Ankieta: Komputer Mefisto jest:
To Mac, kt
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WTF? Czyli kolejny problem
Tu się wszystko i tak rozbija o potrzeby użytkownika. Ja np. nie sądzę, żebym kiedykolwiek musiał pracować "na rekordach danych idących w setki tysięcy" na Excelu. Prosta edycja tekstu i sortowanie linijek tekstu alfabetycznie chyba nie przekracza możliwości OO. Tym samym nie widzę powodu, żeby kupować MO za +199 zł.
22.04.2011

Odpowiedz
Oczywiście, kupuje się programy "pod potrzeby", nie odwrotnie. Ja w sumie do domu też tego nie potrzebuję, ale łatwość obsług i kilka drażniących cech OO mnie przekonały do MSO.

Odpowiedz
Ola!
Padła mi dioda w obudowie do dysku zewnętrznego (Sun Bright z liskiem na froncie). Na szczęście chyba tylko dioda, bo dysk działa bez problemu. Wcześniej przez parę dni migała jak szalona, bez względu na to, czy dysk był używany, czy nie, a dziś w ogóle padła. Teraz pytanie: czy wystarczy wymienić samą diodę (czy cokolwiek tam się świeciło), czy oznacza to, że powoli obudowa pada i lepiej kupić nową? Jeśli to pierwsze, to czy można to zrobić samemu, czy oddać do serwisu (aczkolwiek sprawdzałem obudowę i nijak nie wiem jak miałbym się dostać do tej diody, nie widzę żadnych śrubek, klamerek, zawiasów)?
Może ktoś będzie coś wiedział, bo w przepaściach internetu nie znalazłem podobnego problemu - zaznaczam, że dioda padła sama z siebie, a nie podczas jakiejś czynności związanej z dyskiem. Zasilacz też wydaje się być w porządku - w końcu dysk działa bez zarzutu, jedyny problem jest, że tego nie widać.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jeżeli dobrze rozumiem problem, to znajdź na płycie głównej miejsce gdzie się podpina diody i sprawdź czy ta podpięta pod HDD LED (czy jakoś tak) nie jest obluzowana itd. A jeżeli chodzi o dostawanie się do diody to kwestia obudowy, ale wydaje mi się że diody są na jakiś klej przyklejane czy coś.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Glut napisał(a):Jeżeli dobrze rozumiem problem, to znajdź na płycie głównej miejsce gdzie się podpina diody i sprawdź czy ta podpięta pod HDD LED (czy jakoś tak) nie jest obluzowana itd.

hmm, no ale co ma do tego płyta główna, skoro problem leży we wnętrzu obudowy dysku przenośnego, nie mówiąc już o tym, że, jak pisałem, zupełnie nie wiem jak się dostać do miejsca, w którym ta obudowa ma te diody.

Swoją drogą tak to wygląda, a jedyne wejście jest od tyłu, tam gdzie wkłada się dysk:
[Obrazek: 13ca2e7ee8af1105408b8c9de0fbd716.image.226x250.jpg][Obrazek: OBUWEAUSB0004_3.jpg]
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dobra, wydurniłem się, nie doczytałem że chodzi ci o dysk przenośny. : )
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon