Vlogi filmowe
do założenia tego tematu nakłonił mnie post Crova, a nie chciałem zaśmiecać mu tematu o jego programie i mam nadzieje, że dobrze trafiłem z działem (szukałem tematu ale nie mogłem znaleźć) :D

(25-11-2012, 19:32)Crov napisał(a): Ale nie przesadzałbym z tym wzorowaniem. Ja oglądam całkiem sporo podobnych rzeczy - vlogów, wideo recenzji, internetowych programów i staram się czerpać ze wszystkiego po trochu. Głównie zagranicznych. To kwestia przede wszystkim edukowania się - tego, jak działa ta forma, to medium, itp. Jeżeli coś miałbym wskazać, jako główny wzór to byłoby pewnie Spill.com

i chodzi konkretnie o to całkiem sporo podobnych rzeczy. znacie jeszcze jakieś filmowe vlogi/programy/cokolwiek które trzymają jakiś tam zadowalający poziom?

ja kojarzę tego gościa https://www.youtube.com/user/lstelmach89?feature=g-u-u ale tutaj to raczej o horrorach, jakiś filmach klasy C itp. poza tym miejscami jest nudnawo, chociaż daje radę oglądać

i to https://www.youtube.com/user/mietczynski tutaj wyśmiewanie polskich produkcji także pole do popisu ma spore, czasem trafnie, czasem suchary, no ale sporej części tych filmów nie widziałem i raczej nie mam zamiaru, także oglądanie raczej czysto rozrywkowe

i nic poza tym (i oczywiście urwanym filmem) z Polski ciekawego nie kojarzę

thatguywiththeglasses.com - na tej stronie za to jest baza całkiem szeroka jeżeli chodzi o rzeczy poza Polską, ciężko się połapać co gdzie czym jest ale też jest sporo ciekawych materiałów, z tym, że mi zawsze łatwiej mieć wszystko w jednym miejscu (konkretnie youtubie)

Odpowiedz
Dla mnie przede wszystkim https://www.youtube.com/user/JeremyJahns i Spill.com. Ale to nie vlogi, to programy internetowe. Wiele vlogów jest po prostu zbyt amatorskich nie tylko pod względem formy, ale i merytorycznie by przykuć moją uwage na dłużej. Cięzko znaleźć, gdzie się kończy ta granica między vlogiem a programem. Vlogi mają tendencję do bycia na żywo, na gorąco, bardzo spontanicznie i często bez cięć.

W moim cytacie, że tak pozwolę sobie rozwinąć, chodziło o vlogo-programy wszelkiej innej maści - o grach, komiskach, i wszystkim innym. Nie tylko filmowe (ze szczególnym wskazaniem na twory Phila DeFranco z jego Phillip DeFranco Show i SourceFed).
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Rzadko oglądam takie rzeczy, bo nie chce mi się specjalnie szukać kogoś kto przypadłoby mi do gustu. Ale ostatnio natrafiłem na tego gościa i jego komentarz jak można by naprawić epizod pierwszy "Gwiezdnych Wojen".

Potem pooglądałem inne filmiki i nawet mi się spodobał jego styl.

Odpowiedz
SourceFed (kanał Philla DeFranco) ma też spoko szoł filmowy:

Odpowiedz
RedLetterMedia - goście od recenzji Plinketta i Half in the Bag. Jak dla mnie mistrzowie Internetu: znający się na temacie, przezabawni, a do tego dobrze przygotowani od strony technicznej. Czasem oceniają dość dziwnie, ale generalnie ich programy to czysta przyjemność do oglądania.

Bonus fact: niedługo na KMF pojawi się wywiad z Mike'iem z RLM.:)

SpoonyExperiment - kiedyś najlepszy z hałastry, dzisiaj cień samego siebie. Facet był świetny, energiczny, mówił szybko i sensownie i miał cięty język, ale w pewnym momencie po prostu się wypalił. Mam wrażenie, że już mu się nie chce, ale jakoś ciągnie swoją stronę - z mizernymi efektami.

Nostalgia Critic, czy też generalnie Doug Walker. Facet, który wpadł w pułapkę własnej konwencji - jego filmiki były zabawne, kiedy było ich kilkanaście, ale teraz są już setki, rzecz jest nudna i nieśmieszna, formuła przejadła się wieku temu, a ten ciągle swoje. Wywołuje zażenowanie nadekspresją i słabymi żartami.

The Cinema Snob - gościa lubię ze względu na niesamowicie chujowe filmy, które udaje mu się odkopać. Lista jego recenzji powoduje opad szczęki; facet wynajduje chłam, w istnienie którego bym nie uwierzył, gdybym nie zobaczył. Technicznie jest jednak tragiczny. Nieźle wypada w podcastach.

Jeremy Jahns - krótki, szybki i rzeczowy. Lubię gościa, nawet jeśli nic szczególnie go nie wyróżnia.

Odpowiedz
Cytat:Mam wrażenie, że już mu się nie chce, ale jakoś ciągnie swoją stronę - z mizernymi efektami.
Ma to związek z jego rozpaczą po zerwaniu z dziewczyną, do tego doszły konflikt z Channel Awesome, jakieś problemy ze zdrowiem plus jeszcze się okazało, że ma zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Odpowiedz
Wut? Skąd ty wiesz takie rzeczy?:)

Odpowiedz
Czyta się polskie forum nt. thatguywiththeglasses.com, gdzie Spoony niegdyś miał swój dział, który po odejściu zniknął :). Z komentarzy wyczytałem, że na twitterze/czy podobnym cholerstwie była ostra burza... a zresztą sam przeczytaj:
http://thatguywiththeglasses.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=486

Ostatnio oglądam w miarę regularnie Blockbuster Bustera. Gość objeżdża jakiś chujowy popularny film, by potem "efektownie" go zniszczyć młotkiem. Technicznie trochę słabo, pojawia też dla typowych tego typu videorecenzji kilka postaci granych przez hosta, forma nostalgiacriticowa czyli streszczenie filmu z trafnym wytykaniem gównianych elementy i końcowa wymowa. Robi to dość sympatycznie, a i samo wytykanie jest dosyć rzeczowe i momentami przebija dla mnie Nostalgia Critica.

Robi także normalne recenzje randomowych filmów, toplisty (np. kreskówek, które nigdy nie powinny mieć aktorskiej wersji), a także swoje typy do ról danych dziedzin, np. wrogowie Batmana.

Odpowiedz
O rany, telenowela.:) Aż tak mnie gość nie interesuje... Internet nie upadnie bez niego.:)

Odpowiedz
https://www.youtube.com/channel/UCslY2NyYHWzl9cx8826cHUw

polskie nagrody węże w stylu amerykańskich złotych malin. poza przyznawaniem nagród mają własnego vloga, na którym omawiają polskie premiery filmowe oraz stare gówniane polskie filmy typu operacja koza :) poza tym rozmowy z polskimi twórcami przeprowadzane przez anie tatarską (<3 jedyny polski recenzent na rotten tomatoes swoją drogą) i jakiegoś innego typa, którego nie kojarzę no ale zajmuje się właśnie tą galą węży

polecam bo całkiem merytorycznie jest prowadzone

Odpowiedz
Ten "typ" to Kamil Śmiałkowski, związany głównie z Esensją i Wyborczą, od niedawna redaktor naczelny Hatak.pl. Anna Tatarska cieszy się takim prestiżem? Z jej krótkiej, zeszłorocznej pracy w Stopklatce, zapamiętałem ją głównie z dziesiątek artykułów na temat gejów, a ostatnio z żałosnego plakatu do "Nimfomanki".

Odpowiedz
aa, na esensje nie wchodzę odkąd przestali robić zgryźliwych tetryków, wyborczej wiadomo, że też nie kupuje, pisałem post na szybko i nie sprawdziłem :D w każdym razie, dla mnie i tak anonimowy

co do tatarskiej - nie wiem jaki ma prestiż i jak jest liczony, ja lubię czytać jej recenzje, plus ten właśnie vlog, w którym 70% to jej zasługi. jeżeli chodzi o plakat do nimfomanki to śmieszna sprawa swoją drogą. wyszła wersja oryginalna to były głosy 'polscy krytycy są zbyt spięci żeby takie coś zrobić' później głosy się odwróciły

Odpowiedz
Rock w kinie:

http://www.youtube.com/user/RockAlone2k/videos
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Włączyłem recenzję Godzilli, wytrzymałem 30 sekund. Nie potrafię oglądać gościa, który mówi do widza jak do dziecka.

Cześć, witam was bardzo, bardzo serdecznie. Ja jestem Rock i przed chwilką wyszedłem z kina.
Ughhhh...

Odpowiedz
Mnie zdziwil wlasnie link do Rocka na takim forum. ;) Bo z tego, co wiem to jego targetem są raczej dzieci.

Odpowiedz
Nie znam polskich Vlogerów i myślałem, że daliście linka do filmiku, w którym Dwayne "The Rock" Johnson ocenia filmy. Uśmiech mi się zapalił na ryju jak żarówka, kliknąłem w link i...umarłem trochę w środku.
Wonderful things can happen when you sow seeds of distrust in the garden of assholes.

Odpowiedz
Hey, nie wiem czy wiecie, ale Dakann się wziął za videorecenzje filmów:

http://www.youtube.com/user/totylkokino/videos
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Czy wiecie, że Eli Roth chodzi po wodzie i samą swą obecnością leczy raka? No to już wiecie:

Jezu. Sam nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Mam chociaż nadzieję, że Roth dobrze jej za to publiczne upokorzenie zapłacił. Chociaż nie, pewnie w życiu nie przyjęłaby pieniędzy od świętego.

Odpowiedz
https://www.youtube.com/user/SfilmowaniTV

sfilmowani najlepsi w Polsce (sorry UF)

ostatnio mocno się wyrobili

Odpowiedz
(21-11-2014, 18:41)smackey napisał(a): https://www.youtube.com/user/SfilmowaniTV

sfilmowani najlepsi w Polsce (sorry UF)

Kilka recenzji obejrzałem i się zgadzam, fajnie się ich słucha, a raczej nie przepadam za tego typu vlogami :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon