W poszukiwaniu filmów. Wszelakich.
Zdecydowanie "Za czarną tęczą", Refn chowa się przy przestylizowaniu tego filmu.

Odpowiedz
Amer (2009) - film, którego do tej pory nie oceniłem.

Odpowiedz
Dzięki. Na pierwszy ogień chyba pójdzie pan Argento.

Odpowiedz
(24-05-2013, 21:54)Azgaroth napisał(a): Scott Pilgrim kontra świat

chyba Ci się głowa z dupą pomyliła :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
"Inland Empire" Lyncha - już sam tytuł był dobrany ze względu na jego brzmienie, a nie jakiekolwiek znaczenie
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."

Odpowiedz
(24-05-2013, 22:10)Mefisto napisał(a):

Co Ci się nie podoba? Scott jak najbardziej się zalicza do filmów niezwykle ciekawych wizualnie, a przy okazji jest też bardzo fajny jako całość.

Odpowiedz
(24-05-2013, 22:10)Mefisto napisał(a):

Przecież to idealny przykład przerostu formy nad treścią :) Forma w tym filmie dominuje, a jak uważasz inaczej to obejrzyj jeszcze raz :P
Przypomniał mi się jeszcze Młyn i Krzyż, ale to już bardzo specyficzne kino dla wybranych :)

http://forum.film.org.pl/Thread-M%C5%82yn-i-krzy%C5%BC
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Simek, Włochów obadaj, oni się w tym specjalizowali - "Suspiria" i "Inferno" Argento, "Dom śmiejących się okien" Avatiego albo "Deliria" i "Dellamorte Dellamore" Soaviego :)
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
(24-05-2013, 22:16)simek napisał(a): Scott jak najbardziej się zalicza do filmów niezwykle ciekawych wizualnie, a przy okazji jest też bardzo fajny jako całość.

ale to nie równa się przerostowi formy nad treścią, chyba, że chcesz cofnąć swoje oświadczenie albo zwyczajnie nie rozumiesz, co napisałeś, bo wcześniej wychyliłeś pól litra :P

Odpowiedz
Od siebie dodam jeszcze "Enter the Void" Gaspara Noe.

A ja z kolei mam prośbę o jakąś miłą listę kina niemego dla "początkującego". Zawsze chciałem się z takimi filmami lepiej zapoznać ale jakoś jak dotąd nie było okazji.
Na pierwszy ogień zaplanowałem sobie "Metropolis", "Nosferatu" oraz "Gabinet doktora Caligari". Co jeszcze?

Odpowiedz
Męczeństwo Joanny D'Arc, Człowiek z kamerą filmową, Furman śmierci, Generał, Pancernik Potiomkin, filmy Langa i Chaplina.

Odpowiedz
Na pewno warto poznać Chaplina: "The Kid" (1921), "The Gold Rush" (1925) i "City Lights" (1931). A "Generała" (1926) Bustera Keatona to sam bym chętnie wreszcie zobaczył, bo podobno znakomity.

Odpowiedz
Zapomniałem dodać że "Pancernik Potiomkin" widziałem kilka lat temu.

Poza tym dzięki wielkie za propozycje. Jestem po "Metropolis" i... spodobało się na tyle że zamierzam dalej męczyć Langa.

Odpowiedz
Szukam filmów:
1. film z dużą ilością postaci kobiecych, ale nie filmy dla kobiet
2. film o studentach, ale nie jakaś głupkowata komedia z piciem alkoholu i "zaliczaniem" dziewcząt, ani też dramat
3. jakiś ciekawy, optymistyczny, nie dramatyczny film europejski o młodych ludziach (Amelie już widziałem)
4. jakiś film dziejący się w innym świecie, który inny i oryginalny (Coś jak Parnassus, albo Final Fantasy 7 ACC)
5. film z Manic pixie dream girl (widziałem 500 dni miłości, Amelia, przyjaciel do końca świata, Przypadek Harolda Cricka)
MistrzSeller, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since May 2013.

Odpowiedz
Cytat:3. jakiś ciekawy, optymistyczny, nie dramatyczny film europejski o młodych ludziach (Amelie już widziałem)
A Perks Of Being A Wallflower widziałeś? Co prawda nieeuropejski, ale daje radę. Niektóre ujęcia iście europejskie, artystyczne wręcz.
Cytat:2. film o studentach, ale nie jakaś głupkowata komedia z piciem alkoholu i "zaliczaniem" dziewcząt, ani też dramat
Z tych mniej głupkowatych poleciłbym Smak życia.

Ja zaś szukam filmów, gdzie głównym motywem jest pisarstwo/akt pisania/pisarz/stukanie w maszynę, coś w tym stylu. Z tymże wolałbym, żeby film raczej nie był biograficzny, ani tak hamerykański jak np Finding Forrester.
Chaczeridi, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Apr 2013.

Odpowiedz
Przypadek Harolda Cricka
MistrzSeller, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since May 2013.

Odpowiedz
A jakieś filmy w klimacie pierwszych 20 minut z The Doors?
Ciężko mi sprecyzować o co chodzi, to się po prostu czuje. Klimat. Jakaś taka sielankowość, chadzanie po uliczkach czy plażach, high life, życie chwilą, spanie na dachu, te sprawy.
Chaczeridi, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Apr 2013.

Odpowiedz
Kolejna prośba ode mnie - dobre filmy dziejące się w Szwajcarii, kręcone tam, im bardziej związane z tym krajem tym lepiej. Akcja na Eigerze jest na mojej liście do obejrzenia, a liczę na to, że powstały jeszcze jakieś fajne filmy - może o wspinaczce po Alpach, może jakieś zabójstwo w szwajcarskim pociągu, może napad na bank w Zurychu, może powstała warta obejrzenia ekranizacja legendy o Wilhelm Tellu?

Odpowiedz
o Tellu był cały serial kiedyś

Odpowiedz
No był, Kusza się nazywał, ale to raczej nie do dostania obecnie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon