Vikings [History]
Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Tym bardziej, że to samo można mówić o

Odpowiedz
Przecież Jarl Borg sam się doigrał. Napadł na wioskę i zabijał. Można dyskutować, czy otwarcie żeber i wyjęcie płuc to barbarzyństwo w takiej sytuacji, ale ja bym go potraktował śmiercią tak samo jak Zajebisty Wiking Ragnar Lothbrok :)

Odpowiedz
Akurat w tym sezonie Ragnar to cienias, pieprzy wszystko za co się weźmie. Jego ex 100 razy skuteczniejsza i bardziej kozacka.

BTW fajny foreshadowing w 7 odcinku - przeczytajcie na wiki jak skończył Ragnar, a potem obejrzyjcie raz jeszcze. scenę u wróżbity.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Nie no jego ex też spoko. Dobrze załatwiła tego śmiecia przy stole podczas uczty.

Odpowiedz
(18-04-2014, 12:13)wujo444 napisał(a): Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?
I co? Dlatego mam się "orłem" zachwycać i wyczekiwać na wersję nieocenzurowaną z nadzieją na jeszcze lepszy klimat?
Śmierć to śmierć - po co nią się delektować?
Calcat iacentem vulgus

Odpowiedz
Bo nic co ludzkie nie jest obce i tak dalej :)

Odpowiedz
(18-04-2014, 14:10)JC-H napisał(a):
(18-04-2014, 12:13)wujo444 napisał(a): Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?
I co? Dlatego mam się "orłem" zachwycać i wyczekiwać na wersję nieocenzurowaną z nadzieją na jeszcze lepszy klimat?
Śmierć to śmierć - po co nią się delektować?

Patrzysz z naszego punktu widzenia - dla nich śmierć nie jest równa śmierci. Nie bez powodu Ragnar opisując torturę zauważa, że ten, kto wytrzyma ją w milczeniu, trafi do Walhalli. Dla nich to miejsce było realne, było nagrodą za dobrą śmierć. Widać powagę tego wydarzenia, zaś oświetlenie, muzyka i zdjęcia wprowadzają dawkę mistyki jaką mogli odczuwać ludzie podczas podobnego obrzędu. Vikings próbuje trzymać się ich punktu widzenia, nie współczesnego myślenia człowieka oświeconego.

I zauważ, że dla pozostałych musiała być równie nieprzyjemnym doświadczeniem jak dla nas - ktoś odwraca wzrok, ktoś mdleje, ktoś zwraca obiad. Nie ma tu delektowania się.

Odpowiedz
(18-04-2014, 22:48)wujo444 napisał(a): nie współczesnego myślenia człowieka oświeconego.

Że niby kogo? Nas? :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
http://w168.wrzuta.pl/audio/3WpQ4Re4sD1/vikings2x08

Znowu muzycznie serial pozamiatał. Już trzeci odcinek z rzędu.

Odpowiedz
wujo444

Oczywiście, że patrzę na ten serial i przedstawiane tam fakty, legendy i wierzenia ze swojego, współczesnego punktu widzenia, i z tego punktu oceniam, co nie zmienia faktu, że jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że "tak dawnymi czasy bywało". Trudno wymagać, żebym nagle przyjęła sposób rozumowania i wartości Vikingów za swoje. Dlatego napisałam co ja widzę, w konfrontacji do tego, czego Ty chcesz zobaczyć więcej i co Tobie wydaje się klimatyczne. Bo o ile mogę zrozumieć samo barbarzyństwo przodków, o tyle nie rozumiem chęci oglądania, w zakresie poszerzonym, tego barbarzyństwa przez potomków (jak to określasz) dysponujących współczesnym myśleniem człowieka oświeconego.
Calcat iacentem vulgus

Odpowiedz
Ta scena daje chyba jak do tej pory najlepsze pojęcie o mentalności wikingów. Szczególne niesamowite wrażenie robi zachowanie Borga i Ragnara.
Muzyka jak zwykle dobrana idealnie. Zespół Wardruna i ten serial zostali stworzeni, by się nawzajem uzupełniać,
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz

Hell yeah!

Odpowiedz
Strasznie wciagnal mnie ten serial, ze lyknalem juz 2 sezon i twierdze, ze jest bardzo dobrze, klimat mi odpowiada, moze aktorstwo nie jest jakies wybitne, ale postaci nadal da sie lubic. Na poczatku myslalem, ze scenarzysci zrobia z Ragnara troche miekkiego siurka, bo jednak ma za zone teraz ksiezniczke, a nie wojowniczke, ale w odcinku 7 mozemy sie przekonac, ze tak nie jest. Dobija mnie cenzura w tym filmie, wiecej flakow, krwi i cyckow powinno byc, bo to w koncu barbarzyncy i poganie sa.

Odpowiedz
Jest też wersja pozbawiona cenzury - History to jednak nie Starz czy HBO, gdzie można rzucać flakami i cyckami.

Odpowiedz
A gdzie dają bez cenzury/po czym poznać?

Odcinek dziewiąty świetny. Zbryzgani krwią ojciec i syn, królewna nimfomanka na propsie.

Odpowiedz
Jak pisał Grievous - na blu ray.

Cytat:Zbryzgani krwią ojciec i syn, królewna nimfomanka na propsie.
Obu królów też na propsie. Podobają mi się tutaj sceny walki - takie proste, gromada luda uderza na drugą gromadę i leje się krew, bez wymyślnych ciosów ani cholera wie czego jeszcze.

Odpowiedz
[Obrazek: comment_ETH9NbcuOPi1dq1ySjNNT1A03NWwqsSo,w400.jpg]

:D dobre

Odpowiedz
Rzeczywiście dobry ten 9 odcinek, chociaż wzmiankowana księżniczka - nimfomanka strasznie mnie drażni. Durny anachronizm niczym u Sapkowskiego.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Ale finał mnie zawiódł - powtórka z pierwszego sezonu :/ I o ile tam wątek Rollo miał sens, tak teraz było to zupełnie z czapy. I jeszcze wszyscy sikają ze szczęścia że mogą hołubić Ragnara, no bez jaj.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon