Układanie DVD na półce ;)
True, true... 8)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ciuniek napisał(a):Jak nie pasują? Bardzo ładnie pasują do postawienia obok gier na PlayStation 3 8)
Jeśli się je ma oczywiście, bo do kolekcji DVD nie pasuje ani troszkę.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
zwolennikom BR pozostaje wsadzać płyty do plastików od dvd i dodrukowywać sobie oładeczkę :wink:

... jakieś 2 miesiące temu znajomy postanowił pozbyć się całej kolekcji DVD i rozpocząć wszystko od nowa :shock: .. only BR , ciężko opisać jak wyglądało miejsce gdzie stało dotychczas około 450 DVD , a teraz jest 8 BR :|

Odpowiedz
dziwnych masz znajomych :roll: :D

Odpowiedz
siku napisał(a):zwolennikom BR pozostaje wsadzać płyty do plastików od dvd i dodrukowywać sobie oładeczkę :wink:

... jakieś 2 miesiące temu znajomy postanowił pozbyć się całej kolekcji DVD i rozpocząć wszystko od nowa :shock: .. only BR , ciężko opisać jak wyglądało miejsce gdzie stało dotychczas około 450 DVD , a teraz jest 8 BR :|

Co za absurd.

Ale wiedział że na odtwarzaczu Blu DVD też można odtwarzać i nawet lepiej wyglądają? ;)

Ja w ogóle nie widzę sensu w wymianie całej kolekcji, jedynie filmy:
a) wizualnie powalające
b) te najbardziej ulubione, które często oglądam

Odpowiedz
wydaję mi się że to chodziło również o miejsce w domu :) , poza tym ktoś kto nie jest miłośnikiem kolekcjonowania i kupuje filmy tylko po to aby je oglądnąć i położyć na półce nie przywiązuje się do swoich zbiorów, tak jak my"kolekcjonerzy" :twisted: ....

... tak czy siak , miejsca teraz ma dużo ,a BR też szybko mu przybywają :twisted:

co do jakości sam ostatnio zainwestowałem w lepszy odtwarzacz DVD Denona z lepszym upscalerem i muszę przyznać, że faktycznie obraz jest lepszy , ale raczej nie jest to powalająca na kolana różnica :wink:

....faktycznie te ulubione zostały u niego w domu :) ... to znaczy ulubione kreskówki zostawił sobie jego dzieciak :mrgreen:

Odpowiedz
Gdy już zakupiłem PS3 i miałem na czym oglądać filmy Blu-Ray podjąłem
dwie decyzje: koniec z kupowaniem DVD - chyba że jakieś wyjątki, starocia, klasyki lub naprawdę wypasione wydanka, a wszystkie nowości już tylko na Blu-Ray albo wcale. Zasada numer 2: nie kupuję na Blu-Ray tego, co już mam na DVD - wyjątkiem jest "Transformers", który mam na DVD w Metal Boxie i na Blu-Ray. Kolekcji DVD nie mam zamiaru się pozbywać, tak jak rozpoczynając przygodę z DVD nie pozbyłem się filmów na VHS, których mam jakieś 1300 sztuk. Wyrzucanie zbiorów na starym nośniku i ciułanie wszystkiego od nowa na nośniku najnowszym uważam za ostatni kretynizm i szastanie pieniędzmi. Ciekawe co znajomy siku zrobi, gdy np. za dwa lata producenci wymyślą jakiś nowy nośnik - znowu wszystko do kosza i od nowa? :). Jeszcze z jednego powodu nie rozumiem zbierania kolekcji od nowa na Blu-Ray - przecież upłyną lata, zanim na tym nośniku ukaże się wszystko to, co ukazało się na DVD, a i tak niektóre filmy nie pojawią sie nigdy na Blu-Ray, tak jak niektóre filmy nie doczekały się wciąż edycji DVD.
"It's alive!"

Odpowiedz
może źle się wyraziłem , ale chciałem zaznaczyć że znajomy nie jest kinomaniakiem , kupował DVD, oglądał, a te już więcej razy nie gościły w odtwarzaczu. Nie było mu szkoda tego sprzedawać bo i tak wiedział że już więcej tych filmów nie będzie oglądał.Oczywiście miał swoje ulubione , ale te już właśnie ma na BR :)

nieprawdą będzie gdy powiem że go rozumiem , ale potrafię się postawić w jego sytuacji i może to faktycznie ostatni gwizdek żeby sprzedać DVD jeszcze w przyzwoitej cenie :D (co niejednokrotnie można zauważyć na alledrogo, gdzie ludzie hurtem wyprzedają swoje czasami ogromne kolekcje )

myślę że każdy na forum miałby problemy z podjęciem takiego kroku ( ja na pewno tego bym nie zrobił ) i już wyobrażam sobie co myślą ci najbardziej maniakalni kolekcjonerzy :twisted:

Odpowiedz
Najbardziej kuriozalny w tym wszystkim jest niekolekcjoner mający 450 DVD, których nigdy więcej nie obejrzy. Nie dziwi brak dbałości dystrybutorów o wymagającego klienta, bo to bynajmniej nie wymagający klient napędza rynek.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Cytat:może źle się wyraziłem , ale chciałem zaznaczyć że znajomy nie jest kinomaniakiem , kupował DVD, oglądał, a te już więcej razy nie gościły w odtwarzaczu.

:?
To jest dla mnie jeszcze bardziej absurdalne niż pozbycie się kolekcji żeby zacząć ją zbierać od nowa na nowym nośniku (swoją drogą po cholerę, skoro i tak nie obejrzy więcej niż raz?). Dla potrzeb takich ludzi istnieje coś takiego jak wypożyczalnia... :roll: Może nikt mu o tym nie powiedział? ;)

Odpowiedz
Nawet dziwniejszy od wywalenia DVD na rzecz Blu Ray jest fakt istnienia gościa, który posiada tyle płyt, a w ogóle ich nie ogląda. Nie mam pojęcia, po co on kupuje te filmy.

Odpowiedz
Ninja napisał(a):
Cytat:może źle się wyraziłem , ale chciałem zaznaczyć że znajomy nie jest kinomaniakiem , kupował DVD, oglądał, a te już więcej razy nie gościły w odtwarzaczu.

:?
To jest dla mnie jeszcze bardziej absurdalne niż pozbycie się kolekcji żeby zacząć ją zbierać od nowa na nowym nośniku (swoją drogą po cholerę, skoro i tak nie obejrzy więcej niż raz?). Dla potrzeb takich ludzi istnieje coś takiego jak wypożyczalnia... :roll: Może nikt mu o tym nie powiedział? ;)

no chyba że kupuje się filmy taniej niż kosztuje ich wypożyczenie :twisted:

Odpowiedz
military napisał(a):Nawet dziwniejszy od wywalenia DVD na rzecz Blu Ray jest fakt istnienia gościa, który posiada tyle płyt, a w ogóle ich nie ogląda. Nie mam pojęcia, po co on kupuje te filmy.

:?: :?: :?:

gdzieś napisałem, że ich nie ogląda ? :roll:

każda została oglądnięta ( nie tylko z zewnatrz ), ino raz :twisted:

Negrin napisał(a):Najbardziej kuriozalny w tym wszystkim jest niekolekcjoner mający 450 DVD, których nigdy więcej nie obejrzy. Nie dziwi brak dbałości dystrybutorów o wymagającego klienta, bo to bynajmniej nie wymagający klient napędza rynek.

no nie ma co ukrywać , właśnie tak to wygląda :twisted:
.. śmieszne jest to , że w jego kolekcji było duuużo wypasionych ,już niedostępnych wydań, o które kolekcjonerzy, normalnie się "zabijają" na alledrogo :twisted:

Odpowiedz
siku napisał(a):no chyba że kupuje się filmy taniej niż kosztuje ich wypożyczenie
Również na Blu-ray, jak sądzę.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):
siku napisał(a):no chyba że kupuje się filmy taniej niż kosztuje ich wypożyczenie
Również na Blu-ray, jak sądzę.

tego nie wiem ,bo nie mam z nim jakiegoś super kontaktu.DVD na pewno kupował bardzo okazyjnie

Swoją drogą... ile kosztuje wypożyczenie nowości BR ?

Odpowiedz
Ja się dziwię, że niektórzy nie mogą tego pojąć, że są ludzie, którzy wpadają do empiku kupują 3 nowości, każdy za 60 zł do obejrzenia w weekend, a po obejrzeniu rzucają w kąt/do kosza... Różni ludzie, różne potrzeby... ;-)

Odpowiedz
Pojąć, nie pojąć. Mnie po prostu szacunek dla własnej kasy na to nie pozwala.

Odpowiedz
Są ludzie co kupują zegarki za 500k $ albo ubranka dla swojego psa za 10k $... Inny powie, że mu szacunek do własnej kasy nie pozwoli kupować oryginałów, bo może sobie ściągnąć z sieci i obejrzeć za darmo...

Dalej twierdzę, że ocenianie każdej osoby przez pryzmat "kolekcjonera" trochę mija się z celem... ;-)

Odpowiedz
U mnie jest teraz w ten sposób

1sza półka: Saga Star Wars, czyli fantastyka, a więc dalej Potter, LOTR, ale to WB więc i Batman Burtona, ale to film akcji, więc dalej Indiana Jones, ale to Imperial i Paramount, więc Ojciec Chrzestny 1-3 , ale to filmy gangsterskie, więc Bonnie i Clyde, Chłopcy Z Ferajny, Dawno Temu w Ameryce, Człowiek z Blizną (trza to gazetowe wydanie beznapisów wymienić na jakieś ludzkie wydanie)
2ga półka: zaczyna Bond, bo nie pasuje nigdzie indziej, dalej Ringu 1 i 2, ale to horror, więc Resident Evil, King Kong, Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną, ale to wersja koszowa, więc dalej Lucky Luke, ale to komedia więc Straszny Film i na końcu Dirty Dancing i Karol, które nigdzie indziej nie pasowały

Odpowiedz
Hehe, to u mnie jest tak:

- najpierw filmy z Emile'em Hirschem
- później cała reszta: Mroczny rycerz, Miasto Boga, Fight Club, Once Upon A Time In The West, Matrix, American Beauty, WALL-E... i tak do konca półki, bardzo dużo tego jest, nie ma sensu dalej wyliczać :wink: .
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości