Wołyń (reż. Wojciech Smarzowski)
W latach 2015-2016 będzie grubo. Najpierw wychodzi gierka "Hatred" made in Gliwice, promująca ludobójstwo w czystej postaci, a potem Smarzowski pokaże "Wołyń" - film będący szkołą nienawiści, który cofnie stosunki polsko-ukraińskie o 10 lat! Portal Tomasza Lisa donosi:

Znam paru świetnych aktorów ukraińskich, którzy dostali zaproszenie do grania w filmie i, mimo gorących sympatii dla Polaków, po przeczytaniu swych ukraińskich ról odmówili udziału. Powiedzieli, że to prawdziwa szkoła nienawiści.

Andrij Lubka, ukraiński literat, też odczuwa bul dupy:

Kiedy usłyszałem, że będzie taki film i kto go kręci, to pierwszym pomysłem było sprawdzić, kto finansuje produkcję: Gazprom osobiście czy przez Janusza Korwin-Mikkego? Bo dzisiaj jest na rękę tylko Rosji.

Smarzowski: Jestem Polakiem i robię film z polskiej perspektywy.

Smarzowski to mój ulubiony polski reżyser na tę chwilę. Widziałem wszystkie jego filmy, z czego "Różę" 2x, "Wesele" 2x i "Drogówkę" 4x. Miał słabsze momenty (ostatnia impresja o byciu permanentnie najebanym), lecz w ogólnym rozrachunku facet rządzi.

Odpowiedz
Lol, komentarz Lubka rozpieprza. Jezeli zatrudni swoją stała ekipę aktorów i nie da w glownej roli znow bezjajecznego Topy to będzie fajnie. Chce w głównej roli Lubosa. Scenariusze Smarzowski zwykle pisze dobre, realizacyjnie tez jest wysoki poziom, a tematyka interesujaca. Bedzie spoko, mam nadzieje, ze moi znajomi z Ukrainy mnie beda po tym filmie dalej kochać.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ukraińcy niech się pałują i poczytają jakie wymyślne tortury i mordy zgotowali naszym rodakom. Mam nadzieję, że będzie brutalnie i bezkompromisowo.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
W filmie będą też ukazane akcje odwetowe Polaków. W tym temacie polecam bardzo dobrego "Egzekutora" - Stefan Dąmbski, główny bohater i narrator, mógłby spokojnie być płatnym zabójcą w stylu Vincenta z "Zakładnika", bo wykonywał egzekucje z mega precyzją full pro killera. Zaczynał w wieku 17 lat.

Odpowiedz
Wszystko wskazuje na to, że bul dupy jaki był przy okazji Pokłosia będzie niczym, zwykłym pierdem w porównaniu z tym co się szykuje po premierze Wołynia.

I dobrze! Wierzę w Wojtka!
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(20-10-2014, 15:32)Mental napisał(a): Znam paru świetnych aktorów ukraińskich, którzy dostali zaproszenie do grania w filmie i, mimo gorących sympatii dla Polaków, po przeczytaniu swych ukraińskich ról odmówili udziału. Powiedzieli, że to prawdziwa szkoła nienawiści.

Czyli szykuje się dobry film a nie -
"NIE NAZWIEMY "rzezi wołyńskiej" ludobójstwem bo NIE CHCEMY szkodzić Ukrainie, w drodze do Unii."
Banda *&^%$#@

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jeszcze w temacie Wołynia, muszę to podlinkować. Ciekawe, czy Smarzowski zahaczy o ten motyw: O tym jak jeden karabin ocalił tysiące ludzi

Odpowiedz
Znajoma studiuje w filmówce, jakiś miesiąc na fejsie wrzuciła takie zdjęcie:
[Obrazek: 10665435_299287273598366_1114225640_n.jpg]
czyli zezwierzęcenie banderowców będzie porządnie oddane.

Odpowiedz
w sensie jako banderowcy wystapią konie?
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Też nie rozumiem przesłania tej foty? Że niby będą zabijać konie? To nie przejdzie cenzury! Nawet twórcy "Hatred" zapowiedzieli, że zabijania zwierząt (i dzieci) u nich nie uświadczysz (smuteczek).

Odpowiedz
Ani Andrzej Wajda, ani Krzysztof Zanussi, ani żaden inny filmowiec nie chciał tego tematu. Ten temat jest zamiatany pod dywan, ze względu na tzw. poprawność polityczną i teorię Giedroycia. Pierwszym ze znanych filmowców, który odważył się podjąć ten temat, jest Wojciech Smarzowski. Co, bardzo ważne on opiera się na książce Stanisława Srokowskiego, znanego pisarza kresowego. On przełamuje od lat zmowę milczenia. Jeśli film odda wiernie książkę Srokowskiego, to ten obraz będzie wydarzeniem.

(...)

Na pewno będziemy widzieć atak na Smarzowskiego. Tradycyjnie usłyszmy, że to nie czas, że nie teraz itd. Jednak o Katyniu tak samo mówiono w czasach PRL-u, czy o rzezi Woli. Podziwiam odwagę Smarzowskiego, że przełamał poprawność polityczną. Uważam, że jego film będzie wydarzeniem. On pokaże również kłamstwo, jakie panuje w tej sprawy w Polsce.

Isakowicz-Zaleski: Film Smarzowskiego będzie szokiem

Odpowiedz
(01-11-2014, 03:44)Mental napisał(a): Isakowicz-Zaleski: Film Smarzowskiego będzie szokiem

Jak mawia w reklamie sprzętu AGD pewna polska tenistka ..,, bez przesady"

Odpowiedz
czekając na pierwszy zwiastun . . .

Filmweb Galeria zdjęć

Odpowiedz
Tak z ciekawości - miał ktoś z was rodziny na Wołyniu? Moja cała familia pochodzi stamtąd, mój ojciec urodził się w 1942 roku w Zastawiu (kolonia nr 3 ;). Z tego co pamiętam z opowieści, to upa wyrąbała coś koło 50 osób z mojej rodziny w tym dzieci ofkors.

A na film czekam :)

Odpowiedz
Cytat:film będący szkołą nienawiści, który cofnie stosunki polsko-ukraińskie o 10 lat!

A więc nie ma co histeryzować, te stosunki w 2006 były chyba całkiem niezłe.

Również czekam na ten film, najwyższy czas, by temat podjęło wreszcie kino i świetnie, że robi go własnie Smarzowski. Szkoda jednak, że ukraińscy aktorzy odmówili udziału.
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Wojciech Smarzowski o filmie Wołyń: O masakrze na Kresach musimy opowiadać jak o Katyniu czy Powstaniu Warszawskim

Odpowiedz
(06-03-2015, 21:57)Perfik napisał(a): Tak z ciekawości - miał ktoś z was rodziny na Wołyniu? Moja cała familia pochodzi stamtąd, mój ojciec urodził się w 1942 roku w Zastawiu 

Mój dziadek pochodził z tamtych rejonów. Rodzina dziadka mojej narzeczonej tak samo. Co ciekawe los nas zetknął ze sobą w Bydgoszczy :) ale to już nieistotne w tej chwili. Znam opowieści co tam się działo. Oczekuję na ten film z ogromną ciekawością! Mam nadzieję, że P. Smarzowski nie będzie patrzył na nic tylko odda wszystko to co działo się z Polakami w tamtym rejonie. 

Odpowiedz
Premiera 7 października!
http://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,22418,1111,1,Znamy-oficjalna-date-premiery-Wolynia.html

Odpowiedz
Dopiero?! Ile oni to już kręcą, rok?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Zdjęcia trwały prawie rok. Teraz trwa post-produkcja.

Ale fakt, nie śpieszy im się.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon