Uncharted (seria)
Miltonie, a jak ci się podobała jedynka pod względem fabularnym?

Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jedynka była chyba najlepsza fabularnie - miała prostą, nieprzekombinowaną historię, zaś twist z El Dorado był świetny i pomysłowy. Fajnie też, że niczego nie tłumaczono zbyt dokładnie - np. co zawierało El Dorado. Relacje między postaciami były lepsze w sequelach, ale jeśli chodzi o McGuffina - jedynka rządzi.

Zaś co do nadnaturalnych przeciwników - najlepsi z całej serii, i to zdecydowanie. Rewelacyjne były te etapy z nimi, a do tego idealnie wyważone. Można było spocić sobie jaja, kiedy amunicja się kończyła, ale nigdy nie było zbyt trudno. Świetnie wyważony poziom trudności.

Dodam też, że nie miałem towarzyszącego mi w demie uczucia zalewania mnie falami przeciwników. Było parę dużych starć, ale nie odniosłem wrażenia, że się dłużą, ani że jest ich zbyt wiele w stosunku do eksploracji.

A jeśli chodzi o kolejną grę na PS3 - teraz łyknę trylogię Resistance, bo odpaliłem demko R3 i, przyznam, zmiotło mnie z butów.

Odpowiedz
Nie przeraź się jedynki, bo jednak graficznie i technicznie już niedomaga. Mimo wszystko to fajna gra.

Odpowiedz
Jedynkę na razie sobie odpuszczę.:) Zaczynam od dwójki.

Odpowiedz
Nazwa tematu do zmiany ;)

Trailer na silniku gry, podobnie jak pierwsze materiały z The Last of Us. I w sumie nic więcej z tego nie wynika, poza tym że premiera dopiero w 2015.

Odpowiedz
Jaram się, ale setting mi się nie podoba, no chyba że wyspa będzie tylko jednym z etapów.

Natomiast to, że trailer jest na silniku gry mogę zbyć tylko gromkim śmiechem, nie wiem komu chcą wcisnąć taką ściemę, ale ja w to nie uwierzę.

Odpowiedz
Nigdzie nie napisali, że trailer jest na silniku gry. Napisali, że został nagrany z PS4. Rendera równie dobrze mogli puścić z PS4.:)

Natomiast sam trailer kiepski - nie pokazuje nic, czego w serii by nie było. A w zasadzie to nie pokazuje niczego. Równie dobrze mogli powiedzieć "robimy U4" i na to samo by wyszło. Gra pewnie będzie świetna, ale wiem to, bo grałem w poprzednie części. Gdybym nie grał, trailer nie zainteresowałby mnie wcale a wcale.

Odpowiedz
(10-06-2014, 07:03)Mierzwiak napisał(a): Jaram się, ale setting mi się nie podoba, no chyba że wyspa będzie tylko jednym z etapów.

Natomiast to, że trailer jest na silniku gry mogę zbyć tylko gromkim śmiechem, nie wiem komu chcą wcisnąć taką ściemę, ale ja w to nie uwierzę.
Identyczna sytuacja była z Last of Us. Owszem, teasery nie pochodziły bezpośrednio z gry, ale zostały wyrenderowane na jej silniku. Nie ma powodu by tym razem było inaczej, nawet jeśli ostateczny poziom oprawy będzie niższy. Zresztą, nawet sama postać Drake'a przypomina to, co osiągnęli już na PS3 w wypadku Joela.

Naughty Dog to nie Ubi, mimo wszystko. Na blogu dodatkowo potwierdzają, że całość jest w 100% wyrenderowana na silniku - po U3 i TLoU nie mam powodu, by NIE wierzyć :p.

Odpowiedz
OK, Khet, przekonałeś mnie :)

Wiem że nie powinno się wnioskować niczego na podstawie tak krótkich zajawek, ale gdybym chciał być złośliwy, to napisałbym że wygląda to na "Drake's Fortune: Remastered Edition" :P

Odpowiedz
Postarzenie Drake'a to dziwaczny pomysł. Seria jest w swoim złotym okresie - zbiera mega recenzje, ludzie ją kochają, a formuła jest daleka od wyczerpania - a wygląda to jakby szykowali się do zamknięcia serii. No chyba, że tytuł odnosi się do Sully'ego lub bad guya. Tylko wtedy po co skakać z akcją kilka lat do przodu? Chcą mimo wszystko by w ekranizacji Nate'a zagrał spasiony i stary Nathan Fillion? :)
--
Laozi

Odpowiedz
Postarzanie Drake'a jak najbardziej mi pasuje. Zwłaszcza, że nie wygląda by szli w stronę totalnego "20 lat później", Drake "is too old for this shit". Zamiast tego wygląda to po prostu jako naturalna progresja, z której nie powinni robić wielkiego halo. Drake wygląda starzej, ale nie staro.

A co do tytułu - to nie upatrywałbym w nim zapowiedzi zamknięcia serii. Przecież wiemy, że tego rodzaju tematyczne zagrywki w tytułach, zazwyczaj mało mają wspólnego z prawdziwą wymową filmu/gry.

Zresztą nawet gdyby mieli zamknąć serię w jakiś świetny sposób to byłbym z tym w pełni ok. Uncharted to niby podkład pod świetny cykl oddzielnych przygód, ale z drugiej strony mi też nie bardzo się widzi, by Drake przez całe życie przechodził nieustanny ciąg totalnie pokręconych akcji. Zamiast ciągłej eksploatacji, już wolałbym by Naughty Dog zamknęło serię z klasą i zajęło się nowym IP.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
(10-06-2014, 21:39)Hitch napisał(a): Postarzenie Drake'a to dziwaczny pomysł. Seria jest w swoim złotym okresie - zbiera mega recenzje, ludzie ją kochają, a formuła jest daleka od wyczerpania - a wygląda to jakby szykowali się do zamknięcia serii. No chyba, że tytuł odnosi się do Sully'ego lub bad guya. Tylko wtedy po co skakać z akcją kilka lat do przodu? Chcą mimo wszystko by w ekranizacji Nate'a zagrał spasiony i stary Nathan Fillion? :)

Naughty Dog i tak trochę zrywają z dotychczasową tradycją. Wszystkie ich poprzednie serie (Crash, Jak and Daxter), będące flagowymi perełkami każdego PlayStation, składały się z trzech pełnoprawnych części i jednej wariacji (wyścigi, gry pod co-opa).

Inna sprawa, że też nie do końca jestem za postarzaniem postaci wirtualnych, bo to czasem też może być zapędzanie się w kozi róg.

Odpowiedz
To mam na myśli właśnie. Przecież wiadomo, że czwórka sprzeda się znakomicie i Sony będzie domagało się ciągu dalszego :)
--
Laozi

Odpowiedz
Na fejsbuku Sony podało, że ekranizacja Uncharted wejdzie do kin 10 czerwca 2016 roku.

Tyle. Nie chce mi się rozpisywać, jak bardzo filmowa to gra i że przenoszenie czegoś, co w zamierzeniu było przeniesieniem filmu przygodowego na konsolę z powrotem do kina jest idiotycznym pomysłem, niemniej potencjał jest, choć film NIGDY nawet nie dorówna tym grom.

Odpowiedz
http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2014/49/playstation-experience-zaczyna-sie-od-mocnego-uderzenia-oto-15-minut-rozgrywki-z-uncharted-4

Fragment z Uncharted 4. Więcej tego samego, ale to przecież dobrze.:) Szczerze mówiąc, skoku graficznego po trójce wielkiego nie widać, choć postęp na pewno. Co mnie dziwi, to grafika najbardziej komiksowa w serii - zwłaszcza tła; wolałem jednak bardziej realistyczne podejście. Oh well, pewnie niżej niż 9/10 nie będzie się dało wystawić.

Odpowiedz
Jest rok przed premierą, więc spokojnie. U3 też było "komiksowe". Przeskoku ogromnego nie mogło byc, analogiczna sytuacja do U1 na PS3. Poczekaj, aż wyjdzie U5 lub U6 i wtedy pogadamy o grafice, jak już Pieski zapoznają się z architekturą czwórki.

Grafika w tym gameplayu jest szczegółowa, dżungla żyje i jest dżunglą, można się schowac w krzakach. Do tego zobaczcie jak animowany jest Nate - mega szczegółowo, te skręty tułowia przy wspinaczce. No i jest dynamicznie, nawet bardzo. Czekam :)
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Akcja fantastycznie filmowa i gładka. Jedyne co mi minimalnie nie podpasiło, to ten nowy myk z podczepianiem liny. Trochę za łatwo i szybko to Drake'owi przychodzi, przez co zalatuje lekką komiksową Arkhamowatościa.

Dżungla piękna, wyspa zachęcająca do eksploracji. Nie mogę się już doczekać by zobaczyć enviorment art, bo ten u Naughty Dog'ów jest zawsze mistrzowski.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
http://www.ppe.pl/news-32631-poznajcie_brata_nathana_drake_a___gwiazda_przemowi_jego_glosem_.html

Poznajemy starszego brata Nathana któremu głos podkłada Troy Baker znany z roli Joela w The Last of Us.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Troy Baker, znany z roli głównego bohatera każdej gry AAA z kilku ostatnich lat.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Jak Nolan North przed nim.:) To nie wina ND, że kreują gwiazdy voice actingu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon