Vikings [History]
Jest sens brać się za piąty sezon? Widziałem cztery poprzednie i ten ostatni ledwo zmęczyłem. Coś stracę? Lagertha wymiata może chociaż?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(30-08-2017, 14:26)Mefisto napisał(a): Jest sens brać się za piąty sezon? Widziałem cztery poprzednie i ten ostatni ledwo zmęczyłem. Coś stracę? Lagertha wymiata może chociaż?

Odpalam mój wehikuł czasu i lecę oglądać 5. sezon. Jak wrócę to dam znać.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(30-08-2017, 14:26)Mefisto napisał(a): Jest sens brać się za piąty sezon? Widziałem cztery poprzednie i ten ostatni ledwo zmęczyłem. Coś stracę? Lagertha wymiata może chociaż?

Lagertha chadza z sową na ramieniu, ma lesbijski romans, oskarża Aslaug o odbicie i zaczarowanie Ragnara (klasyczne żenujące wąty porzuconej żony) i jest mocno antypatyczną postacią. No ale dalej umie bić się jak chłop bez szkody dla urody.
Poza tym ostatni sezon jest, ogólnie rzecz biorąc, denny. Koncentruje się na pipkowatych synach Ragnara, zaś samego Ragnara jest bardzo mało, no ale koniec jego wątku jest, powiedzmy, przyzwoity. Poza tym nudna Anglia, nudna Francja i najmniej z tego nudna wyprawa Bjorna na tereny śródziemnomorskie. Tak że nie zachęcam. Sama kolejnego sezonu nie zamierzam już oglądać. 
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
5 sezonu jeszcze nie było. Czwarta seria miała 20 odcinków.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Oh jej, no dobra - to chodzi o te kolejne 10, co dowalili po przerwie (a przerwa z reguły równa się nowy sezon)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jestem po sześciu odcinkach sezonu 4,5 i jestem w szoku, że aż tak bardzo mi się to podoba! Na ten moment najlepszy sezon od czasu 1 i 2 serii. Odcinek szósty sztos niesamowity. Moment, w którym...

Dodam tylko, że postać Ivara jest kozacka - wiking-kaleka rozpieprza system, jego bracia mogliby się od niego uczyć, jak być kozakiem :) Zostały mi tylko cztery odcinki i zapowiada się epa mega. Szkoda, że tylko tyle do końca.

Wikingowie są serialem lepszym od Gry o tron. Pod względem całościowym, trzymają jakiś tam poziom od 1 do 4,5 sezonu :)

Odpowiedz

Mam nadzieję, że w 5. sezonie pożegnamy się z Lagerthą, która z czołowej postaci stała się wkurviającą babą - ten feministyczny wydźwięk jej wątku mnie rozwala :) Życzę jej śmierci - najlepiej z ręki Ivara :)

Odpowiedz
Liczę na to, aby ksiądz jebaka ich wszystkich pozabijał.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(05-09-2017, 22:26)Grievous napisał(a): Liczę na to, aby ksiądz jebaka ich wszystkich pozabijał.

No to już Ci mówię, że...

:P

Zapewne będzie 6 sezon, w którym na czele Sasów stanie Alfred :) Przynajmniej tak mówi historia.

Odpowiedz
Wiem, oglądam "The Last Kingdom" :P

Akurat w tym przypadku, historia to raczej legendy, którymi serial się bardziej inspiruje niż podąża. Więc dalej po cichu liczę że ich pozabija ;) Nie ma w tym serialu już chyba nikogo którego losem bym się przejmował. Większość mnie irytuje lub jest obojętna. No i wojna domowa pomiędzy tym śmiesznym boysbandem - nie mogę brać tego na poważnie.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Bjorn miał wszelkie predyspozycje do stania się nowym Ragnarem i trochę szkoda, że nie zrobili z niego pierwszoplanowego madafaki.

Kit z tym boysbandem. Mnie tam bardziej rozwalają bracia Pięknowłosi xD

Odpowiedz
Vikings dostają 6. sezon.

Lagertha wyreżyseruje jeden z odcinków.

Do obsady dołącza Danila Kozlovsky, który zagra Olega Mądrego.

Odpowiedz
Oglądacie 5 sezon Wikingów?
Niemożliwe się stało ale po 5 odcinkach jest dobrze. Zdecydowana poprawa w porównaniu z poprzednią serią gdzie wiało nudą przez 20 odcinków, może w dwóch, trzech działo się coś konkretnego. A w 5 serii Hirst jakby postawił sobie za punkt honoru, że w każdym odcinku ma być dużo akcji i na razie tak jest. Oczywiście Rhys Meyers wymiata jako biskup wojownik.

Mam problem jedynie z Ivanem bez kości bo aktor się stara, ma jakieś tam pokłady charyzmy, ale to jakim jest psycholem pokazuje jedynie przez darcie ryja i pokazywanie języka co czasami działa a czasami nie. Więc nie dziwię się że zbiera mieszana opinie ta postać, że części widzów się podoba, a część widzów nie kupuje jego aktorstwa.

W ogóle w jednym odcinku ostatnich jak pokazano go w kapturze i z czerwonym okiem to skojarzył mi się z Anakinem z Zemsty Sithów gdy przeszedł na ciemną stronę mocy. Wygląda w 5 serii tak jakby każdy z synów Ragnara miał jedną cechę charakteru po ojcu i akurat trafiło na Ivara, który jest inteligentny, ale też totalny psychol (scena rzezi w kościele, w ogóle serial jakiś taki brutalniejszy się zrobił). Oczywiście są różne wady, ale ogląda się o wiele lepiej, bo coś w końcu się dzieje. Myślałem że będzie jak w 4 serii czyli przez 18 zero akcji, same zapychacze a w ostatnich coś tam będzie się działo. Ale jestem ciekaw też czy uda się Hirstowi pociągnąć takie tempo przez wszystkie 20 odcinków czy kiedyś akcja siądzie i zaczną znowu się pojawiać zapychacze. Fajnym pomysłem było też rozdzielenie bohaterów dzięki czemu jest kilka wątków w różnych częściach świata. Nawet te spokojniejsze wątki mi się podobają.

No jedynie ponarzekam że mało Lagerthy jest, bo wciąż lubię ją. Co prawda wymieniana jest jako pierwsza w obsadzie, ale mogliby dać jej większą rolę, gdzie mogłaby trochę powymiatać jak dawniej. Ale jest jedna scena gdy Lagertha odstawiła niezły numer
No i ponarzekam też na niekonsekwencje, facetów postarzają a kobiety w serialu wciąż młode i piękne. Oczywiście to mi nie przeszkadza, ale dziwnie to wygląda, że nie wygląda jak mama Bjorna, tylko jak jego siostra.

Odpowiedz
Przeczytałam zawartość spojlera i już wiem na sto procent, że nie tknę tego :D
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon