W poszukiwaniu filmów. Wszelakich.
Coś od Azjatów w stylu Zagadki Zbrodni, ale z rozwiązaniem intrygi (to jest - wskazaniem mordercy). Bardzo ładnie proszę.

Odpowiedz
Sprawdź The Chaser
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Widziałem, poza tym nie do końca chodzi mi o tego typu filmy (tutaj mordercę znało się w zasadzie od początku). Tak czy siak dzięki za przypomnienie - Chaser wyjątkowo mnie zirytował, ale z czasem coraz bardziej doceniałem bezkompromisowość rozwiązań zaserwowaną z siłą mocnego pieprznięcia młotkiem. Do powtórzenia, zdecydowanie.

Jeśli macie coś, dajmy na to, w stylu Identity/Mindhunters (jeno azjatyckiego), to wciąż czekam z utęsknieniem.

Odpowiedz
Szukam filmów podobnych do:

- Primer 2004
- Triangle 2009
- Coherence 2013
- Project Almanac 2013
- Los Cronocrímenes 2007
- Predestination 2014

Ogólnie wątki czasowe mnie interesują, raczej pocięte w stylu Memento, nie wiem czy Tarantino można pod to podpiąć, Oldboy, Służąca, Efekt Motyla oglądałem, ogólnie filmy o wątkach czasowych, mogą być produkcje niskobudżetowe tak jak np. Coherence.

Odpowiedz
Safety Not Guaranteed
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Time Lapse

Odpowiedz
Najlepszy horror bez jump scare? Albo jakikolwiek dobry, który w ogóle nie używa szybkiego montażu, zbliżeń i chamskiej muzyki do przestraszenia widza, jak dla mnie to najgłupsza technika filmowa jaką zna świat.

Odpowiedz
Don't Look Now ?

Pewnie widziałeś, ale może akurat.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Silent Hill, ale na pewno widziałeś. Boli mnie jak bardzo niedoceniany to film :(
I've got a list of names and yours is in red, underlined
I check it once, then I check it twice, oh!

Odpowiedz
Ślisko, Snuffer.

Spoiler odnośnie Don't Look Now -
Jeśli Don't Look Now przejdzie przez sito Simka, to dodaję od siebie The Witch i mniej oczywiste - Blackcoat's Daughter i Sauna (ewentualnie - Session 9). Może i trafi się po drodze jakiś jumpscare, ale nie będzie to wynikiem teledyskowego montażu ani żadną tanią zagrywką. Wszystkie wymienione filmy cechuje "snujowatość" (która uwielbiam w horrorach).

Odpowiedz
Pewnie ciężko uwierzyć, ale żadnego z wymienionych nie widziałem, zapisuję na listę.

Odpowiedz
Norton, też się długo nad tym zastanawiałem, ale mimo wszystko nie zaliczyłbym tej sceny do jump scare'ów - bardziej straszy ona w sumie wymową, nie obrazem czy dźwiękiem. No i jak kojarzę gust simka, to powinno mu przypasować.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Poszukuję filmów dwóch typów:
1. Dobre, niekoniecznie bardzo znane filmy fantasy z elementami przygodowymi lub wojennymi w stylu WŁADCY PIERŚCIENI i PIERŚCIENIA NIBELUNGÓW. Fajny klimat, akcja, czary, księżniczki, fantastyczne rasy, jakaś wyprawa itd. Ciężko coś znaleźć. Może macie jakieś fajne propozycje?
2. Dobre filmy osadzone w starożytności, zwłaszcza STAROŻYTNY RZYM, ale mogą być też w innych miejscach oraz z tematyką mitologii/religii. Chodzi o fabularne nie dokument.

Odpowiedz
2. Jak jeszcze nie widziałeś, to odpuść filmy i załącz sobie ROME od HBO.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Dzięki, ale na razie brak czasu na seriale. Odłożę na przyszłość, bo lubię oglądać odcinki ciągiem bez długich przerw. Na pewno jednak trafia na listę do oglądnięcia, gdyż nie Ty pierwszy mi doradzasz ten serial :)

A z filmów możesz coś polecić na powyższe tematy? :)

Odpowiedz
Wbrew pozorom dosyć trudno o porządny film o starożytności, oprócz klasyków, czyli głównie Kleopatra i Ben Hur, Spartacus to poleciłbym jeszcze tylko Agorę z 2009 roku.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon