Ankieta: Jak oceniasz Warcraft?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Warcraft (2016) reż. Duncan Jones
Cytat:Nie, nie był.

Taa, to lajtowa sielanka, w której wszyscy się śmieją i radują, a Mordor to olbrzymia porośnięta kwiatami łąka, której władca hoduje jednorożce i chce obdarować cały świat pokojem i szczęściem.

Odpowiedz
(10-11-2013, 20:46)Ash napisał(a): Btw. A może by tak przenieść ten temat do działu o grach?

Pierwotnie chciałem to wrzucić właśnie do działu "Film a gry komputerowe", ale przejrzałem kilka tematów i jednak tam bardziej położony jest nacisk na gry, a nie na filmy oparte na grach. Jak dla mnie temat bardziej pasuje tutaj, bo chciałem aby tyczył się przede wszystkim filmu Duncana, a nie w szerszym ujęciu: serii gier "Warcraft" czy też "World of Warcraft".

Jednak jeśli moderator zdecyduje inaczej to może temat przenieść.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz
Jest dział z komiksami, gdzie się traktuje i o filmach, i o komiksach a wszystko gra i buczy. Wystarczy dopisek z nazwiskiem reżysera (który zresztą zrobiłeś już), żeby nikt nie miał wątpliwości odnośnie czego tyczy się temat. Jak najbardziej miejsce tego wątku jest w "grach".
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Z tym, że w dziale "Film a komiks" zdecydowana większość (ponad 60/70 %) naprawdę tyczy się filmów na podstawie komiksów, natomiast w dziale "Film a gry komputerowe" jest zupełnie na odwrót -większość tematów tyczy się wyłącznie gier. Wystarczy tam wejść i spojrzeć, żeby widzieć panujące dysproporcje.

Tak naprawdę mnie to lata gdzie będzie temat, ważne żeby był łatwo dostępny i użytkownicy wiedzieli gdzie go szukać. Jeśli moderator zdecyduje się przenieść to super, jak zostanie tutaj, też super.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Cytat:w dziale "Film a gry komputerowe" jest zupełnie na odwrót -większość tematów tyczy się wyłącznie gier

Trochę więcej powstaje adaptacji komiksów ostatnimi czasy niż gier :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Warcraft jako film? Nie no raczej dziękuję. Dla mnie wystarczy jak spojrzę na wygląd Warcrafta 3 i WoWa totalna choojnia z grzybnią w kwestii potencjalnego wyglądu świata.
Syn Bowiego może sobie obiecywać że zrobi mroczne fantasy z brutalnymi bitwami ale producenci nie takich szczyli tłamśili, zrobią z tego cukierkowe pierdoły CGI na czele z tęczowymi aurami wszelkich czarów.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Różnica między innymi hollywoodzkimi filmami na podstawie gier, a tym jest taka, że Blizzard przez 10 lat odmawiał praw do ekranizacji obawiając się o jej jakość i teraz ludzie firmy są zaangażowani w dziełko Duncana, a filmiki w grach to oni mają akurat zacne (Warcraft III!)

Odpowiedz
Albertino, skoro się obawiali o jakość, to dlaczego zgodzili się na to, by (początkowo) reżyserem filmu był Sam Rami? ;)
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
(10-11-2013, 21:18)patyczak napisał(a):
Cytat:Nie, nie był.

Taa, to lajtowa sielanka, w której wszyscy się śmieją i radują

Część 2 i 3 jak najbardziej :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Gry powinny być w innym miejscu niż filmy na podstawie gier. Nie wiem, może w jakimś offtopie, bo działa mi na nerwy gdy spodziewając się dowiedzieć czegoś o ekranizacji jakiejś gry zamiast tego trafiam na posta o kolejnej częsci tej gry co mnie w 99% przypadków w ogóle nie obchodzi.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Obyło się bez niespodzianek, przeniesiono premierę filmu z 18 Grudnia 2015r. na nowy termin - 11 Marzec 2016r.

źródło: http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=90615
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Marzec to nie jest dobry termin jeśli chce się rozbić bank. Spodziewałem się raczej maja.

Odpowiedz
Coś czuję, że to dopiero początek przesuwania daty premiery...
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Coś w tym tygodniu ciągle słyszę o przesuwaniu premier kolejnych filmów:/ Oczywiście może to nic wielkiego, ale naprawdę kumulacja tych newsów jest chyba większa niż to normalnie bywa.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Skoro nasrali tyle premier w jednym okresie, to teraz muszą je przesuwać żeby nie skończyło się masakrą w BO. Ja się nieraz zastanawiam co za mózgi w tym Hollywood pracują...

A marzec od jakiegoś czasu jest finansowo atrakcyjny dla fantastyki (Alicja w Krainie Czarów, Oz Wielki i Potężny), więc Warcraft tylko na tym skorzysta. Sam na film dosyć liczę, raz że Duncan Jones to całkiem dobry reżyser, który poprzez ten film może ugruntować swoją pozycję w Holly, a dwa że tego typu Fantasy w kinie jest jak na lekarstwo (z tego tysiąclecia właściwie tylko LOTR i Hobbit mi do głowy przychodzą). W gry nie grałem i raczej nigdy nie zagram, więc oczekiwań względem wierności do pierwowzoru nie mam żadnych.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Cytat:Legendary Pictures i Universal Pictures ogłaszają główną obsadę superprodukcji fantasy "Warcraft".
W obsadzie znajdują się Ben Foster ("3:10 do Yumy"), Travis Fimmel ("Wikingowie"), Paula Patton ("Mission: Impossible - Ghost Protocol", Toby Kebbell ("Adwokat") i Rob Kazinsky ("Pacific Rim"). Dominic Cooper ("Captain America: Pierwsze starcie") jest w ostatniej fazie negocjacji.

Nie wiadomo, kogo aktorzy grają. Wcześniej wyjawiono, że fabuła filmu skupia się na pierwszym kontakcie ludzi i orków. Zobaczymy m.in. tak znane postacie jak Lothar i Durotan, którzy występowali w grze "Warcraft 2". Wojna orków i ludzi będzie w centrum fabuły, ale pojawią się też inne rasy. Reżyser podkreśla, że ma być to wojenna superprodukcja fantasy.

źródło: http://hatak.pl/artykuly/oficjalna-obsada-superprodukcji-warcraft
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Dobrą wiadomością dla mnie jako fana ILM, jest fakt, ze Industrial Light&Magic będzie tworzyć efekty do filmowego Warcrafta. Jestem cholernie ciekawy jak moja ulubiona firma od FXów poradzi sobie z światem fantasy, gdyż wszelkie filmy tego gatunku efektów zadowalających mnie nie posiadają. Zobaczymy, czy pod względem CGI pokonają WETE i jej CGI Śródziemie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jisas. Why don't You and ILM just get a room together :)
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Reżyser dał się poznać od strony kameralnego twórcy, który naprawdę spisał się przy saj faj. Widać jego dbałość o szczegóły i przedkładanie zadumy nad efekciarstwem. Nie wiem jednak, czy to potrzebne cechy przy tworzeniu epickiego fantasy, które bądź co bądź jest ekranizacją RTS, które poza przerywnikami(scenkami) nie ma konkretnej historii, bo wszystko idzie w stronę: rozbudowania, tworzenia armii, naparzania się. Nie wiem jaki kształt będzie miał ostatecznie Warcraft,ale trzymam kciuki i liczę,że wreszcie ktoś pokaże w kinie Nekromancję

Odpowiedz
(16-03-2014, 01:08)katedra napisał(a): nie ma konkretnej historii, bo wszystko idzie w stronę: rozbudowania, tworzenia armii, naparzania się.

Oczywiście, że ma konkretną historię i bogaty świat. Z tym nie będzie żadnego problemu.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości