Ankieta: Na ile oceniasz Wind River?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Wind River (2017)
Jego giwera to Marlin Model 1895SBL z mega dużym współczynnikiem opalania TKO. Więc szczerze mówiąc też mnie to nie raziło, uznałem to za prawdopodobne.

Odpowiedz
Obejrzane. Nareszcie. Na ten moment film roku, bez dwóch zdań. Klimat taki, że aż musiałem ogrzewanie w pokoju podkręcić. Niesamowite.

Trzeci akt to absolutny majstersztyk (co prawda inne kino, ale równie zajebisty był tylko w Brawl in Cell Block 99). A ostatnia rozmowa Rennera z ojcem dziewuszki, która zginęła.. WOW.

9/10
Wikingowie całościowo są serialem lepszym od Gry o tron. 

Odpowiedz
yacajackowski napisał(a):Więc szczerze mówiąc też mnie to nie raziło, uznałem to za prawdopodobne.

Ale to jest nieprawdopodobne. Nawet w ramach samego filmu (bo dwóch gości pada zgodnie z prawami fizyki, czyli na miejscu, a dwóch odlatuje na kilka metrów).

Odpowiedz
Cytat:A ostatnia rozmowa Rennera z ojcem dziewuszki, która zginęła.. WOW.
Dla mnie Gil Birmingham grający ojca ofiary jest cichą gwiazdą tego filmu, bardzo fajna rola, zresztą w "Hell or High Water" też był świetny. Bardzo się cieszę, że to jemu przypadła rola Czerwonego Kruka w ekranizacji "Scalped'", jak dostanie dobry, wierny komiksowi scenariusz, powinien pozamiatać.

Odpowiedz
(12-11-2017, 22:05)Mental napisał(a): Ale to jest nieprawdopodobne. Nawet w ramach samego filmu (bo dwóch gości pada zgodnie z prawami fizyki, czyli na miejscu, a dwóch odlatuje na kilka metrów).

Jeden odlatuje i nie na kilka metrów, bez przesady :) Pierwszy, który ginie z rąk Rennera.
Wikingowie całościowo są serialem lepszym od Gry o tron. 

Odpowiedz
A drugi robi fikołek w bok i przewala się przez stolik. Jakby dostał kulą skondensowanej energii :)

Odpowiedz
W The Godfather II  jest scena w której zostaje zabita matka Vita Andolini przez ,,chłopców" Don Ciccio. Odrzut tez ładnych kilka metrów.

Odpowiedz
No ale wypalili z jakiejś dwururki z odległości 2-3 metrów jak mnie pamięć nie myli.
Tutaj Renner naparza ze 100, 200 metrów?
To chyba robi różnicę.

PS. Ktoś mógłby dodać ankietę. Miło by było zobaczyć ten rój 8 i 9 :)
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Kiedyś w jakimś popularnonaukowym programie chyba "Pogromcy mitów" udowodniono, że taki odrzut ciała ludzkiego po strzale z karabinu/automatu/strzelby nie jest możliwy. Ale oglądając ten film nawet przez moment to komiksowe przerysowanie podczas finałowej strzelaniny mi nie przeszkadzało. Zwłaszcza, że jest ona bardzo krótka. Może jakby trwała tyle czasu co we filmie Open Range" to człowiek miałby czas na zastanowienie się nad tym co widzi na ekranie - a tak emocje szaleją, dłonie się pocą i nie ma czasu na takie przypieprzanie się do takich detali. Najbardziej w tej strzelaninie podobał mi się "pojedynek" jednego z rannych policjantów z ochroniarzem kopalni. Najpierw nerwowe wymienianie magazynków, potem szybka wymiana strzałów i gdy ranny policjant przez ochroniarza zostaje dobity ten z szacunkiem klepie jego martwe ciało jakby chciał mu oddać szacunek i powiedzieć "to był dobry pojedynek, kolego" Świetna scena.

Odpowiedz
Cytat:W The Godfather II jest scena w której zostaje zabita matka Vita Andolini przez ,,chłopców" Don Ciccio. Odrzut tez ładnych kilka metrów.

Wszędzie to umieszczają. Nawet u Mann w "Blackhat" jest jeden głupi moment, jak Holt McCallany zostaje trafiony z karabinu w udo (!) i lecia na metr do tyłu. Całość wygląda, jakby go pociągnęli linkami. Ustawiłem znacznik od 2:50

https://youtu.be/eMQ7pMyX_SU?t=171

Takie sceny potrafią zirytować, zwłaszcza że nie mówimy o "Avatarze" czy "Transformerach", ale poważnej sensacji, kręconej w dodatku przez ludzi, którzy znają się na broni.

Odpowiedz
Cytat Dr
"No ale wypalili z jakiejś dwururki z odległości 2-3 metrów jak mnie pamięć nie myli.
Tutaj Renner naparza ze 100, 200 metrów?
To chyba robi różnicę.

PS. Ktoś mógłby dodać ankietę. Miło by było zobaczyć ten rój 8 i 9 :)"

Nie masz racji.

Renner stoi w szczerym polu w kamuflażu, dwóch ochroniarzy jeszcze stoi i mija sporo czasu między odstrzałem ich, a głównego dowodzącego. Później Renner mógł się swobodnie przemieścić w kamuflażu, wykorzystując ogólne zamieszanie. Poza tym członek ochrony co dostaje mega strzała mówi, że cel znajduje się między trzecią przyczepą (trzeba przeanalizować odległości) i nagle dostaję strzała. Na bank nie jest to 100-200 m i gadasz głupoty. Nie zwróciłeś jednej uwagi, że główny podejrzany i jego kumpel byli w przyczepie, ogrzewanej, obitej jakąś sklejką, na dworze minusowa temperatura oraz mnóstwo śniegu, zanim oczy przyzwyczają się do otoczenia minie mnóstwo czasu, i postać Rennera to wykorzystała, możliwe że był nawet o krok od przyczepy. Co więcej, widać że ochroniarz który dostaje epickiego strzała nie jest na 100% pewny gdzie jest zagrożenie, czeka chwilę i analizuje sytuację, ale jest za późno.

A jak w Goodfellas Pesci dostaje strzała w mordę, to tylko widać sikawkę ogrodową, a nie urwany mózg, dajcie sobie na luz.

Odpowiedz
No może nie jest ani 200 ani 100 metrów i może nie mam racji. Może jest od nich 50 metrów a może 20.
Szczerze mówiąc to nie wiem po co biorę udział w tej dyskusji, bo to czy gościa odrzuca na półtora metra, a powinno go odrzucić na pół metra nie ma dla mnie znaczenia. Giną, a to jak upadają, ma znaczenie naprawdę trzeciorzędne.

Aha. Jakby co to musisz o tym przekonać Mentala a nie mnie :D
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Ja też się dziwię na jakie tory zeszła ta dyskusja. Taki świetny film - a przez ostatnie posty dyskutuje się o tym kto i na ile metrów został odrzucony po celnym strzale. Jakby to było najważniejsze w tym filmie. Bardziej byłam przekonana, że dyskusja będzie dotyczyła "samorozwiązalnej" zagadki, która zostaje wyjaśniona nagle z pojawiającej się retrospekcji i odarta z jakiejkolwiek aury tajemniczości.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon