W poszukiwaniu filmów. Wszelakich.
Czy są jakieś konkretne filmy fabularne o podróżach/kolonizacji/wizycie na Marsie? Ale jakieś sensowne, a nie Red Planet czy Misja na Marsa.:)

Odpowiedz
Sensowne - nie. Bzdurnych lub archaicznych trochę jest :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Żadnego w miarę realistycznego? Nieważne, czy archaiczny - byle Mars był przedstawiony w miarę życiowo.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, że większość filmów z członem "Mars" powstała jeszcze zanim wylądowaliśmy na Księżycu, to nie liczyłbym na to. Na chwilę obecną Red Planet jest najbardziej realistyczną wizją.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ok, dzięki za odpowiedź.

Odpowiedz
(10-04-2013, 07:39)military napisał(a): Czy są jakieś konkretne filmy fabularne o podróżach/kolonizacji/wizycie na Marsie?

Jeśli chodzi o realizm, to pamiętam jak kiedyś w TV leciał jakiś fabularyzowany miniserial dokumentalny o podboju Marsa. Nie pamiętam tylko tytułu.
Znalazłem taki twór jak "Race to Mars", wyprodukowany przez Discovery, ale to o czym wspomniałem na początku, to było chyba jeszcze coś innego.

Tutaj pierwsza część "Race to Mars":

Odpowiedz
Świetnie, o coś takiego mi chodziło! Dzięki.

Odpowiedz
1. Szukam jakiegoś filmu o wrażliwym młodym chłopaku, w którym podkochuje się kilka dziewcząt
2. Szukam ciekawego filmu fantasy lub sciene fiction. Ale nie żadne dramaty.
3. Szukam fajnego filmu z dużą ilością postaci kobiecych, ale który nie byłby filmem zrobionym typowo dla kobiet

MistrzSeller, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since May 2013.

Odpowiedz
1. mogę podać film o wrażliwcu, który podkochuje się w kilku dziewczynach, albo film o wrażliwej dziewczynie, w której podkochuje się paru facetów, ale chyba nigdy nie słyszałem o wrażliwym chłopaku, w którym podkochuje się kilka dziewcząt. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że taki film nigdy nie powstał, ale kto wie... ;)
2. Willow, Serenity, Coś, Ucieczka z Nowego Jorku, Obcy - wybór jest duży, ja podałem zaledwie kilka tytułów, które znać należy
3. Zejście;)

Odpowiedz
(19-05-2013, 10:49)MistrzSeller napisał(a): 1. Szukam jakiegoś filmu o wrażliwym młodym chłopaku, w którym podkochuje się kilka dziewcząt

Tego typu fantastyka, to chyba tylko w harem anime.

Odpowiedz
Znaleźliśmy niewyeksploatowaną niszę na rynku filmowym :D

Odpowiedz
Tamte s.f. i fantasy to znam, bo to najbardziej popularne tytuły.
Napisze co widziałem:
-Władca pierścieni 1-3
-Hobbit: Niezwykła podróż
-Gwiezdne wojny 1-6
-Nieśmiertelny
-Alicja w krainie czarów (2010)
-Książe Persji: Piaski czasu
-Harry Potter 1-8
-Krull
-Van Helsing
-Willow
-Parnassus
-Piekło pocztowe
-Scott Pilgrim kontra świat
-Avengers (i cała reszta tej serii)
-Obcy (i reszta)
-Star Trek (2009)
-Serenity
-Piąty element
-Pamięć absolutna
-Opowieści z Narnii
Przy czym chodzi mi o s.f. dziejące się w kosmosie.
MistrzSeller, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since May 2013.

Odpowiedz
To może Moon.

Odpowiedz
Cytat:chodzi mi o s.f. dziejące się w kosmosie.

Starship Troopers
Sunshine
Pandorum

Odpowiedz
A ja się naćpałem Rocky Horror Picture Show i szukam "klasyki" scifi/fantasy/horroru z lat 30-50. Parę rzeczy już widziałem - The Thing from Another World, Invasion of the Body Snatchers z 56, filmy Eda Wooda, przerabiam właśnie filmy z Science-Fiction/Double Feature, a co Wy byście polecili? :) 70s i 80s mam w sumie dość obcykane.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Jeśli chodzi o klasyki sf z lat 50. to gorąco polecam Zakazaną Planetę.

Odpowiedz
Zakazana planeta, Doctor X, The Day That Earth Stood still (1951), Invisible Man, King Kong, Frankenstein (1931), It Came from Outher Space, Tarantula, The Day of Triffids, When Worlds Collide - to wszystko jest w Science-Fiction/Double Feature i czeka w kolejce bądź właśnie przerabiam :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Naczytałem się recenzji Only God Forgives, o tym jakiego to tam nie ma przerostu formy nad treścią i pomyślałem sobie, że chciałbym zobaczyć jakiś film (niekoniecznie musi być dobry), który można określić właśnie jako jeden wielki przerost formy nad treścią. Tylko wiecie, nie chodzi mi o Transformersy, tylko o jakiś film z maksymalnie dowaloną do pieca stylówą. Wong Kar-Wai i Terrence Malick dobrze spełniają wymagania, no ale ich znam.

Odpowiedz
To obejrzyj sobie trylogię -quatsi. Albo 2001.

Odpowiedz
Izo, Za czarną tęczą, Suspiria, Tlen, Wojna polsko ruska, Scott Pilgrim kontra świat
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon