Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY]
Promo zdjęcia z następnego odc:

Odpowiedz
Świetny odc -

Odpowiedz
NIkt. ShogunWorld pisał Lee, Wyatta pisał Ford.

Dziwny odcinek. Czy najlepszy? Raczej nie, zaryzykowałbym stwierdzenie, że najgorszy chociaż ciągle fajny. Doceniam podzielenie dwóch odcinków między konkretne postacie, ale to tylko udowadnia, że fabularnie i aktorsko najwięcej mają do zaoferowania wątki Bernarda i Man in Black. Dolores jako postać jest mega denerwująca, na dodatek coraz mocniej odstrasza od siebie widzów. Teddyego polubiłem, ale Dolores przebija momentami nawet Danutę. Obecnie moją najbardziej wymarzoną serialową sceną jest sekwencja w której William by ich wszystkich przypadkiem spotkał a potem zaserwował im (uzbrojony w jeden rewolwer) rzeź na poziomie tej z przed tygodnia. Plus niestety, ale wątek Dolores fabularnie stoi w miejscu i drepcze wałkując te same problemy i czekając aż scenarzyści będą tych postaci potrzebować.

ShogunWorld to festiwal dobrego wykonania, fajnych pomysłów, ale ostatecznie to wszystko wychodzi dziwnie i momentami nijako. Nigdy w tym serialu jeszcze nie widać było aż takiej inspiracji grami RPG (wejście emisariusza do zamtuza to 1:1 scena z gry). Fajnym motywem jest także pokazanie
. Można by ten odcinek podciągnąć nawet pod mocną krytykę BioWare i Bethesdy, ale Westworld to nie jest taki serial :/ a szkoda bo byłoby 10/10. Tu sporo da się tłumaczyć konwencją i tym głównym, przyświecającym idei różnych parków pomysłem, ale momentami gigantyczne skróty i dziwne akcje przekroczyły nawet moją wyrozumiałość. A potęga Meave jest już zdecydowanie męcząca. Japonka która prawdopodobnie będzie teraz nową kluczową postacią - kompletnie bez wyrazu. Sanada nie miał czego grać za bardzo, ale pokazał tyle, że wystarczy mi aby chcieć go oglądać regularnie. Za to mam pewne zastrzeżenia co do
. No i Shogun mimo
wszystko był tragiczny.

Ale realizacyjnie, klimatycznie i stylistycznie super. Zajebiste zagranie z walką w wiosce i utworem (generalnie muzyka, zdjęcia, scenografie, kostiumy - choć jest dość kameralnie to klimat Japonii oddany idealnie). Kilka bardzo fajnych scen również walki
i całkiem wierne odwzorowanie kultury/osobowości Japończyków. ALE spodziewałem się czegoś odrobinę lepszego. Za to Nolan i Joy świetnie nawiązują do nieśmiertelnej relacji western-kino samurajskie, za to plusik. No i zajebiście, że mimo bardzo łatwego i wiarygodnego sposobu na to ŻADEN Japończyk nie mówi po angielsku. Super :D
Niestety, to pierwszy odcinek który momentami mnie...zwyczajnie męczył. Aż dziwne. Ale nadal spoko sezon, jeśli planują powtórkę z 1 to za tydzień powinny się już zacząć dziać grube rzeczy.

Odpowiedz
Jeszcze nie oglądałem ale... przypominam, że to już połowa sezonu a bida taka, ze hej.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nudna buła i chyba najgorszy odcinek obu sezonów. Słabo tym bardziej, że wszyscy czekali (ja akurat średnio) na ten Shogun World i jak w końcu go pokazali, to jako tło dla tak ślamazarnej pulpy. Miałem się rozpisać, ale Kuba ładnie wszystko wypunktował.

W pierwszym sezonie wydarzenia i "przygody" w parku były tylko tłem dla bardzo dobrego korporacyjnego thrillera z wątkiem AI. Tutaj niestety wychodzą na pierwszy plan. Szkoda, bo czwarty odcinek to był spokojnie poziom najlepszych epków pierwszego sezonu.

Odpowiedz

Spamując dalej - tak jak odcinek ma sporo problemów fabularnych tak warstwy realizacyjnej jak zawsze przyczepić się nie można. Fajne materiały (ciekawsze niż te które dostaje GoT) są po każdym odcinku, a tutaj też pare ciekawostek (m.in odnośnie języka).

No i promo kolejnego odcinka które myślę, że nawet shamara zainteresuje.

Wyczuwam zmianę konwencji na hard scifi i może jakieś inspiracje "Incepcją"? 
Znowu odcinek bez Man in Black może być i nie zdziwiłbym się jakby powrócił dopiero w 7, ale dostał znaczą większość czasu ekranowego. W 1 serii chyba też zniknął na dwa odcinki pod rząd. 

Odpowiedz
(22-05-2018, 20:07)Kuba napisał(a): No i promo kolejnego odcinka które myślę, że nawet shamara zainteresuje.

Możliwe ale nie sprawdzam, na razie, bo ciągle nie obejrzałem piątego ;)
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon