukę Laury Dern serial dostał nominację:-D

Odpowiedz
michax,
Montaż wideo nagrywanego przy użyciu jednej kamery. Przeciwieństwem jest montaż np. sitcomów, które nagrywane są przy użyciu wielu kamer.

https://en.wikipedia.org/wiki/Single-camera_setup
Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości