Vikings [History]
[Obrazek: vikings-640x347.jpg]
Cytat:The show tells the tale of the epic and violent world of the mighty Norsemen who raided, traded and explored during the early medieval period. It follows the exploits of mythological viking figure Ragnar Lodbrok and the gripping sagas of Ragnar's Viking crew and family as he struggles to become 'king' of a large part of modern day Scandinavia and Europe.
Serial o wikingach od History. Dwa odcinki obejrzałem, jestem zadowolony, będę oglądał dalej. Nie jest to może coś wybitnego ani fascynującego, tylko prosty, fajny serial, dotyczący mordujących, rabujących, palących i gwałcących wikingów - i ma mieć dziewięć odcinków.
Nowego tematu nie zakładam, bo nie wiem za bardzo co pisać, ale sądzę, że warto obejrzeć.

Odpowiedz
Kurde, mam ten sam problem - ot fajna robota. Zdecydowanie lepiej można było nakręcić jatkę, chociaż ilość krwi i tak bardzo satysfakcjonująca. Obejrzałem pilota i na razie jestem kontent, jeśli utrzyma poziom to spoko, jeśli się poprawi, to może być czymś naprawdę miłym.

--

Vikings - szósty odcinek chyba najlepszy. Świetna walka z jarlem, pogrzeb, i klimatyczna opowieść i Ragnaroku. Ogólnie podtrzymuję zdanie po pilocie - bardzo rzetelna produkcja, ale nie oferująca wiele ponad to. Dobrze, że dostała 2 sezon.

Odpowiedz
Obowiązkowa rzecz dla fanów:
1) wikingów,
2) dobrego kina przygodowego,
3) filmów kostiumowych przywiązujących dużą wagę do realiów historycznych,
4) fabuły budowanej w oparciu o barwny wachlarz charyzmatycznych męskich charakterów bez jednoznacznego podziału na dobrych i złych.

[Obrazek: Vikings.jpg]

Uprzedzam od razu wszystkich mających obsesję na punkcie kategorii wiekowych: w serialu nie ma przekleństw, golizny, a kamera unika brutalności. Cóż, nie ma rzeczy doskonałych, ale zaprawdę powiadam wam, zlekceważenie Wikingów tylko z tego powodu byłoby błędem. Stracilibyście bowiem szansę czerpania przyjemności z oglądania z kapitalnej, maksymalnie wciągającej oraz mimo wszystko dojrzałej i mocnej rozrywki, której obecnie jest przecież jak na lekarstwo.

[Obrazek: vikings-logo.jpg]

Odpowiedz
W "epizodach butelkowych" (serialowej krótkiej piłce) jest sporo postów o tym serialu. Może ktoś je przeniesie, bo serial jest zacny i tylko czekać na drugi sezon.

Cytat:w serialu nie ma przekleństw, golizny, a kamera unika brutalności.
Brutalność jest akurat bardzo dobra - juchy jest bardzo dużo, a walki są dobrze pokazane.

Odpowiedz
Do minusów dołożyłbym niezbyt porywające aktorstwo. Obejrzałem dwa odcinki i uznałem, że... obejrzę jak wyjdzie na blu, w lepszej jakości, ale już po tych dwóch odcinkach widać, że będzie klawo.

Odpowiedz
(29-07-2013, 19:57)raven.second napisał(a): Brutalność jest akurat bardzo dobra - juchy jest bardzo dużo, a walki są dobrze pokazane.

Co z tego, że jest jucha, skoro wszystkie cięcia i rąbnięcia są pokazane tak, żeby nie było widać zetknięcia ostrza z ciałem. Dla mnie akurat to nie problem, ale trzeba być ślepym, żeby nie dostrzec, że kamerzysta wespół z montażystą stają na głowie, aby tylko zniwelować przemoc.

Odpowiedz
Jakuz poleca, trzeba będzie rzucić okiem. Szkoda tylko, że się jucha nie leje :)

Odpowiedz
Powinien Cię kupić już pierwszy odcinek w którym sprawa jest postawiona jasno: młody gniewny wymyśla przyrząd pozwalający mu nawigować na morzu, więc stara się podebrać ekipę obecnemu władcy żeby popłynąć i złupić Anglię :)

Odpowiedz
Travis Fimmel. Wiedziałem, że skądś znam tę mordę:

[Obrazek: Untitled_1.jpg]

jako McQueen Oodie w "The Baytown Outlaws" - mój ulubiony zły film. W "Wikingach" typ gra kapitalnie - idealna krzyżówka Jaxa z SOA i Brada Pitta z "Kalifornii".

Krwi też trochę jest:

[Obrazek: tumblr_mpd75pLlCl1s7xoeto1_500.jpg]

Czołówka podoba mi się - nigdy nie przewijam:

Swoją drogą, Jakuz, kiedy w końcu zaczniesz ogarniać "Sons of Anarchy"? ;)

Odpowiedz
Jak się skończy. ;)

Odpowiedz

Zwiastun drugiego sezonu. Tłuką się w sumie, a jedyny dialog to "Shieldwall!" oraz "Charge!". Spojler jest chyba, więc oglądać na własną odpowiedzialność.

Odpowiedz
Dobry, solidny serial - nie wkręca jakoś bezgranicznie, ale chce się oglądać następne odcinki, a to ważne. Jestem na tak.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Krótki, ale fajny tizerek się pojawił.

Odpowiedz
Muzyczka mnie rozpierdala normalnie. Nie mogli od razu dać Britney Spears z najlepszych lat?

Odpowiedz
Bardziej uwagę zwracają motywy nawiązujące do Odyna, nie muzyczka, która aż tak zła nie jest (ale i dobra też nie).

Odpowiedz
Muzyczka jest tragedia, zaraz mi się Rijana przypomina albo inna wywłoka z radiowym głosem :) A co do zajawki, to nigdy bym się nie skusił na ten serial po jej obejrzeniu. To bardziej kojarzy się z jakąś nordycką mutacją Final Fantasy z cgi mocami.

Odpowiedz
Nowy tizerek, tym razem więcej postaci:

http://weglowy.blogspot.com/ - Latarnia na niebie
http://www.facebook.com/WeglowySzowinista - lajkować, lajkować.

Odpowiedz
Fajnie wygląda, tak... mitologicznie.

Odpowiedz
Chujnia totalna. Na szczęście wiem, jak serial wygląda i wiem, że jest super, dlatego mogą nawet Matusia wstawić do tych bieda-trailerów, a i tak obejrzę.

Odpowiedz
To są teasery, w trailerach się tłuką stadami :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon