Układanie DVD na półce ;)
cóż... u mnie w tej chwili funkcjonuje "system łączony"....

pakiety, i wydania mega-hiper opakowaniach w pierwszej kolejności, dalej serie (niestety w naszym cudownym kraju filmy z danej serii potrafią być wydane przez 3 różnych dystrybutorów), a dalej lecimy tzw. grzbietami, czyli wytwórniami filmowymi...

grzbiety ze znaczkiem Warner, Columbia Pictures, Universal, Dreamworks, NewLine Cinema.... itd.....

kiedys calość była ulożona w ten sposów, ale zmieniła się lokalizacja domowa kolekcji i trzeba było nieco zmodyfikować ustawienie...
z każdym dniem przybywa filmów ale co gorsza ubywa miejsca na nie !!!

Odpowiedz
Ja układam wg dystrybutorów- wszystko pasuje do siebie graficznie, a dystrybutorów alfabetycznie.

Odpowiedz
A co zrobisz jak trafisz na serię, której np. pierwszą część wydał jeden dystrybutor, a dwie następne części inny (np. seria "Final Destination")? :)

Odpowiedz
System error, a następnie sprzedaż całej kolekcji ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Ja układam alfabetycznie, aczkolwiek pierwsze stoją digipacki (mam tylko dwa, ech) które wystają z szeregu.

Odpowiedz
A co zrobisz jak trafisz na serię, której np. pierwszą część wydał jeden dystrybutor, a dwie następne części inny (np. seria "Final Destination")?

romeck tu cię może zadziwie ale nie robię nic:) Od dawna układam wg dystrybutorów- większość dystrybutorów w Polsce numeruje swoje wydania, przez co nie ma problemu z ich ułożeniem. A jak różne części serii są wydawane przez różnych dystrybutorów to nawet postawione koło siebie nie będą pasowały graficznie (wspomniana przez ciebie seria Final Destination, którego pierwsza część jest niestety od dawna niedostępna na rynku, czy Scary Movie- czwarta część zupełnie niepodobna do pozostałych).

Odpowiedz
A ja mam jeszcze inny sposób niż Wy, układam gatunkami. Najpierw lecą sensacje, potem komedie, obyczaje, historyczne, przygodowe, S-f. W ramach każdego gatunku mam jeszcze zebrane obok siebie np. filmy Manna /Gorączka, Zakładnik, Miami Vice/ czy ekranizacje Dicka /Blade Runner, Impostor, Raport Mniejszości, Pamięć Absolutna/. W sumie ja się w tym odnajduję.
Zdałem sobie sprawę, czym jest szaleństwo. To wiara w swoją własną, jedyną rzeczywistość i zachowywanie się tak jakby nie było żadnej innej.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Ja układam alfabetycznie, aczkolwiek pierwsze stoją digipacki (mam tylko dwa, ech) które wystają z szeregu.
A co zrobisz w przypadku "Batman Begins" (chyba masz) i "The Dark Knight" (pewnie kupisz)? Rozdzielisz je? :)

Odpowiedz
majkel78 napisał(a):A ja mam jeszcze inny sposób niż Wy, układam gatunkami. Najpierw lecą sensacje, potem komedie, obyczaje, historyczne, przygodowe, S-f.

a jak masz przygodową komedię fantasy z elementami dramatu, to co robisz? :twisted:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Pewnie trzaska mlotkiem az do uzyskania konsystencji pudingu :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Phil napisał(a):A co zrobisz w przypadku "Batman Begins" (chyba masz) i "The Dark Knight" (pewnie kupisz)? Rozdzielisz je? :)
Zrobię wyjątek i postawię obok siebie :)

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):a jak masz przygodową komedię fantasy z elementami dramatu, to co robisz? :twisted:

Takiej mieszanki to nie trzeba trzaskać młotkiem - to już jest papka ;) A na półkę ląduje wg odczucia czego w tym filmie najwięcej.
Zdałem sobie sprawę, czym jest szaleństwo. To wiara w swoją własną, jedyną rzeczywistość i zachowywanie się tak jakby nie było żadnej innej.

Odpowiedz
Ja raczej tematycznie, ale ostatnio wszystko idzie w gruzy, bo miejsca brakuje :( Część książek pochowałem do szafki, ale i tak szykuje sie wyprawa do meblowego - obecnie używam wczesnego gierka ;) Bo aktualnie nowe filmy lądują poziomo na poprzednich, i już nawet tu brakuje miejsca... Zwłaszcza jak stary znajomy przyjedzie i odda mi dziesięć pożyczonych filmów ;)

Oczywiście wszystkie kopertówki z gazet leżą w szufladzie...

Odpowiedz
Czas na mnie:
pierwsza półka s-f/fantasy, ogólnie takie zajawkowe filmy :P
http://img90.imageshack.us/img90/1515/hpim2415yn6.jpg
półka druga -reszta ;P
http://img218.imageshack.us/img218/8045/hpim2417iv2.jpg

_______
Cass napisał(a):Brr, przezroczyste amaraye to paskudztwa – tak pod względem wizualnym, jak i praktycznym (zaczepy często nie do otwarcia) – więc po prostu wywalam je na śmietnik.
Oddaj mi, ja preferuje przezroczyste :).

Odpowiedz
Phil, ty poważnie? Jeśli tak, to daj znać na priva, jakoś się dogadamy. Mam ze 12 sztuk w dobrym stanie, a na Allegro biznesu na nich raczej nie zrobię, wolę oddać w dobre ręce. :)

Odpowiedz
[Obrazek: zdjcia0031hv3.th.jpg]

Pytania o wiek chyba zbyteczne ;) offtopy z tego tematu wyleciały ;) Eo.

Odpowiedz
hehehe a ja myślałem że znajdę tu jakąśmagiczną receptę jak poukładać swoją kolekcję :shock:

czyli nic :cry: pozostaje tak zwany poukładany nieład absolutny :)

Odpowiedz
Ja układam wytwórniami. Universal do Universala, WB do WB, a jak mam dylemat to patrzę, które boki pasują do siebie bardziej :]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ja mam tak samo. Układam wytwórniami, ale tylko wydania w amarayach bo reszta (stelbooki, digipacki, tekturki) stoją razem. Teraz to dopiero będzie dylemat gdzie upchnąć wydania blu-ray, po pierwsze blu ma beznadziejne pudełka, po drugie nijak to do niczego nie pasuje. :roll:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jak nie pasują? Bardzo ładnie pasują do postawienia obok gier na PlayStation 3 8)
"That is not dead, which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości