Ulubione filmy
Artemis napisał(a):E tam, co nas "młodsi widzowie" obchodzą :)
:D
powiedziala 'stara' Artemis :P

Odpowiedz
...cztery razy starsza od Roya Batty'ego. jakby nie patrzeć :)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):No i całe szczęście. Chociaż imo s-fi to wciąż gatunek, którego potencjał nie jest zanadto wykorzystywany.
Ma powstać ekranizacja "Fundacji"... :) Może coś ruszy...?
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
"Fundacji"...?
Gdzie, kto, co, kiedy??? Czy teraz to już wszystko muszą ekranizować? Od klasyki won!

Odpowiedz
Jeden z newsów na jakie trafiłem mówi iż ekranizacją zajmie się bodaj Jeff Vintar, i ma to być wierna adaptacja 2 pierwszych tomów... Tyle ze teraz nie mogę znów trafić na ten artykulik. Na razie nie szukałem niczego na ten temat na portalach anglojęzycznych...
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
1. wojny gwiezdne
2. łowca jeleni
3. ojciec chrzestny
4. terminator
5. odyseja kosmiczna 2001
6. w samo południe
7. rio bravo
8. polowanie na "czerwony pazdziernik"
9. rambo
10. predator

Odpowiedz
jajcasz napisał(a):1. wojny gwiezdne

Uwielbiam taką pisownię.:) Peerelowską wręcz! Równie poprawną, co pisanie nazwiska przed imieniem, czyli w Polsce CAŁKOWICIE niepoprawną. Ale jakże uroczą.;)

P.S.
Czemu nie "Chrzestny ojciec"? Albo "Jeleni łowca"? :D

Odpowiedz
"Kosmiczna Odyseja"...?

Military - coś złośliwy się zrobiłeś :twisted:

Odpowiedz
coś widzę, że szykuje się kolejny offtop :D
Maszynach latających swych w mężczyźni wspaniali ci :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Płciową drogą przenoszona choroba śmiertelna jako życie .... Who`s next ?

Odpowiedz
Shawshank na skazani :)

Odpowiedz
Otnemem...

(był ktoś na stronie oficjalnej filmu Nolana? ;)

Odpowiedz
Powinni być raczej Na Shawshank skazani. ;)

A ja lubię Starcie decydujące: Obcy. Także Pasażer Nostromo ósmy jest całkiem do rzeczy. A ostatnio oglądałem Świat zaginiony: Jurajski park.

Artemis: a co do Kosmicznej odysei, to... hmm... Akurat tak właśnie byłoby poprawnie, tutaj tłumacz sam się trochę skompromitował.;)

Odpowiedz
Chyba może być i tak i tak ;). Z tym, że ucho tak już przywykło do "OK", że "KO" brzmi nieco dziwacznie...

Odpowiedz
1.Donnie Darko 2.Harold & Kumar go to white castle 3.Efekt motyla

Odpowiedz
Donnie Darko, zacny film.

Odpowiedz
Ja mam tylko dwa filmy, które oceniłam 10/10
Właściwie nie są to arcydzieła, drugi z nich nawet nie spotkał sie z pozytywnymi opiniami krytyków, ale są to filmy, które na mnie wywarły wielkie wrazenie i miały no jakby to okreslić - wpływ na moje życie.
Dla mnie jednak najwazniejsze jest pierwsze wrazenie i nawet jesli wracam do tych filmów i zaczynam wtedy dostrzegac w nich wady, ba - zdaje sobie sprawe, ze nie sa idealne, to i tak uwielbiam je oglądać, bo wracam wspomnieniami do pierwszego obejrzenia. No po prostu są to filmy bliskie mojemu sercu :)

Arizona Dream Jak oglądałam ten film pierwszy raz to byłam jeszcze dzieckiem właściwie. Pamietam - noc, sama na działce, burza za oknem, czarno-biały telewizor... Po filmie płakałam cała noc - nie dlatego, ze był smutny, bo nie był - tylko dlatego, ze byl piekny i czegos tak poruszającego, pięknego i porywającego do tamtej pory nie widzialam. Ten film odzwierciedla dla mnie pojecie MAGIA kina. Jest magiczny, po prostu... Kazdy pewnie rozumie go na swoj sposob, niektorzy go w ogole nie rozumieją i nazywają glupim. ja nikogo nigdy do niego nie przekonuje, bo to trzeba przeżyć, moze gdybym obejrzala go w innych okolicznosciach, kiedy indziej, nie zapadłby mi tak w pamięc. No ale stalo sie, jak sie stalo. I jest no numerem 1

CZłowiek którego nie było Zakochalam sie w tym filmie w podobnym okolicznosciach, co w Arizonie, tyle ze duzo później. Uwilebiam klimat tego filmu, jego powolność, jego przewrotność. To ze nic w nim sie nie toczy tak jak powinno. Uwielbiam Billy Boba Thorntona z tym samym cały czas wyrazem twarzy i papierosem... Dla mnie ten film jest wizualnie idealny. Jest ucztą dla oczu. Jest filmem, którego do dawna oczekiwalam. Trafił do mnie w odpowiednim momencie i w odpowiednim czasie i dlatego go uwielbiam.

A dalej, choć lata świetlne za tymi filmami:
-Prestiż
-Lśnienie
-Predator

Odpowiedz
"Czlowiek, którego nie było" - chronologicznie pierwszy z trzech filmów braci Coen, które mnie rozczarowały. Dla mnie straszna nuda, a jeśli ci się Rozalio podobala powolność tego filmu, to polecam Fargo - wcześniejszy film braci Coen (można oglądać w nieskończoność, tak samo jak np. ich "Ścieżkę Strachu").
Człowiek... to właściwie nieudana próba nawiazania do debiutu braci pt. "Blood simple"(smakowity kąsek), pastiszu noir (ci bracia to w końcu mistrzowie pastiszu).
I'm smart and I want respect!

Odpowiedz
Rozalio, uważasz, że Arizona Dream nie jest smutnym filmem? Jest i właśnie dlatego jest piękny. :)

Odpowiedz
1. BLADE RUNNER Łowca Androidów (1982)
R:Ridley Scott
O:Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young
M:Vangelis

2. GIRL, INTERRUPTED Przerwana Lekcja Muzyki (1999)
R:James Mangold
O:Winona Ryder, Angelina Jolie
M:Mychael Danna, Andrew Dorfman

3. THELMA & LOUISE (1991)
R:Ridley Scott
O:Geena Davis, Susan Sarandon, Harvey Keitel
M:Hans Zimmer

4. THE SHAWSHANK REDEMPTION Skazani na Shawshank (1994)
R:Frank Darabont
O:Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton
M:Doris Fisher, Thomas Newman

5. BITTER MOON Gorzkie Gody (1992)
R:Roman Polański
O:Peter Coyote, Emmanuelle Seigner, Hugh Grant
M:Vangelis

6. VANILLA SKY (2001)
R:Cameron Crowe
O:Tom Cruise, Penelope Cruz, Cameron Diaz
M:Sinead O'Connor, Nancy Wilson

7. LOLITA (1997)