Waco - 2018
[Obrazek: 4vIZRgB.png]

6-cio odcinkowy miniserial wyprodukowany dla/przez Paramount Network opowiadający ogólnie o ludziach nie do końca ogarniętych, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami w Teksasie sprzed 25 lat. O fabule pisać nie ma co, bo lepiej sobie odpalić jakiś dokument o masakrze w Waco, czy przeczytać co tam mądrzejsi ode mnie piszą o niej w internetach. Można sięgnąć choćby po "Revelations of Waco" skręconego pod premierę serialu:

Od siebie zarzucę tylko, że sam serial jest znakomity - świetnie nakręcony, super zagrany (Kitsch chyba życiówka, do tego Shannon i jak zwykle wyrazisty Whigham) i niesamowicie wciągający - wyjątkowo sprawdziła się tutaj formuła tych 6 epków, bo całość jest na tyle długa, że opowiada na spokojnie to, o czym ma opowiedzieć, i na tyle zwarta i konkretna, że nie nudzi i trzyma w napięciu do samego końca a sam ostatni odcinek to emocjonalna petarda i majstersztyk realizacyjny.

Nie wiem czy ktoś widział, jak nie to mocno polecam zobaczyć.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Potwierdzam. Serial świetny na tyle by podnieść ciśnienie, zwłaszcza że spekulacje wykorzystane fabularnie w serialu można spokojnie odstawić na bok, a i tak same fakty (skutki działań) powodują wkurw. Telewizyjna najwyższa półka.

Odpowiedz
Jestem w ciężkim szoku, że tę historię opowiedziano z perspektywy ofiar. I jeszcze w cięższym szoku, że pieniądze na to wyłożył Paramount. W mediach Koresh był zawsze przedstawiany jako pedofil, handlarz bronią i fanatyk religijny. A tutaj to normalny gość, który chce sobie żyć po swojemu na farmie z grupą ludzi o podobnych co on poglądach.

Odpowiedz
Słowo "normalny" jest chyba jednak lekko na wyrost, jednak rzeczywiście wizerunek Koresha jest zdecydowanie bardziej stonowany względem oficjalnych dotychczasowych przekazów. Prawdopodobnie zabieg ma na celu zwiększenie oddziaływania na widza i stopień identyfikacji z ofiarami zwłaszcza wśród ludzi którzy tej historii nie znają. I to działa. Miałem też wrażenie że motywacje Koresha potraktowano dość ...subtelnie (trochę dzieciństwa, trochę światopoglądu, trochę logiki etc.). Większą łopatą potraktowano działania głównego złego czyli ATF i FBI zwłaszcza w późniejszych etapach oblężenia, i sytuacji nie ratuje bardzo szlachetna postać Noesnera mimo że zagrana zajebiście przez Shannona. Ciekawie przedstawiona za to nieudolność i myślowy uwiąd agencji w co jestem w stanie uwierzyć. Oczywiście to nie wady serialu a jego cechy charakterystyczne.

Odpowiedz
Polecam również dokument Paramountu zrobiony specjalnie z okazji powstania tego mini serialu. Jest mega cięzki i prezentuje nigdy nie pokazywane zapisy VHS z wnętrza oblężonego budynku >>

A sam miniserial hm z jednej strony jest świetnie obsadzony i zrealizowany a z drugiej czegoś mi tu brakowało. Najlepszy odcinek to próba szturmu na budynek, czuć tego kopa i nastawienie Rządu po podobnych tego typu incydentach czyli siłowe rozwiązanie jedyną metodą na sekty. Najbardziej zabrakło tutaj tego magnetyzmu, który przyciągnął wszystkich tych ludzi do jednego gościa który praktycznie wywrócił im życie do góry nogami nie czułem tego. Jeden odcinek powinien skupić się na  dniu z życia szarego sekciarza, który dokładniej wytłumaczyłby nam obyczaje i zasady którymi rządzi się ta komuna, bo tak dostajemy tutaj kilka wspominek że tylko Koresh może sobie między innymi podupczyć a reszta ma być mu uległa itp. Mocne 8/10 ale wątpię abym w najbliższym czasie jeszcze do tego wrócił.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
panegiryk napisał(a):Większą łopatą potraktowano działania głównego złego czyli ATF i FBI zwłaszcza w późniejszych etapach oblężenia

W roku 2014 doszło do podobnej akcji. Ameryka z niedowierzaniem śledziła zbrojny impas na pustyni w Nevadzie. Po jednej stronie stała grupa niebezpiecznych, spuszczonych ze smyczy, kłamliwych prowokatorów z bronią, których jedyną intencją było zniszczenie wroga w celu zatarcia śladów swoich nikczemnych uczynków.

Po drugiej stronie stali cywile i rodzina Clivena Bundy'ego.

Dlatego ja nie mam problemu z uwierzeniem, że ATF i FBI to byli ci źli.

Tylko jeden z grupy cywilów domagał się wtedy rozlewu krwi, niejaki Greg Burleson, co po pijaku wyznał przed kamerą (federalni założyli fejkową wytwórnię filmową i jeździli po Nevadzie i Oregonie z nadzieją, że utrwalą na wideo jakiegoś ekstremistę). Gość był oczywiście informatorem FBI, dodatkowo cierpiał na wadę wzroku, ataki padaczki i dzisiaj siedzi przykuty do wózka inwalidzkiego. Usłyszał wyrok 68 lat więzienia. To w zasadzie jedyny sukces rządu w starciu z Bundym i jego rodziną.

Dla tych, którzy nie orientują się w temacie:

Odpowiedz
Mały offtop, ale...

Jakież epickie jest to zdjęcie :)
[Obrazek: DSC_7530.jpg]
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Murica as fuck.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon