Wiedźmin / The Witcher - seria
(14-08-2013, 16:17)Proteus napisał(a): Intro z rozszerzonej wersji W2 było dużo bardziej imponujące technicznie, ale na tle zachodnich perełek, to nadal żadne aj waj.

Czas wyjąć głowę z tyłka i przestać żyć według zasady "cudze chwalicie, swego nie znacie".

Wystarczy udać się na jakikolwiek zagraniczny serwis poświęcony grom - Kotaku, IGN, Destructoid etc. i zobaczyć komentarze do artykułu poświęconego intro z TW2:EE. Baaaardzo wielu ludzi było pod tak ogromnym wrażeniem, że posypało się wiele "najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem etc.". Nawet dzisiaj miałem okazję przeczytać parę komentarzy na 4Chanie, gdzie ludzie wychwalają dzisiejszy zwiastun, a jednocześnie mówią, że ten z TW2:EE jest jednym z najlepszych tego typu.

Ja biorę zwiastuny od Platige Image każdego dnia - świetny zwiastun CP 2077, świetny zwiastun TW2, a teraz dołączam jeszcze zwiastunik TW3.

Zgodzę się jednak co do TW1 - intro nie zestarzało się zbyt dobrze, chociaż outro robi dalej świetne wrażenie.

Odpowiedz
(14-08-2013, 23:25)Luxorek napisał(a): Nawet dzisiaj miałem okazję przeczytać parę komentarzy na 4Chanie, gdzie ludzie wychwalają dzisiejszy zwiastun, a jednocześnie mówią, że ten z TW2:EE jest jednym z najlepszych tego typu.

też tam byłem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Zarówno trailer do W2 jak i ten nowy do W3 są moim zdaniem efekciarskie i przesadzone, trochę jak z kreskówki. To, że ludziom się podoba, nie musi znaczyć że i mnie się musi podobać.

Jeśli miałbym wskazać genialny polski trailer, to wszystkie pieniądze na Dead Island.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
(15-08-2013, 00:22)wujo444 napisał(a): Jeśli miałbym wskazać genialny polski trailer, to wszystkie pieniądze na Dead Island.

To byłbyś teraz żebrakiem bo to robili jacyś Skandynawowie. :)

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
ok, trailer polskiej gry, pasuje? :P
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
(14-08-2013, 23:25)Luxorek napisał(a): Czas wyjąć głowę z tyłka i przestać żyć według zasady "cudze chwalicie, swego nie znacie".

Chwale gdy widzę, że jest co chwalić. Chwalić mogę obydwie gry, bo uważam, że są wspaniałe pod wieloma względami, które uderzają w moje gusta, ale w tych cholernych CGIaskach of Platige Image, ja po prostu nie widzę nic specjalnego.

A co do rzekomych zachodnich komentarzy:
1 - tego rodzaju gromkopierdne deklaracje pojawiają się przy prawie każdym filmiku CGI, który jest w taki czy inny sposób fajny wizualnie.

2 - jestem bardzo zainteresowany odbiorem wieśka w anglojęzycznej części świata i często zaglądam na zagraniczne newsy związane z tą marką w poszukiwaniu komentarzy i nie natrafiłem na jakiś szczególny entuzjazm względem tych animacji. Przynajmniej nie większy niż w przypadku filmików wypuszczanych przez konkurencyjne firmy. A już na pewno nie tak duży jak u polskich graczy, których reakcje można podsumować jako "OMG Moje Oczy Nie Widziały Niczego Pięknięjszego. Załatwiliśmy Konkurencję!!!!1111".

W takim np. przywołanym przez Ciebie Kotaku, dziś jedne z najwyżej ocenianych komentarzy dotyczyły miedzy innymi właśnie tego jak słaby jest voice acting, jak przekombinowana akcja, epileptyczna kamera, czy chociażby tego, że dziś pod względem czysto technicznym takie filmy nie są niczym specjalnym.

I żeby nie było. Mi się akurat ten konkretny trailer podobał. Pomysł jest bardzo zacny i to najlepszy ze wszystkich wiedzminowych CGI-festów. Po prostu jest tu też trochę zmarnowanego potencjału, a reszta filmów od PI z tej marki, spływa po mnie kompletnie.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Ok, Proteus widocznie źle Cię zrozumiałem. Szanuję twoją opinię - po prostu nie lubię, gdy Polscy twórcy obrywają za coś co uchodzi płazem tym z zachodu [tudzież ze wschodu, patrz Japonia].

Zwiastuny CG generalnie są napakowane akcją aż do pożygu - ograniczona ilość czasu, plus konieczność przykucia uwagi przeciętnego gracza. Ja już dawno temu przyjąłem, że marketing większości gier nie jest nakierowany na mnie - za dużo mydlenia oczu, za mało mówienia wprost.

Ten zwiastun jak każdy tego typu jest bardziej dla kogoś kto z Wiedźminem nie miał nigdy styczności - ma go zachęcić, zainteresować etc. CDProjekt idzie z Wieśkiem trójką na całość i nie dziwię się im, że rozwijają skrzydła. Obecność na konferencji Microsoftu, plus świetny premierowy zwiastun z gameplayem, a do tego teraz kolejny świetny zwiastunik CGI. Aż chcę się kupować [czy co bardziej istotne na chwilę obecną, składać pre-order].

Jeśli takie zwiastuny są zrobione dobrze to można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu - upchnąć w nim jak najwięcej informacji o grze [Deus Ex HR, CP 2077], a przy okazji sprawić by oglądało się je przyjemnie, a najlepiej po parę razy.

Odpowiedz
Mam nadzieję, że zdobędą kilka nagród i zarobią kupę szmalu, na ostatniej części.
Oczywiście pod warunkiem, że to najlepsza część. Ale chyba tak będzie.

Odpowiedz
Zajebiście się zapowiada

Odpowiedz
O KURNA

Czy to CHARLES DANCE W ROLI ZIOMKA-KRÓLA NA TRONIE? Jea.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
#jaramsię

Fantastycznie to wygląda

Odpowiedz
Powtórzę: CHARLES DANCE W WIEDŹMINIE. JENY.

HBO GDZIE JESTEŚ

RÓB SERIAL!!

Bardzo ładny zwiastun. <ok> :D

Odpowiedz
Obama miał rację. Wiedzmin dobra gra :D

Odpowiedz
Nowy gejplej W3 marny jak diabli. Grafika zabija, ale już samo polowanie na potwora to tak naprawdę gra korytarzowa w stylu CoD, choć korytarza nie ma. Ucieczka potwora jest skryptowana, podobnie jak natknięcie się na bandytów, i podążanie za plamami krwi zawsze będzie prowadziło w jedno miejsce. Nie mówiąc o tym, że połowa walki to filmik. Marność nad marnościami - no chyba że to tylko na potrzeby pokazu.

Odpowiedz
Zaskocze Cię, military: każda gra jest skryptowana. BA! Za każdą grą stoi sztab programistów i grafików, którzy planują, jak ona będzie wyglądać. One nie rosną same z siebie takie, a do tego nie spotkałem jeszcze takiej, w której wszystko miałoby być generowane losowo. ;)

To, że quest jest napisany - jest do niego scenariusz, odpowiednie wydarzenia są zaplanowane - to nie znaczy, że jest to gra korytarzowa (zwłaszcza, gdy mówimy o zadaniu dziejącym się w OTWARTYM ŚWIECIE). To, że twój cel (tu: Gryf) zawsze ucieka w jedną stronę to nie znaczy, że porównanie do CODa, gdzie jestes zmuszony, by iść w jedną stronę, jest na miejscu.

Ja poniekąd rozumiem twoje pretensje, ale serio - marnośc nad marnościami? ;) Inne gry też skreślasz tylko dlatego, bo NPC są zawsze w tym samym miejscu i podążają tymi sami ścieżkami? Myślę, że to strasznie błachy powód. Zwłaszcza, że w tym wypadku, siłą Wiedźminów, nie jest mega-otwarty świat, absolutnie nieliniowy czy sandboksowy, z losowo generowanym wszystkim, a fabuła - w pełni zaplanowana, ale z zapatrzeniem na to, by gracz mógł w nią wejść, na nią wpłynąć i odegrać postać tak, jak chce.

I wcale nie połowa walki to filmik, a jej zwieńczenie, co wcale nie jest czymś niespotykanym od miliardów lat w grach. ;)

Odpowiedz
Chodzi mi o to, że to całe polowanie i te moce są pozorne, skoro potwór zawsze zachowuje się tak samo, a na to wygląda. Dla porównania: smoki w Skyrim, poza tymi kluczowymi dla fabuły, pojawiają się losowo i zachowują się mocno nieprzewidywalnie. Podobna marność to tryb detektywistyczny w Batmanie (chodzi mi o to zbieranie śladów) - i tak zawsze gra mówi ci, kiedy go włączyć, a wykorzystać go możesz na obszarze porównywalnym z moją szafą, więc nie ma mowy o szukaniu, analizowaniu itp. Po prostu gra mówi "nacisnij X żeby grać dalej". A tymczasem POLOWANIE na potwory to fantastyczny pomysł - pod warunkiem, że wszystko jest tu losowe, a potwory zachowują się według określonego, ale jednak mało przewidywalnego algorytmu. Algorytmu - czyli "teraz masz 30% szans na to, że potwór pójdzie w prawo, 30% że w lewo, 30% że zaatakuje", a nie chamskiego skryptu "teraz potwór idzie z punktu A do B".

Odpowiedz
Jedyne, do czego ja bym się przyczepił, po obejrzeniu filmów z rozgrywki, to fakt, że menu inwentarza, które mi mignęło na ekranie, jako żywo przypomina to nieintuicyjne, zmuszające do przeklikiwania się w tę i nazad przez "zakładki", czary, skille i przedmioty, menu z Wiedźmina 2. Wygląda prawie tak samo, więc ryzyko, że będzie to zrąbane jest spore :(
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Troche nowych materialow z E3

W 1 materiale spoilery

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,16137756,Nie_zawsze_da_sie_wybrac_mniejsze_zlo__Widzielismy.html?bo=1

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,16137222,_Dzieki_Wiedzminowi_jest_glosno_o_Polsce__z_czego.html

Odpowiedz
[Obrazek: 7LecXBd.jpg]
[Obrazek: oL2rgU2.jpg]
[Obrazek: lTqF8TR.jpg]
[Obrazek: yAZjCn3.jpg]
[Obrazek: p2tjTsj.jpg]

Odpowiedz
Bullshoty?:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon