Ulubione seriale animowane dzieciństwa - lista tytułów
Bez Polonii 1 moje dzieciństwo nie byłoby takie samo. Kiedyś dorwałam taką encyklopedię anime i aż się wzruszyłam, zaraz to znajdę.

Encyklopedia Anime w Polsce

Odpowiedz
Szacun za "Hrabiego Kaczulę" na liście. Jedna z moich ulubionych kreskówek z dzieciństwa (do teraz). Do tej pory za często spotykam osoby, które w ogóle nie kojarzę tej serii.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
hej oglądałem kiedyś na vhs z wypożyczalni za dziecka serial animowany nie wiem czy puszczali go w telewizji o grupce 6 może 7 dzieciaków którzy w cyrku czy luna parku weszli do namiotu i przeniosło ich do krainy magi gdzie każdy dostał magiczną broni dziewczyna łuk chłopak tarcze ktoś tam jeszcze pelerynę nie witkę itp jak to w bajce przemielali tą mroczną krainę żeby wrócić do domu tyle pamiętam może ktoś z was też ją oglądał i pamięta tytuł tej bajki
lc985lc, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2013.

Odpowiedz
O, jak już wątek został odświeżony, to przypomniał mi się jeszcze jeden serial oglądany przeze mnie za dzieciaka. Leśna rodzina.

Rany, to intro przywołało naprawdę fajne wspomnienia. Do dziś pamiętam niektóre postacie i wątki z tej bajki, a nawet głosy którymi mówili. VHSa miałem, ale oddałem kuzynom. Chyba im zabiorę. :)

Odpowiedz
Pszczółka Maja :) Produkcja zaczęła się w latach 70' ale zakończyła na początku 80'

Odpowiedz
kiedys (1997 lub 98) na canal+ lub polonii leciala taka bajka animowana - animacja komputerowa, miejsce akcji to jakas pustynia chyba na innej planecie. rasę pokojowo nastawionych humanoidalnych mrówek dręczy inna rasa - jakieś metalowe czy kurcze pieczone wie jakie stwory dręczą te mrówki. pamiętam że mieli tam jakieś pojazdy, niektóre chyba nawet latały. ktoś wie co to za tytuł?? podkreślę jeszcze że to była animacja komputerowa a nie "karton", coś w stylu animowanych przerywników z abe's exodus.

do dzis zastanawiam się co to było

Odpowiedz
Ta bajka to DUNGEONS AND DRAGONS

rudeboyopole, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2013.

Odpowiedz
Pamięta ktoś jeszcze Sylvana?

Pamiętam, że za gnoja oglądałem to to regularnie. Tylko, choroba, nie pamiętam z tego serialu zbyt wiele, poza tym, co pokazano już w czołówce: że była magia, średniowiecze i robinhoodowy bohater.
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
O kurde. Jak przeczytałem czy ktoś pamięta Sylvana, to choć nie pamiętałem z niego absolutnie NIC, zaraz po przeczytaniu tytułu automatycznie zacząłem śpiewać piosenkę z czołówki, zanim ją jeszcze puściłem!

Odpowiedz
Tak to powszechna choroba i mam ją od dawna bo nawet za szczyla nie oglądałem tej bajki tylko po intro zmieniałem kanał :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nie widze tej pozycji w liscie :P Jako Jeździec Srebrnej Szabli

Odpowiedz
Witam, mała prośba o pomoc w odnalezieniu tytułu animowanego z dzieciństwa. Z tego co udało mi się wyciągnąc z pamięci to była to seria dostępna na vhs która nie była emitowana w telewizji. Dosyć brutalna jak na ówczesne standardy. Historia opowiadała o przygodach piratów? Tj gościa, laski i ich mówiącego ptaka (papugi) z dziwnie brzmiącym imieniem w stylu jednego z niemieckich marketów - Lidl (albo podobnie). Duuuże brawa dla osoby która będzie w stanie podać ten tytuł. Pozdawiam : )
markeba, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Mar 2013.

Odpowiedz
Muminki to w sumie chyba jedyna wieczorynkowa bajka, którą mógłbym teraz obejrzeć. W co drugim odcinku jakiś motyw z horroru i podprogowy okultyzm ;-)

Odpowiedz
(08-03-2013, 23:54)markeba napisał(a): Witam, mała prośba o pomoc w odnalezieniu tytułu animowanego z dzieciństwa. Z tego co udało mi się wyciągnąc z pamięci to była to seria dostępna na vhs która nie była emitowana w telewizji. Dosyć brutalna jak na ówczesne standardy. Historia opowiadała o przygodach piratów? Tj gościa, laski i ich mówiącego ptaka (papugi) z dziwnie brzmiącym imieniem w stylu jednego z niemieckich marketów - Lidl (albo podobnie). Duuuże brawa dla osoby która będzie w stanie podać ten tytuł.  Pozdawiam : )

http://bajkionline.com/jake-i-piraci-z-nibylandii-papuga-kapitana-haka-ratujmy-podniebna-wyspe

Odpowiedz
Mówiący ptak z "imieniem z stylu Lidl" przywodzi mi na myśl gadającego feniksa imieniem Needle z "Conan the Adventurer". Tylko że to akurat było emitowane w telewizji, więc nie pasuje do opisu :(

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon