Ankieta: Kt
WideScreen (panorama 16:9)
FullScreen (kastrat 4:3)
[Wyniki ankiety]

Widescreen, czy może jednak Fullscreen?
Nie wiem co to jest, ale jak miałem naście lat ubzdurałem sobie, że tam leży kawałek okularów tego gościa, któremu wcześniej Sara zmasakrowała ryj, a ileś tam lat później nie mogłem tego znaleźć oglądając film na DVD.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Tak jak zapamiętałem - Mierzwa bredził. W "Showgirls" - sceny z waginą nie ma w wersji "full screen" (także jest wykadrowana). Jest tylko i wyłącznie w wersji 16/9 tzw. HDTV lub HDTVrip.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nie znasz się.
Moga być różne wersje fullscreen (4x3)

Np Terminator 2 na VHS miał open matte 4:3, a na Ale Kino puszczali wersję pan & scan 4:3 po chamsku wyciętą z klatki 2.35:1. Open matte 4:3 ZAWSZE pokaże więcej w pionie niż open matte 16x9, a skoro istnieje open matte 16x9 do tego filmu, to i kadrowanie 4x3 na pewno jest wyższe w pionie (tak jak w przypadku Terminatora 3 którego mam w każdym możliwym kadrowaniu). Musiałeś widzieć jakiegoś pan&scan kastrata i tyle.

Odpowiedz
Nie pisałbym jakbym nie był pewny.

Sprawdzałem na wersji "open mate" 4/3 i...
Cały film (a przynajmniej to co przeskakiwałem) ma "więcej w pionie" ale ta JEDNA JEDNA (prawdopodobnie) scena jest wykadrowana tak, żeby nie pokazywać tego "co na dole"

Tak wygląda "cały" film ->

[Obrazek: 2111019648.jpg]
[Obrazek: 808073406.jpg]

A tak scena wspomniana ->

[Obrazek: 1959131951.jpg]
[Obrazek: 495015577.jpg]

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Skoro ci coś umyka, to nie siadaj w pierwszym rzędzie.

Odpowiedz
A w domu nie 2 metry przed telewizorem.
(21-04-2015, 20:42)Aidanna napisał(a): Szeroki obraz jest bardziej absorbujący i męczący w odbiorze, wymagający częstszych i głębszych ruchów gałek ocznych, a czasem nawet całej głowy.

Szeroki, panoramiczny obraz odzwierciedla pole widzenia ludzkich oczu.

Odpowiedz
Cytat:Osobiście nie przepadam za kinowymi super-szerokimi wersjami. Oglądając je mam wrażenie że spora część filmu mi umyka, bo gdy patrzę na coś z prawej strony, coś z lewej pozostaje niezauważone.

Wiadomo.

[Obrazek: N9Uk4vH.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości