Ulubione filmy
Trudno mi napisać o wszystkich naj, ale pare swoich ulubionych fimów tu przytocze.

Matrix- doskonałe kino SF, dobra fabuła, świetne efekty specjalne.

Władca Pierścieni- wiem, że wielu uważa ten film za kiepski, ale mi się podobał przedewszystkim klimat książek Tolkiena, efekty specjalne. Widziałem wszystkie części po kilka razy, a że jestem fanem Fantasy nie mogło zabraknąć tego filmu na mojej liście.

Być jak John Malkovic- film jest dziwny i zaskakuje od początku do końca :) Naprawdę fajny film.

Equlibrium- udane połączenie Nowego Wspaniałego Świata z Matrixem.

I wile wiele innych, ale żeby je wszystki wymienić musiałbym napisać osobną książke :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):Władca Pierścieni- wiem, że wielu uważa ten film za kiepski,

Ja spotkałem się z takimi opiniami jedynie na tym forum :P.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):
Azgaroth napisał(a):Władca Pierścieni- wiem, że wielu uważa ten film za kiepski,

Ja spotkałem się z takimi opiniami jedynie na tym forum :P.

Wiec za wiele o nim nie sluchales, badz dotad przebywales w srodowisku niewymagajacych widzow
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Jackson napisał(a):Wiec za wiele o nim nie sluchales, badz dotad przebywales w srodowisku niewymagajacych widzow

Z pewnością :roll:. Kim są według Ciebie niewymagający widzowie? Recenzentami z Klubu Miłośników Filmu, czy Filmwebu? Ich recenzje akurat w większości wyrażały pochlebne opinie. Myślisz, że jeśli Ty masz złe zdanie na temat jakiegoś filmu to cały świat musi iść w Twoje ślady?

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):Myślisz, że jeśli Ty masz złe zdanie na temat jakiegoś filmu to cały świat musi iść w Twoje ślady?
Najlepiej zeby tak było ;)
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Jackson napisał(a):
Dusqmad napisał(a):Myślisz, że jeśli Ty masz złe zdanie na temat jakiegoś filmu to cały świat musi iść w Twoje ślady?
Najlepiej zeby tak było ;)

W kwesti Władcy Pierścieni Jackson nie jest osamotniony 8)
Tylko, ciężko innych nawrócić :wink:
Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Odpowiedz
Q napisał(a):W kwesti Władcy Pierścieni Jackson nie jest osamotniony 8)
Tylko, ciężko innych nawrócić :wink:
Fakt fakt fakt. :)
Klub Przeciwników LOTR kiedyś stanie się pierwszą siłą tego forum. :D

Odpowiedz
"Sling Blade" Thortona z nim samym w roli głównej. Rewelacyjny, głęboki, życiowy no i jak niesamowicie skurczybyk to zagrał... poza nim głosuję na "Good Will Hunting", "Zieloną Milę", "Shawshank Redemption", "Hana-Bi" i "Kids Return" Kitano - to wszystko niesamowite filmy.
"...and windows are where the doors should be... and doors are where the windows should be!"

Odpowiedz
"Good bye, Lenin", bardzo ciekawy film, nieco na tle politycznym, wywodzący sie z kina niezależnego, nie anglojęzyczny (jak na moje to bardzo duży plus). Ciekawa, oryginalna fabuła, w tle jakieś wątki z lekka psychologiczne. Śmiać sie na tym filmie raczej nie będziemy, ale i tak warto zobaczyć:)
"Pardon me, but your teeth are in my neck" Tanz der Vampire

Odpowiedz
A to moja lista ulubionych filmów:
the shining
texas chainsaw masacre(1974)
the godfather
shawshank redemption
night of the living dead(1968)
trylogia lord of the rings
mechaniczna pomarancza
lot nad kukulczym gniazdem
full metal jacket

kolejnosc przypadkowa

Odpowiedz
Nie będę tu wymieniał wszystkich ulubionych filmów (bo i tak o większości pewnie zapomniałbym) ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden, który zobaczyłem ostatnio na Ale Kino - Moje własne Idaho Van Santa. I żałuję teraz że zobaczyłem go tak późno. Film strasznie mnie poruszył i zmusił zaraz do powtórnego oglądania. Już wiem, że nie wiele takich filmów widziałem i niewiele pewnie zobaczę.
Nie jest to pewnie opowieść genialna - która zachwyci nagle cały świat, ale dla mnie osobiście jest wyjątkowa, jedna z tych które mogę oglądać w kółko.
Chciałbym tylko powiedzieć że kocham kino

Odpowiedz
Krótko - "Jay and Silent Bob strike back" - moje ulubione kretyństwo :D
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
Vidocq, Tajemnice L.A., Dzień Szakala, Tożsamość , Chłopcy z Ferajny, Dark City, Królowa Margot, 7 ,American Beuty, Sens życia, św Graal, Żywot Briana, Żądło, Butch Cassidy and Sundance Kid (jedyny western będący wybitnym filmem wg mnie)< Piekny Umysł, Requiem dla sny, Trainspotting, Fight Club, Zapach Kobiety, Snatch, Porachunki, Ostatnie Kuzenie, Go, Ring (japoński), Pi, Cube, American History X, Armia Boga, Stygmaty, Nieodwracalne, Polowanie na Czerwony Październik, Dziecko Rosemary, Kroniki Portowe, Memento, Final Fantasy, Porozmawiaj z Nią, Dogma, Insider, Uśpieni, Prawdziwy romans, Urodzeni Mordercy, Zabójcze Bronie (globalnbie), Więzien Kaukazu, Brat. i ze 150 innych co mi wyleciało z głowy.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost in time, like tears...in rain. Time to die.

Odpowiedz
Taka wyliczanka bez uzasadnienia jest moim skromnym zdaniem bezsensowna.

Odpowiedz
military napisał(a):Taka wyliczanka bez uzasadnienia jest moim skromnym zdaniem bezsensowna.
Ja w takich wyliczankach wychaczam wzrokiem na chybił-trafił po jednym tytule z każdej linijki. A i tak po minucie już ich nie pamiętam. No ale za to o jeden post wiecej na liczniku, co ? :roll:

Odpowiedz
The Life Aquatic with Steve Zissou- wreszcie cos oryginalnego, z inteligentymi zartami, swietna obsada, pieknymi zdjeciami i ogolna atmosfera filmu <3 Niby historia jest smutna, ale odbieram film b. pozytywnie :D
Tylko polskie napisy sa spieprzone. Imperial zatrudnil chyba ucznia podstawowki o przetlumaczenie. Jak ktos wypozyczy sobie dvd, proponuje wlaczyc angielskie napisy ;)

Odpowiedz
Nie lubie takich tematow. Naprawde. Nic nie ujmujac autorowi, ale kurde powiedzcie szczerze - Niby co mam tu wymienic? Wszystki dobre filmy jakie ogladalem? I moze jeszcze z uzasadnieniem? A moze mam wymienic tylko jeden? Tak? A niby jaki mam wybrac z 500 filmow? Moze i takie wyliczanki sa fajne, ale nie dla mnie. Nie mam zamiaru siedziec 2 godziny nad jednym postem.
Oczywiscie jak komus sie chce, to niech wpisze 50 filmow z uzasadnieniami. Chetnie poczytam. Naprawde.
pzdr.
"I always tell the truth. Even when I lie. "

Odpowiedz
Jeśli nie masz ulubionych filmów to faktycznie, Twoje pisanie w tym temacie jest nieuzasadnione ;). Są jednak ludzie, którzy mają jakoś tam sprecyzowaną listę ulubionych filmów, bądź ten jeden - naj. Sam też pewnie miałeś, kiedy oglądałeś w mniejszych ilościach ;).

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):Jeśli nie masz ulubionych filmów to faktycznie, Twoje pisanie w tym temacie jest nieuzasadnione ;). Są jednak ludzie, którzy mają jakoś tam sprecyzowaną listę ulubionych filmów, bądź ten jeden - naj. Sam też pewnie miałeś, kiedy oglądałeś w mniejszych ilościach ;).

Dobra - widze, ze gadka jest zbedna. Nie zrozumiales mnie.
Tyle.
"I always tell the truth. Even when I lie. "

Odpowiedz
1. Filmy z Bondem:
- "From Russia with Love"
- "Goldfinger"
- "Thunderball"
- "Live and Let Die"
- "The Man with the Golden Gun"
- "The Spy who Loved Me"
- "For Your Eyes Only"
- "Never Say Never Again"
- "A View to A Kill"
- "The Living Daylights"
- "Licence To KIll"
- "Goldeneye"
2. Filmy Machulskiego:
- "Vabank"
- "Vabank II"
- "Kingsajz"
- "Deja Vu"
- "VIP"
- "Girl Guide"
- "Kiler"
- "Pieniądze to nie wszystko"
3. Filmy Kondrata"
Poza tym:
- "Rambo"
- "Die Hard"
- "Under Siege"
- "Dirty Harry"
No i- JESUS CHRIST SUPERSTAR!!! :D
Only Branson and Van Effen look like a born leaders. Those two I can KILL.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon