Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY]
Obejrzałem i cóż... odnoszę bardziej wrażenie, że twórcy bardziej się skupili na robieniu wszystkiego by ten serial wyglądał na ósmy cud świata, ale dla mnie nim nie jest, obejrzę może jeszcze jeden, a potem baju baj.

Odpowiedz
(03-10-2016, 23:00)Albertino napisał(a): Co wkurwia na wstępie i wydaje się być cechą rodową Nolanów, to ekspozycja bez końca i wyjaśnienie dokładnie wszystkiego, co dzieje się na ekranie. Jak nie jakąś narracją z offu, to inną gadką między postaciami. Tylko po tym nie spodziewałbym się po tej serii niczego szczególnie błyskotliwego.

Nie przesadzasz trochę? W sensie, ekspozycji było dużo, ale to raczej normalne w serialach sci-fi/fantasy, które muszą ustanowić swój świat przedstawiony żeby widz usiadł do drugiego odcinka.

Pilot mi niczego nie urwał, ale daje to co najważniejsze: podstawę pod właściwą historię. Na razie jest glanc i wierzę, że będzie tylko lepiej. A przepraszam, jedno było świetne: orkierstrowe Paint in Black. Bardzo się cieszę że znowu współpracują z Djawadim.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Tylko, żeby to nie było, że teraz każdy kolejny odcinek będzie opowiadał historię innego androida + kolejnych gości. Na to wygląda... I szkoda, że chyba już tej postaci nie będzie:

[Obrazek: tumblr_o9rolisYsP1vnndcto1_500.gif]
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dobra rola, ale ja chciałbym przede wszystkim więcej czasu ekranowego dla Wincotta (nie poznałem facia wpierwej).

[Obrazek: old-bill-on-hbos-westworld.gif?rect=13,0...ormat&q=75]

Pilot nastraja pozytywnie. Oby dobrze poprowadzili historię, bo łatwo można z tego zrobić zarówno najlepszy serial HBO (nie, żeby poprzeczka była ustawiona w przestworzach) ostatnich lat jak i kompletny gniot. Wincyj miasteczka, mniej programistów (wątek nie jest najgorszy, ale zapowiada się pójście w schemat - "nowe" w postaci kobitki i tego buca o irytującym akcencie versus konserwatyzm Hopkinsa), nadęte medytacje (na razie takich nie było) sprowadzone do minimum/brak takowych i powinno być dobrze. No i żeby nie odstrzelili Eda Harrisa.

Z drugiej strony - to ma być materiał na 5 sezonów? No cóż, kolejne tygodnie przyniosą odpowiedź - liczę na konkrety, nie na serię odcinków-zapychaczy.

Odpowiedz
Cytat:"nowe" w postaci kobitki i tego buca o irytującym akcencie versus konserwatyzm Hopkinsa
Czy przypadkiem nie jest na odwrót? Przecież to Hopkins zdaje się odpowiadał za najnowszy patch i update, a reszta ma wątpliwości, czy w dobrym kierunku idzie to urealnianie wszystkiego :)

Cytat:Tylko, żeby to nie było, że teraz każdy kolejny odcinek będzie opowiadał historię innego androida + kolejnych gości.
Nie sądzę, Dolores wydaje się być głównym androidem, zwłaszcza po pierwszym odcinku, przecież nie zostawią czegoś takiego ot tak sobie, by skupić się na innej maszynie.

Odpowiedz
Złe słowo (konserwatyzm), bo rzeczywiście Hopkins jest tym poszukującym nowych rozwiązań. Chodziło mi o konflikt - stary szef i młodziacy chcący go odsunąć od władzy.

Tak czy siak - zapowiada się, że twórcy zaserwują ten właśnie wątek + kolejny, o którym pisał już bodaj Mental (bunt maszyn). Generalnie szablonowo. Może sprawa Harrisa i jego poszukiwań okaże się ciekawsza. Wiem, popłakuję po jednym odcinku i przecie niekoniecznie musi być aż tak stereotypowo. No zobaczym.

Odpowiedz
(04-10-2016, 18:06)Norton napisał(a): Dobra rola, ale ja chciałbym przede wszystkim więcej czasu ekranowego dla Wincotta (nie poznałem facia wpierwej).

Grubo :) Też nie poznałem. No i bardzo wątpliwe, że będzie go więcej.

Co do materiału na 5 sezonów: chyba wyraźną wskazówką jest postac Harrisa, która mówi, że chciałaby "poznać dawne barbarzyńskie epoki" czy coś w tym stylu.
Mi to ewidentnie pachnie zapowiedzią, że nie ogranicza się tylko do miasteczka na prerii.

(04-10-2016, 18:21)raven.second napisał(a): Nie sądzę, Dolores wydaje się być głównym androidem, zwłaszcza po pierwszym odcinku, przecież nie zostawią czegoś takiego ot tak sobie, by skupić się na innej maszynie.

Tego nie napisałem ale zwiastun odcinka 2 wygląda jakby skupili się teraz na postaci Thandie. Może być tak, że nowe androidy/goście będą wypełniały jednorazowo odcinki a ogólna historia będzie gdzieś w tle.
Jak to wytłumaczyć... Coś jak z odcinkami, które popychają do przodu główną fabułę i wątki poboczne.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Czyli formuła Lost /Leftovers, dla mnie spoko.

Lekki zgrzyt przy rewatchu - w tym parku gwałco i zabijajo (i to nie tylko bardziej "wyrafinowani " goście ale i scenariusze obejmują choćby odstrzelenie rodziny Dolores), generalnie dość Rkowa rozrywka a puszczają tam dzieciaki?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Niektórych porównania z "Deadwood" trochę mnie dziwią, wszak to w pierwszej linii ma być science fiction, a nie western. I oczywiście, że muszą być rozważania nad naturą człowieczeństwa i co nas czyni ludźmi. I mam nadzieję, że w takim kierunku pójdzie ten serial. A, że będzie bunt maszyn, czy coś się zepsuje, wszak przecież i tak było w filmie.

Na razie podoba mi się serial i w jakim kierunku to się rozwija. I choć sam nie jestem fanem wielu sezonów, to chyba głównie chodzi oto, że z każdym nowym sezonem odkrywalibyśmy nowe światy tego parku rozrywki, wszak nie wszystko musi się dziać na Dzikim Zachodzie.

Tak też po pilocie jestem zadowolony, postać grana przed Eda Harrisa wydaje się najciekawsza i na razie najbardziej mi się podoba, obok Anthony'ego Hopkinsa.

Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to tylko do używania słowa "FUCK". Moim zdaniem pojawiało się ono zbyt często i też zbyt sztucznie wychodziło. Szczególnie jeżeli chodzi o pokazanie, że mamy zimną kobietę menadżera. Tak samo była to dla mnie zbyt HBOwska zagrywka, w stylu "patrzcie mamy eRkę, jesteśmy poważni to u nas pojawiają się "fucki".

Ale to tylko jedna uwaga przy ogólnym pozytywnym odbiorze pierwszego odcinka i czekam na następne.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Powiedziałbym że i tak pilot jest stonowany jeżeli chodzi o bluzgi czy - zwłaszcza - sceny przemocy. Po tej stacji spodziewałem się ze bardziej popłyną w jakieś verhoevenowskie rejony, zwłaszcza przy takiej tematyce a tu współczynnik przegięcia pały był stosunkowo niewielki.

Co do "innych swiatow " to w ogóle w pilocie wspominali że poza Westworldem są jakieś inne? Bo jakoś nie kojarzę. I w sumie ten pomysł zbywam wzruszeniem ramion - to i tak byłoby to samo tylko w innych dekoracjach, ten cały park raczej będzie robił za tło i nie sądzę by się specjalnie bawili formuła westernu ( czy tam filmu historycznego jeżeli jednak zdecydują się na zmianę dekoracji ).

Odpowiedz
https://imgur.com/a/LQmhX#W01nW7J

Odpowiedz
(05-10-2016, 05:26)jarod napisał(a): Powiedziałbym że i tak pilot jest stonowany jeżeli chodzi o bluzgi czy - zwłaszcza - sceny przemocy. Po tej stacji spodziewałem się ze bardziej popłyną w jakieś verhoevenowskie rejony, zwłaszcza przy takiej tematyce a tu współczynnik przegięcia pały był stosunkowo niewielki.

I właśnie tak było, dlatego też fakt, że nagle jedna osoba się tak wyłamuje i co chwila rzuca fuckami trochę mi wypadło to nienaturalnie. Ale ogólnie z poziomu przemocy i wulgarności jestem zadowolony, gdyż nie było ona przesadzona, tylko dla zasady, że jesteśmy HBO to możemy takie rzeczy pokazywać. Ale jednak wszystko było podyktowane fabule i to mi się podoba.

I ogólnie nie wiem, jak oni bardzo chcą się wzorować na tych dawnych filmach, gdzie chyba trzy były i pokazywały one różne światy.

A na zakończenie, to czy przypadkowo te sceny w podziemiach, to nie były kręcone w tej samej lokalizacji, co opuszczona galeria handlowa w "Gone Girl"?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
2 miliony widzów obejrzało pilota, czyli wynik porównywalny, aczkolwiek nieco mniejszy od tego, jaki uzyskały premiery GoT czy True Detective.

Budżet podobno wyniósł 100 milionów zielonych.

Odpowiedz
(05-10-2016, 00:48)jarod napisał(a): ... a puszczają tam dzieciaki?

Tylko murzyńskie :) Była scena nad rzeczką.

Odpowiedz
O wiem że puszczają. A IMO raczej nie powinni. Albo mogliby wydzielić strefę PG i strefę R czy coś :)

Odpowiedz
Może wychodzą z założenia, że "klient nasz pan" i dopóki rodzice chcą zabierać swoje dzieciaki, to kierownictwo nie ma z tym problemu. W końcu to nie ich sprawa, jakie kto zapewnie rozrywki swoim pociechom. :)

Zresztą, podejrzewam, że ten jak i inne nieukazane dotąd wątki działania parku będą rozwinięte w dalszych odcinkach.

Odpowiedz
Też macie problemy. Zresztą, skoro to są questy ze scenariuszami to może są też rodzinne, może mogą jakoś separować gości.

Co do innych światów i kolejnych sezonów to podobnie jak jarod też jestem sceptyczny - po prostu inna scenografia. Szczerze mówiąc na razie niewiele wynika z tego, że to jest park a nie np. prawdziwy dziki zachód z androidami. Nie widzę na razie w jakim kierunku pójdzie wykorzystanie tych akurat dwóch światów. Bo większość jarania się, też tutaj, wynika mam wrażenie z tego, że to jest fajny koncept dla użytkownika parku a nie widza.

Odpowiedz
Drugi odcinek już jest.

Odpowiedz
No i spoko, to ekranizacja jakiegoś erpega jest z punktu widzenia Miszcza Gry, enpeców i graczy :)

Odpowiedz
Fajniusie, chociaż mam nadzieję że Hopkinsowi dadzą coś więcej do roboty niż egzystencjonalne pitu-pitu w każdym odcinku, monolog o ludzkości która osiągnęła szczyt rozwoju z pilota mi się podobał, tutaj już był raczej meh. A największym plusem Harris, który cudnie się bawi rolą i oby go nie odstrzelili pod koniec sezonu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon