Ulubione sceny śmiechu
Gdzieś tu jest temat "Pamiętne uśmiechy", a jakie są wasze ulubione sceny śmiechu? Śmiać się można na różne sposoby, może to być chichot, rechot, rżenie, gulgotanie czy jakieś niezidentyfikowane opętańcze odgłosy. Śmiech może być wyrazem radości lub przeciwnie, rozpaczy. Może zarażać wesołością albo przerażać demonicznością. Co pamiętacie, co lubicie, jakie filmowe śmiechy zrobiły na was największe wrażenie? Postarajmy się nie robić wyliczanki najsłynniejszych rechotów, tylko zapodawać te, co do których mamy jakieś osobiste uwagi. Moje ulubione trzy, jak widać, są to sceny, przy których gęba się szczerzy od ucha do ucha:

Robert De Niro w Przylądku strachu – gdyby była kategoria Oscarów "najlepsza półminutowa scena", on musiałby bezapelacyjnie zdobyć nagrodę. Niewiarygodny popis ekranowego szaleństwa, przy którym nie sposób zachować powagi.

Crispin Glover w Powrocie do przyszłości – mała rzecz, a cieszy, smuci natomiast fakt, że tego absurdalnie głupkowatego rechotu są w filmie bodaj tylko dwie sceny. Ja leję przy tym od dzieciństwa i zawsze czekam na te właśnie momenty.

Tom Hanks w Skarbonce – kolejne ekranowe szaleństwo, tyle że w innym stylu. Mieszanina śmiechu i wycia, desperacji i wariactwa, która udowadnia, że Hanks już wtedy wielkim aktorem był.

Jako polski akcent wyróżniam Leona Niemczyka w C.K. Dezerterach – jego żandarm i rechot zakończony dobitnym Ruhe!!! to perełka naszego kina. :)

Odpowiedz
Gdy zobaczyłem nazwę tematu, od razu pomyślałem o Jonah Hillu i jego śmiechu z "War Dogs":

Odpowiedz
Oczywiście zwycięzca może być tylko jeden:

Odpowiedz
Moja zdecydowanie ulubiona scena śmiechu.

Odpowiedz

John McClane się cieszy :D
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Nie wiem czy to najlepszy filmowy śmiech, pewnie nie, ale najbardziej utkwił mi w pamięci:

Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Gościa śmiech w tym serialu był ogólnie niepowtarzalny :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Zawsze mnie to rozbraja:

A przy tym dostaję głupawki razem z bohaterami :P
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Odpowiedz
Tego pana nie może tu zabraknąć:

Odpowiedz

scena, której zawsze się balem za gówniarza ;)
[url=https://youtu.be/DFR5oZQrIVc][/url]
Hey, give me another cookie

Odpowiedz
Genialna scena tak przy okazji, poza tym kocham śmiech Pfeiffer (2:25):

Plus oczywiście Bękarty wojny i jeszcze jedna genialna scena jako całość (1:05):

Odpowiedz
Nie wiem kto przebije ten śmiech... Roberta Duvalla z Elity zabójców Peckinpaha?

tutaj szybciej: https://www.youtube.com/watch?v=oCmkPaj0S8k#t=1m20s
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
Scena z "Bękartów..." to jest absolutny majstersztyk ! ; )
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon