Władca Pierścieni & Hobbit
No spoko, ale to dalej jest późniejszy etap powstawania filmu, a ja bym chciał cokolwiek sprzed decyzji, że Jackson to spoko koleś na reżysera Władcy.

Odpowiedz
(14-10-2014, 23:42)simek napisał(a): No spoko, ale to dalej jest późniejszy etap powstawania filmu, a ja bym chciał cokolwiek sprzed decyzji, że Jackson to spoko koleś na reżysera Władcy.

Ale to nie było tak, że ktoś go zaprosił do istniejącego projektu. To właśnie w trakcie wspomnianych rozmów podjęto decyzję "zaufamy temu człowiekowi i sfinansujemy to w takiej postaci".

Jackson + Fran Walsh po prostu wymyślili i zaplanowali ekranizację LOTR na zasadzie "nikt tego nie dokonał, a powoli jest to możliwe". Wspólnie z Miramax zdobyli prawa do ekranizacji. Miały być uproszczone dwa filmy, ale okazało się, że to za wysokie progi dla Miramax, którzy chyba nie do końca w ogóle kumali z czym mają do czynienia i chcieli uprościć jeszcze bardziej... i dalej tak jak napisałem.

Cały proces trwał kilka lat, ale dopiero od wejścia New Line do projektu całość nabrała rumieńców. Inaczej pewnie byłaby niezła klęska (gdzieś czytałem, że Miramax chciał np. połączyć Gondor z Rohanem, wyciąć Sarumana itd.)

Nie wiem natomiast jak dokładnie było z prawami do ekranizacji (i np. na jakiej zasadzie przeszły do New Line), ale podejrzewam, że wątki licencyjne Cię nie fascynują.
moneo, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2014.

Odpowiedz
Mnie ciekawi wszystko od momentu w którym Jackson wpadł na pomysł, że możnaby to nakręcić do momentu, gdy ktoś wyłożył pierwszą kasę, na zakup chociażby właśnie tych praw do ekranizacji. Fascynuje mnie to przy każdym filmie, ale to są decyzje biznesowe, więc najczęściej szczegóły pozostają nieznane, jak przy większości umów w każdej branży.

Odpowiedz
Pod choinką znalazłem chyba najbardziej wyjebane w kosmos wydanie pierwszego Hobbita - 5BD, gruba okładka 3D, wersje 3d i 2d plus dwie płyty dodatków. Myślę sobie: ale kosmos, zaraz sobie pooglądam pięknie zdobione wnętrze pudełka i wkładkę ze spisem zawartości. Wysuwam pudełko z pięknej grubej okładki... a tam chamski, tani i niezbyt solidny plastikowy amarayowy czarny box na pięć płyt. W środku pięć płyt i więcej czarnego plastiku. Whaaat?

Wieki temu za całą trylogię LOTR-a na 12 dvd zapłaciłem mniej niż kosztowała ta jedna część Hobbita, a wydane to było nieporównywalnie lepiej. No ale mam nadzieję, że same dodatki wydupczą mnie w kosmos, tak jak to było z LOTR-em.

[Obrazek: lord-rings-box-12-dvds--large-msg-132102352286.jpg]

vs

[Obrazek: hob4.jpg]

Tyle że ja nawet nie miałem tej ulotki (bo to zdaje się zdjęcie z wydania 3BD, ale pudełko tego samego typu).

I teraz pytanie: czy to nie jest jednak najlepsze możliwe wydanie? A może jakość wydań na blu jest generalnie niska? A może wydanie odpowiada ogólnemu nastawieniu twórców do tego filmu, tzn. jest pewien podstawowy poziom jakości, ale nie wysilamy się bardziej niż musimy?

Odpowiedz
Podrzucam własne pytanie - czy 15-płytowe wydanie BD + DVD LOTR też jest w amarayach?

Odpowiedz
Z niewiadomych przyczyn Hobbit na DVD wyszedł tak jak LOTR (digi), a na Blu w amarayach. LOTR na blu też jest dostępny tylko w amarayach wpakowanych do zbiorczego boxa. Są co prawda indywidualne steelbooki, ale te są wizualnie nieciekawe i do tego pozbawione płyt z dodatkami (mówię o tych dostępnych u nas, nie wiem jakie mogą być za granicą).

I nie, to nie jest norma, w dzisiejszych czasach to DVD są poszkodowane w 95% przypadków i dostają tylko gołe, albo prawie gołe jednopłytówki w amarayach.

No ale dodatki trzymają poziom tych z LOTRa, tzn prawie, bo nie ma różnorakich galerii, porównań itp. tylko dokumenty video i tylko jeden komentarz (gdy LOTR miał poi cztery dla każdego filmu).

Cytat:Tyle że ja nawet nie miałem tej ulotki (bo to zdaje się zdjęcie z wydania 3BD, ale pudełko tego samego typu).

w polskim wydanie jej nie ma.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Właśnie zauważyłem, że płyta z dodatkami to "Appendices Part 7". Wut? To niby jako kontynuacja tych z LOTR-a?

Odpowiedz
@military:

Taka fanaberia Jacksona, dzięki której dodatki do filmów funkcjonują jako całość, tak jak całością jest seria 6 filmów. Dodaj do tego spójne nadruki na płytach i gotowe - nie muszą niczego zmieniać w przyszłym trzydziestopłytowym wydaniu z kapeluszem Gandalfa!

Odpowiedz
Jak z jakością obrazu i dźwieku LOTR w wydaniu 15 płyt w boksie? Kto ma?

Odpowiedz
Czy ktoś potrafi powiedzieć, czy w tym wydaniu Blu

[Obrazek: f-wladca-pierscieni-trylogia-the-lord-of...lu-ray.jpg]

100% dodatków pokrywa się z tymi jakie są na tych DVD czy może są też jakieś nowe?

[Obrazek: 20120508105210.jpg]

Odpowiedz
Jest też chyba dokument od Costa Boatesa.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
(17-08-2015, 18:34)und3r napisał(a): Czy ktoś potrafi powiedzieć, czy w tym wydaniu Blu

[Obrazek: f-wladca-pierscieni-trylogia-the-lord-of...lu-ray.jpg]

100% dodatków pokrywa się z tymi jakie są na tych DVD czy może są też jakieś nowe?
To wydanie ma tylko wersje kinowe i pokrywa się wyłącznie z wydaniami 2DVD, jeśli chcesz mieć Drużynę Pierścienia ze świetną jakością obrazu (bo w tym jest ona fatalna) i wszystkie dodatki z wydania 12DVD plus dokumenty z limitowanych edycji to musisz kupić albo zbiorcze wydanie 6BD+9DVD albo pojedyncze wydania rozszerzone 2BD+3DVD. Szkoda że pytasz dopiero teraz, dopiero co były na merlinie po niecałe 55 zł, ale już wróciły do 125 zł.

Odpowiedz
Otóż to.

To jest właściwe wydanie zbiorcze:
http://www.amazon.co.uk/Lord-Rings-Picture-Trilogy-Extended/dp/B003AQC1CQ/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1439835345&sr=8-7&keywords=lord+of+the+rings+trilogy

A to, o które pytał und3r to wersja minimum - trzy płytki BD z wersjami kinowymi i cieniarskimi dodatkami.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Dzięki. Chodzi o to, że mam to wydanie 12DVD i chciałem kupić blu z wersjami kinowymi (chociaż się jeszcze zastanawiam czy to dobry pomysł, stąd research), po to aby mieć obie wersje. Czy jest wydanie blu, które ma podstawowe wersje ale wszystko OK z obrazem i dodatki są chociaż częściowo inne niż w tym 12DVD? A ten box extended ma chociaż znacznie więcej dodatków?

Odpowiedz
Wersje rozszerzone na blu mają jedyną słuszną jakość obrazu i najpełniejszy zestaw dodatków, bo zawierają w sobie wszystkie bonusy z wydania 12DVD plus trzy dokumenty Costy Botesa (razem 3DVD).

Odpowiedz
Cytat:Czy jest wydanie blu, które ma podstawowe wersje ale wszystko OK z obrazem

Nie.

Cytat: mam to wydanie 12DVD i chciałem kupić blu z wersjami kinowymi (chociaż się jeszcze zastanawiam czy to dobry pomysł

Zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. Bo co potem oglądać? krótsze wersje w lepszej jakości? Dłuższe w marnej? I tak źle i tak niedobrze.

Odpowiedz
300zł za nówke wydania 15 płytowego LotR to ok cena? Chodzi o to dostępne w Polsce 6BD+9DVD
srebrnik, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2014.

Odpowiedz
O jakieś 150 zł za wysoka, chyba że chcesz tyle dołożyć do zbiorczego opakowania :)

Pojedyncze wydania 2BD+3DVD kupiłem swego czasu na merlinie po 50 zł.

Jeśli nie potrzebujesz polskich napisów to we Włoszech jest aktualnie za 41,03 euro (z przesyłką):
https://www.amazon.it/gp/aw/d/B004XKRO6Q/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A11IL2PNWYJU7H&psc=1#

PS. Za 250 zł masz 30-płytowy zestaw z Hobbitami :)
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01LTHMP46/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1511395706&sr=1-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=lord+of+the+rings&dpPl=1&dpID=61uyACEgA8L&ref=plSrch

Odpowiedz
O dzięki. Polski marketing nabrał mnie, że 299zł to rewelacyjna okazja
srebrnik, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2014.

Odpowiedz
Mierzwiak, dzięki za linka na amazona - już wiem co sobie kupię na święta.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości