Vlogi filmowe
Z tych co oglądam to:

1. Absolutny numer jeden - Nostalgia Critic. Od wielu lat czekam na każdą recenzję, analizę czy porównanie. Fajnie, lekko i z humorem. Szkoda, że trochę skład mu się zmienił, bo wolałem Rachel od Tamary, ale da się przeżyć. Ogólnie wszystko co wychodzi z pod jego ręki na Channel Awesome jest ok.
2. Chris Stuckman - bardzo lubię jego analizy, ale recenzje też nie są złe. W 90% pokrywają się z moimi odczuciami.
3. Jeremy Jahns - bo szybko i zwięźle.
4. Mietczyński - bo gościa uwielbiam za humor i jechanie po rodzimych szmirach :)
5. Angry Joe - lubię tego grubasa :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Skąd ten typ o adekwatnym nicku bierze te filmy??? Nawet tych fragmentów nie idzie obejrzeć w całości...

Odpowiedz
Zakładam, że z chomikuj ściąga. Może z filmoteki narodowej - sporo Polskich filmów jest na youtube za darmo
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Swiatecznie od Douga Walkera z ostatniej czesci NC. Recka mocno slabuje, ale koncowka, cytat i wylaczenie kamery nawet mu sie udaly:

"Nobody knows what the future holds, but there's two things that are guaranteed. There's gonna be a lot of anger and there's gonna be a lot of love. Use them wisely."
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Cytat: There's gonna be a lot of anger and there's gonna be a lot of love

Bucho, żadnego dowcipu o hejt fuckach? Opuszczasz się ;)
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Nie jestem miłośnikiem RLM, ale The Nerd Crew jest świetne :P W dzisiejszym odcinku omawiają tytuł EVIII. Zabawniejsze jak się widziało adekwatne video od Collidera :P

For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
El-Kal u Paciorka

Odpowiedz
Skazani na film, czyli taki trochę polski Nerdwriter
https://www.youtube.com/channel/UC8ROk73ZAWnDk6VS5kXTzVQ/videos

Odpowiedz
Michał Oleszczyk eksperymentuje z nową dla niego formą recenzji

Odpowiedz

Uwielbiam ten odcinek. Pamiętam jak kiedyś widziałem "Świąteczną Gorączkę" na TV4 i podobało mi się. Arnold, czarny listonosz, napierdalanka z Mikołajami, "PUT THAT COOKIE DOWN". To cholernie głupi film, ale w życiu nie nazwałbym go aż tak złym. Głównym i chyba jedynym targetem tego tytułu są dzieciaki i dla nich to po prostu przednia rozrywka. Na pewno lepsza od koszmarnych podrabianych Kevinów 3 i 4.
[Obrazek: j.gif]

Odpowiedz
Moje ulubione animcowe vlogi
aleczandxr - koleś potrafi pół godziny dogłębnie analizować psychikę jednej postaci, albo jednego levelu w grze, zazwyczaj jednak bierze seriale na klatę w całości. Fan Witchera i Berserka, jakby ktoś pytał

https://www.youtube.com/channel/UCUUYiPd9TKE62mUn-lJ29AQ
Super Eye-Patch Wolf: bardzo podobny do powyższego, na początku non-stop mi się mylili. Najbardziej znany z serii "Why you should watch" i do tej pory wrzuca same rigczowe pozycje, jak Berserk czy One Punch Man czy poniższy Kaiji:

https://www.youtube.com/channel/UCtGoikgbxP4F3rgI9PldI9g/videos

Mother's Basement - specjalizuje się w analizowaniu openingów i wyciąganiu z nich smaczków i trzeciego dna. Warto posłuchać również kiedy wychodzi ze swojej niszy(piwnicy:)) i rozkminia fenomen np. Stranger Things, Gravity Falls albo prawdopodobnie najlepszej chińskiej bajki tego roku, czyli Made in Abyss

https://www.youtube.com/channel/UCBs2Y3i14e1NWQxOGliatmg

Odpowiedz
Każdy kto oglądał Nostalgia Critica, pewnie zahaczył o niedawną aferę z Channel Awesome:
https://docs.google.com/document/d/1d7UTXkL5HqywUqNMXwL5nVG4R84Hr1GX7Phagi15mUo/edit

W skrócie - 2 kwietnia wypłynął dokument, gdzie byli recenzenci Channel Awesome oskarżyli tą firmę o niegospodarność, nadużywanie władzy, fatalne warunki podczas tworzenia rocznicowych filmów, defraudację pieniędzy, brak dotrzymanych obietnic, seksualne napaści. Z kolei za całe zło został obarczony prezes CA - Mike Michaud (o którym dawno chodziły złe głosy). Jednym słowem Channel Awesome to odpowiednik wydawnictwa Fantasmagorie (kto siedzi w polskim komiksowie, ten wie).

Gdy wypłynął dokument, pozostali twórcy - Angry Joe czy Chris Stuckmann opuścili tonący okręt. W międzyczasie Channel Awesome najpierw dało lakoniczne pseudo-przeprosiny, a potem wydało oficjalne oświadczenie w stylu "Wszyscy winni, tylko nie my" - http://channelawesome.com/our-response/, za którą chowa się sam Doug Walker (sporo ma żalu do niego, że nie ma jaj i sam osobiście nie przeprosi.)

Strona Channel Awesome wyglada teraz tak (aktualka - Blockbuster Buster odszedł). Prawie wszyscy twórcy odeszli:
[Obrazek: 30716360_818479668347842_618383758146953...e=5B6C5D6E]

Teraz okazało, że Justin Carmical (aka JewWario) był okazał się seksualnym napastnikiem w wspomnianym dokumencie, a góra (w tym Doug Walker) o wszystkim wiedziała. Odejście Justina z CA do Retroware było spowodowane tymi wydarzeniami - nie różnicami kreatywnymi, nie zmianą ścieżki kariery ani niczym w tym stylu.

Ja mogę skwitować tak:
[Obrazek: giphy.gif]

Odpowiedz
Akurat to, że Doug nigdy nie miał jaj by walnąć pięścią w stół wiadomo było co najmniej od czasów inby ze Spoonym.

Ktoś nieźle podsumował, że Tommy Wiseau jest lepszym reżyserem niż Walker, bo Łajzo przynajmniej umie ogarnąć wyżywienie :)

Odpowiedz
Dla człowieka, który od lat ogląda Nostalgia Critica czy Recenzje Żula, a do tego ma wyrobioną opinię o Dougu Walkerze jako sympatycznym, uwielbiającym swoich fanów gósciu, to te wszystkie oskarżenia to istny szok. Mamy oczekiwać, że Channel Awesome runie jak "The Weinstein Co.", a kariera Douga w internecie się posypie jak domek z kart, tak?

Ale serio, te smrody ulatniajace się z czterech ścian Channel Awesome to dużo bardziej mnie zamurowały, niż wszystkie te oskarżenia z #metoo razem wzięte.

Odpowiedz
Kickassia była tak słaba, że nie dałem rady obejrzeć jej do końca. Jakoś wiedziałem, że jeszcze odbije się czkawką, podobnie jak ten teleturniej bez scenografii prowadzony przez Jonesa na który uzbierano 90 ty$.

Stuckmann już uciekł? A tak był dumny, że poznał nowych przyjaciół. Ogólnie poważniejsze zarzuty mieszają się tam z dziwacznymi w stylu braku cateringu na planie amatorskiej Kickassi, Lupy obrażonej za nazwanie problematyczną, czy Linkary obrażonego, że jego postać miała odegrać scenę gwałtu. Ale jednak sprawa ze zrzutką strasznie śmierdzi.

Podobno Micaud ma prawa do wizerunku Nostalgii Critica, ale Doug spokojnie mógłby recenzować we własnej osobie, co zresztą często robi. Za Tamarą i Malcolmem nie będę płakał, Snob to i tak oddzielny byt z innego miasta ze swoim Stoned Gremlin Productions.

Odpowiedz
Tamara i Malcolm to tylko tam przeszkadzali, ale Douga bardzo lubiłem.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(14-04-2018, 16:08)Kryst_007 napisał(a): Dla człowieka, który od lat ogląda Nostalgia Critica czy Recenzje Żula, a do tego ma wyrobioną opinię o Dougu Walkerze jako sympatycznym, uwielbiającym swoich fanów gósciu, to te wszystkie oskarżenia to istny szok.

Opinia, że Doug to sympatyczny i równy gość panowała od dawna, bo ekipa która tłumaczy jego filmiki na polski, potwierdziła to, gdy pojechała na konwent do Wiednia. Nie robił wyrzutów, gdy ktoś tłumaczył jego filmiki i nie robi nic sobie, że ktoś "piraci" jego kontent. I to jeszcze z czasów tej inby z Spoonym. I ta sama ekipa potwierdziła Douga jako "spoko kolesia", kiedy kiedyś przyjechał do Europy. A było to po fiasku Demo Reel. Tamara i Malcolm też to potwierdzają, za co oberwało się, że kryją CA. A prawda jest taka, że oni są nieświadomymi trybikami w maszynie, którzy nie wiedzą i Film Brain oraz Linkara (byli recenzenci CA) pod tym względem ich bronią.

Tak samo z JewWario - prawie nikt z recenzentów nie wiedział, że jest zbokiem i ich filmiki upamiętniające jego śmierć były szczere (jak dla mnie to największy szok w tej sprawie, patrząc, że koleś popełnił samobójstwo).

Właściwie Doug jest twarzą firmy, bo niemal całe zło z Channel Awesome pochodzi od Mike'a Michauda. A Doug jest po prostu w sidłach, bo prawa do Nostalgia Critica należą do Michauda i można powiedzieć, że jest między młotem a kowadłem. Choć słyszałem plotki, że Walker Bros. umawiają się z prawnikiem, by odciąć się od CA i Michauda. 

Cytat:Stuckmann już uciekł? A tak był dumny, że poznał nowych przyjaciół.
Na stronie zostali tylko Cinema Snob i Guru Larry.

Cytat:te smrody ulatniajace się z czterech ścian Channel Awesome to dużo bardziej mnie zamurowały, niż wszystkie te oskarżenia z #metoo razem wzięte.
Smrody już od dawna się ulatywały. Już przy "To Boldly Flee" wyłaziły na wierzch problemy zakulisowe, jak choćby traktowanie Phelousa czy upór Douga. Choć fakt, skala tego szamba zaskoczyła pewnie tych, co już słyszeli o wcześniejszych dramach.

Odpowiedz
Snob jakimś cudem wyszedł z całej sytuacji ze szpagatem. Został na Channel Awesome, czyli opowiedział się po stronie Douga, ale też ma najbliższe relacje z Lupą która nadal pojawia się w jego Midnight Screenings. Nostalgia Critic i tak miał już najlepsze lata ze sobą, a więcej energii widać ostatnio w "prywatnych" recenzjach Walkera.

Odpowiedz
Jeszcze Snob go opuści(i przejdzie do Redletter Media:)) i Doug będzie mógł wrócić do nazwy ThatGuyWithTheGlasses

Odpowiedz
Zaglądał ktoś na prywatnego FB Walkera? Widać, że Ci którzy odeszli z Channel Awesome nawet usunęli Douga ze znajomych na dobre - Lewis Lovhaug, Noah Antwiler, Joe Vargas... jedynie wiernie Brad Jones pozostał.

Co ciekawe, oglądałem nie jedne making offy z kręcenia crossoverów, filmów rocznicowych itd. i zazwyczaj ta cała ekipa CA wygladała na naprawdę zgraną ze sobą. Czuć było między nimi jakąś więź i dobrze się razem bawili na planie, a tu proszę jakie informacje. Podejrzewam, że jeszcze trochę, a Doug Walker może się stać Kevinem Spacey'm vloggerów internetowych i może powoli na zakończenie działalności już zacząć szykować skecz, w którym wraca do roboty, którą lata temu opuścił w ten wiekopomny sposób (przynajmniej będzie miał z czego żyć):

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon