Vlogi filmowe
Dziwię się, że nikt wcześniej nie wkleił tu Movie Boba. Jeden z najbardziej rzeczowych recenzentów w necie. Jeden z niewielu jutubowych krytyków, których materiały potrafią być jak pierwszorzędne recenzje i analizy pisane, pełne celnych uwag i fajnych przemyśleń, w przeciwieństwie do wszelkich Struckmannów czy Jahnsów, którzy raczej pierdzielą ogólnikami jak niedzielny widz przy browarze.

Problemem jest to, że od czasu do czasu z jego wypowiedzi zalecieć może trochę żenującym politykowaniem, bo facet to w sumie taki Devin Faraci w wersji Lite. W sensie znakomity i błystliwy krytyk, ale jednocześnie człowiek skrzywiony na punkcie propagowania progresywnego ideolo i któremu w ostatnim czasie włączył się ostry syndrom skrzywdzonego SJW.

Mimo wszystko warto znać.

https://www.youtube.com/user/moviebob
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Oleszczyk poleca vrecki od Dębskiego.

(24-12-2015, 05:05)Michał Oleszczyk napisał(a): Sądząc po ilości lajków pod jego wideami (tak się mówi?), Jakub Dębski nie potrzebuje żadnych lewarków takich jak ten post, ale muszę podzielić się odkryciem: jego vlog filmowy to najlepszy tego typu kanał, jaki miałem okazję oglądać w polskim necie, więc polecam! Tutaj świetna merytorycznie i naprawdę inspirująca recenzja z MAD MAXA: NA DRODZE GNIEWU. Jest tego więcej.

Odpowiedz
Znalazłem ostatnio takiego leszcza. Niby typowy Polski, v-logowy chłopek-roztropek, co to wrzuca zbliżenia na mokre od deszczu okna na ciemno-niebieskim filtrze by było "głęboko" i w dodatku sepleni. Ale przynajmniej dobre filmy poleca....

;)

Odpowiedz
Jeśli chodzi o kanały filmowe to Chris Stuckmann https://www.youtube.com/channel/UCCqEeDAUf4Mg0GgEN658tkA
Na Gałęzi. https://www.youtube.com/channel/UCtecHyLSXoL3P-xgFsbQh-g
Mietczyński https://www.youtube.com/channel/UCZP_DXnKgfs_ZX3RHVmu6qQ
Subskrybuję również Dakanna, ale ciężko to co robi nazwać recenzjami. Przez cały film opowiada, że mu się film podobał albo nie podobał, a potem daje ocenę w ogóle nieadekwatną do tego co wcześniej mówił.
Do tego oczywiście dochodzi Nostalgia Critic.

Odpowiedz
(08-07-2016, 00:59)Krismeister napisał(a): Jeśli chodzi o kanały filmowe to Chris Stuckmann https://www.youtube.com/channel/UCCqEeDAUf4Mg0GgEN658tkA
Na Gałęzi. https://www.youtube.com/channel/UCtecHyLSXoL3P-xgFsbQh-g

Nic nie subuje, ale oba kanał też oglądam i polecam.

Odpowiedz
Odpowiadajac na pytanie military'ego z innego tematu:

(07-08-2016, 08:13)military napisał(a): Znacie jakichś fajnych youtuberów od filmów? Ci, których od dawna obserwuję, jakoś zaczynają mi działać na nerwy. Unsubowałem praktycznie wszystkich oprócz Stuckmanna, który po prostu mówi o filmach i nie stara się robić z tego "show". Ale już Screen Junkies, których lubiłem za Movie Fights, postawiło na celebrytów kosztem jakości treści. A same Movie Fights to praktycznie co odcinek to samo: który superbohater by wygrał, jaki superbohater w zielonym kostiumie jest najlepszy, na który film komiksowy czekamy w roku 2018...

Anyway, najlepszy kanał jaki obecnie istnieje to moim zdaniem Midnight's Edge. Znacie coś jeszcze?
Red Letter Media. Ale to juz znasz. Ja z filmowych nie ogladam niczego wiecej regularnie, a RLM lykam zawsze.

(08-07-2016, 00:11)Proteus napisał(a): Znalazłem ostatnio takiego leszcza. Niby typowy Polski, v-logowy chłopek-roztropek, co to wrzuca zbliżenia na mokre od deszczu okna na ciemno-niebieskim filtrze by było "głęboko" i w dodatku sepleni. Ale przynajmniej dobre filmy poleca....

;)

<3 :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ja lubię "Midnight Screenings" od Brada Jonesa(gościa robiącego też "Cinema Snoba").
Facet wraz ze swoimi kolegami po prostu sobie siedzi w aucie na parkingu lokalnego kina i dyskutuje z nimi "na świeżo" na temat tego co przed chwilą zobaczyli. Bez spiny, czy silenia się na jakieś żarty. Po prostu coś jakby podsłuchiwanie rozmowy kumpli.

http://www.thecinemasnob.com/midnight-screenings

Odpowiedz
Minusem Midnight Screening jest niemiłosierne spoilerowanie, praktycznie nie ma co oglądać ich bez wcześniejszego seansu. Czasem przydałby się też jednak jakiś montaż tych ich pogaduszek.

Odpowiedz
A znacie to?
https://www.youtube.com/channel/UC6-ymYjG0SU0jUWnWh9ZzEQ

Kilka dni temu zacząłem oglądać. Zabawne, świeże i inteligentne analizy filmów. Oryginalna konwencja, z której ten gostek sporo wydobywa. Na razie widziałem tylko kilkanaście filmów z cyklu "EARTHLING CINEMA: Movies Get Probed By An Alien" i jest to bardzo dobre.

Ktoś to zna?
Maciek Niedźwiedzki, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Sep 2013.

Odpowiedz
(07-08-2016, 09:46)Szaman napisał(a): Minusem Midnight Screening jest niemiłosierne spoilerowanie, praktycznie nie ma co oglądać ich bez wcześniejszego seansu. Czasem przydałby się też jednak jakiś montaż tych ich pogaduszek.
To prawda. Natomiast fajnie jest sobie porównać swoje wrażenia z ich opiniami, jak już się dany film zobaczyło. Wtedy sprawdzają się na podobnej zasadzie co podcast Joe Rogana, czyli puszczasz sobie ich ględzenie w tle i w tym czasie jesz kanapki i przeglądasz internety.

Odpowiedz
Jeremy Jahns dołączył do Collider Movie Talk. Nienawidzę dosłownie wszystkich występujących w tym panelu (oglądam bo lubię format), a teraz chcą mi Jeremiasza obrzydzić :(
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Obrzydzić? Nieoglądalny pajac, trafił tam gdzie jego miejsce.

Odpowiedz
Jahnsa trawie ciut bardziej niz Stuckmana. Ten drugi jest tak cholernie nudny, bezpieczny i jedzie na banalnych, oczywistych spostrzezeniach, ze kompletnie nie rozumiem jego popularnosci.

Natomiast lubie Douga Walkera...yes :) Inaczej, nie mowie o NC, choc stare epizody byly fajne (gdy lyknalem konwencje), ale o Dougu w wersji na bardziej powaznie, czyli wszelkie topy, old vs new itp. Masa dobra, fajnych spostrzezen i calkiem blyskotliwej pracy recenzenta w tym wszystkim. Lubie kolesia, choc NC jest obecnie dla mnie nieogladalny.
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Stuckman i Jahns są siebie warci. Kompletnie lajtowe, letnie, formułkowate recenzje, bez żadnych błyskotliwych przemyśleń czy uwag. Wartość ich recek porównałbym do pobieżnego zerknięcia na tomatometer przed premierą filmu, w sensie aby wyniuchać najbardziej podstawowy 'feel' filmu, ale o wgryzieniu się w szczegóły nie ma szans. Tak jak nie trawię prywatnie Movie Boba za jego ostro SJW'te poglądy zahaczające momentami o paranoiczny absurd, tak jako krytyk i odbiorca filmów zjada ich obu na śniadanie. W ogóle jakikolwiek filmowy youtuber z pazurem jest lepszy od Stuckmanowej i Jahnsowej mielizny.

Odpowiedz
A ja lubie Nostalgia Critica. To chyba jedyny filmowy jutuber, ktory jest dla mnie ogladalny, poza RedLetterMedia. Te wideo Douga na powaznie zwykle mnie nudza, bo sa troche bardziej surowe, a NC jednak bardziej przemyslany jest zwykle.

Jahns i Stuckman to nuda. Dziwi mnie, że ludzie się nimi ekscytują, bo ani nie mają zwykle szczegolnych spostrzeżeń, ani szczegolnych osobowości. Chyba nigdy nie zrozumiem ich fenomenu.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Wiekszosc ludzi ma bowiem w dupie blyskotliwe przemyslenia, lykna recke Jahnsa w dwie minuty i ida na film. To sa recenzenci dla dzieci filmwebu.

Doug w tych swoich powaznych jest w pytke, ale mowie o tych wyraznie przygotowanych jak top 11 fav movies, a nie tej serii co robi z bratem.

Natomiast jako NC sie chlopak wypalil i widac, ze sie meczy tj. oprawa bywa bombowa, ale recki to juz mielizna. Zreszta on chyba sie swego czasu pozeganl z NC, ale inne projekty okazaly sie klapami, a z czegos zyc trzeba. Z jednej strony plus, ze robi show, z drugiej nie usiedzialem do konca zadnego epizodu nowej serii, a wstawki ostatnio przewijam.

Aha, no i poprzednia lasia byla duuuuuzo fajniejsza :)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
(05-10-2016, 00:46)Bucho napisał(a): Natomiast lubie Douga Walkera...yes :) Inaczej, nie mowie o NC, choc stare epizody byly fajne (gdy lyknalem konwencje), ale o Dougu w wersji na bardziej powaznie, czyli wszelkie topy, old vs new itp. Masa dobra, fajnych spostrzezen i calkiem blyskotliwej pracy recenzenta w tym wszystkim. Lubie kolesia, choc NC jest obecnie dla mnie nieogladalny.

to

Stuckmana szanuję za jego analizy, m.in "Drive", "Wroga" i "Znaków". Widziałem kilka jego recenzji, Chris wydaje się spoko kolesiem, ale jako recenzent z niego raczej nudny.
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
Żeby nie robić off topa w temacie o "Hacksaw Ridge".

Cytat:Stuckmann ma dobre analizy - nie tylko same recenzje filmów, ale też analiza obecnego kina akcji lub horrorów - dobra rzecz.

Widziałem kilka jego analiz. Nic do czego szczególnie miałbym się doczepić, ale w zasadzie to wytyka tam same oczywistości.

Cytat: Akurat ja go sobie cenię, razem z Cinefix

Subskrybowałem przez jakiś czas. Teoretycznie dobry content, ale poziom pretenchy bijący z niektórych video, był jak dla mnie nie do zniesienia, więc się pożegnałem.

Cytat:Redlettermedia

Nieraz sobie odpalę jak gadają o jakimś konkretnym kupsztalu, ale nie potrafiłbym oglądać ich w przypadku innych filmów. Cynizm wylewający się z ich wypowiedzi jest na dłuższą metę zbyt męczący i nudny.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Z tych co ja czasami oglądam, to najbardziej lubię:

Comicbookgirl19 - nasze gusta pokrywają się w 96.7% ;) Szkoda, że ostatnio wrzuca mniej filmików.
Stuckman - Ma całkiem nieźle gadane i jest regularny we wrzucaniu filmików.
What The Flick!? -  Oglądam rzadko ale lubię za to, że wywiązuje się tam jakaś dyskusyjna przy omawianiu filmów i seriali.

I jak mi się jeszcze zachce to oglądam recenzje filmów na AngryJoeShow. Tych ostatnio jest tam więcej niż recenzji gier. Ale IMHO Joe to się na filmach nie zna  ;)
Trakt.tv Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Geniusz.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon