Układanie DVD na półce ;)
Niby durny temat, ale co tam ;)

W temacie o niepopularnych poglądach padło pytanie:

Cytat:Macie jakąś specjalną sekwencję układania płyt DVD wg. poziomu ich głupoty?

8)

Kolejnośc moich kryteriów jest taka:

a) tematyka - to decyduje w pierwszej kolejności, np:

(fantasy) Robin z Sherwood > LOTR > Piraci z Karaibów (tu następuje zmiana gatunku) > Troja > Gladiator > Braveheart itd.

b) w obrębie gatunków zwykle decydującym elementem jest aktor lub reżyser, np:
(SF) Alien 1-3 > Predator 1-2 > Terminator 1-3 > Total Recall > Robocop

Tutaj jak widać jest ustawione pod Arnolda i Verhoevena.

Transformers stoi sobie obok innego filmu SF Baya ("Wyspa") oraz innej komedii SF ("Short Circuit 2"). Blade runner wylądował między Robocopem, a Johnnym Mnemoniciem, choć powinien w zasadzie stać obok Total Recall ;)

Macie jakieś sposoby układania DVD czy ustawiacie jak leci?

Odpowiedz
Alfabetycznie.

Odpowiedz
Alfabetycznie, wg polskich tytułów. Pewnie mi się kiedyś to znudzi, to wtedy będzie wg tematyki - tak jak u Ciebie :)

Odpowiedz
U mnie to jest tak, że filmy, które są w ImDB leżą na półce i je widać w całej okazałości . A te, których nie ma na tej liście są schowane w szafce. :wink:
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Artystyczny bałagan, ale ładniejsze wydania razem. 8)

No, czasem trzymam grupy tematyczne, ale nie przywiązuję do tego większej wagi.

Odpowiedz
Ja również grupami mniej więcej tematycznymi, coś jak Gieferg. A w zasadzie to: tematycznie i reżyserami. I jedno wpływa na drugie, dając czasami ciekawe rezultaty. Na przykład: "Noc żywych trupów", "Ringu" (czyli horrory), ale skoro "Ringu", to i jajecznice, więc dalej: "Battle Royale", "Księżniczka Mononoke", "Akira", "GITS" -- czyli animacje. A skoro tak, to skądś (cholera wie, z jakieś gazety od matki chyba kiedyś dostałem, lawl) jakaś animka o Spider-Manie. Ale skoro tak, to także "Spider-Man" i "Spider-Man 2", a skoro komiksowe, to także "X-Men" i "X-Men 2". A skoro tak, to przerwa na "Usual Suspects", no bo Singer (przyznaję, że to odrobinę burzy ten logiczny ciąg, ale nic to). A dalej znów komiksy: "Batman Begins", "Batman Returns" i "Batman", a skoro ten ostatni, to dalej cała gama Burtonów: "Edward Nożycoręki", "Nightmare Before Christmas", "Corpse Bride", "Charlie i fabryka czekolady", "Big Fish"... :) I potem akurat kończy się półka i reszta na drugiej, a potem na trzeciej ;) I tak dalej. Łapiecie ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Ja układam według koloru pudełek :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
alfabetycznie wg napisu na okładce - wydania zbiorcze, dwupłytowe i specjalne osobno, a ich kolejność zależy od liczby płyt, wysokości pudełka, jego cech (twarde / miękkie, wklęsłe lub wypukłe napisy czy inne pierdoły), etc. Oczywiście wszelkie kolekcje lub trylogie trzymam razem (np srebrna kolekcja WB czy QDVD) - tak wiem, jestem geekiem 8)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Hmm... Inspirujecie mnie, żebym na nowo ułożył swoją kolekcję pod kątem, yhm, wypasienia wydania ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
ja musiałam podzielić kolekcję ze względów technicznych, bo mam 2 osobne póły. tak z grubsza - na jednej boxy i męskie kino, a na drugiej babskie; dramaty, obyczajówki i komedie (:
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
U mnie najpierw lecą pakiety/boxy serii wszelakich, potem serie w osobnych wydaniach, potem tematycznie: s-f/wojenne/historyczno-przygodowe/westerny, dalej to aktorami. Jak już nie ma czego z czym połączyć to ładne pudełka kładę obok siebie, a w konkretnych kategoriach to również wypasione wydania razem. Czasem to się muszę trochę nagłowić żeby mnie ogólny wygląd zadowolił, mam małą obsesję:)

Odpowiedz
U mnie jest chaos :) Jak chcę coś konkretnego obejrzeć to najpierw 10 minut szukam.

Odpowiedz
A ja jestem leniwy i po prostu dokładam jak leci... Więc można by to nazwać "chronologicznie ze względu na czas zakupu wydania" ;-)

Odpowiedz
Oconnel napisał(a):U mnie jest chaos :) Jak chcę coś konkretnego obejrzeć to najpierw 10 minut szukam.
To zdradź ile tego masz. :)

Chyba, że "chaos" oznacza "w dowolnym miejscu mieszkania". :)

Odpowiedz
To fajny temat jest.
Ja sobie fajnie grupuję dvd tytułami, np. wszystkie filmy o tytule 'Labirynt Fauna' razem, później wszystkie o tytule 'Za wszelką cenę' itd.
Polecam, fajnie się tak układa i fajnie szuka później.
Fajny to jest temat tak w ogóle.

Odpowiedz
dostałeś ostrzeżenie, więc nie narzekaj: 8)

Cytat:Niby durny temat, ale co tam
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
Ja tam układam tak :
Najpierw wszystkie wydania 2 DVD a potem kolorystycznie : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Sana, ja nie narzekam.
Bo to fajny temat jest.

Zauważyłem jeszcze pewną fajną prawidłowość w mojej przepastnej, ale jakże fajnej kolekcji dvd.
Filmy zapisane na dvd mam oddzielone od tych zapisanych na innych nośnikach. Taka ciekawostka, nie wiem czy każdy stosuje taki fajny podział.

PS. Bardzo fajny temat.

Odpowiedz
Usunięcie kija z odbytu może poprawić odbiór, polecam spróbować.

Odpowiedz
Gieferg, misiu - dlaczego miałbym Ci go usuwać z tyłka? Tak jest przyjemniej:)

Spokój panienki, albo się przekonacie jak bardzo zły dzień mam dzisiaj.

Chcesz się licytować?:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości