Wołyń (reż. Wojciech Smarzowski)
Ja się boję tego filmu. O ile wiem, nie ma w historii bardziej zwyrodniałej, ochydnej zbrodni niż to, co zrobili ukraińcy (celowo z małej litery).
Nawet holocaust i inkwizycja wymiękają.

Wyścigi w tym, kto najbrutalniej potorturuje i zabije niemowlaki na oczach ich matek. Ponad 150 "ulubionych" tortur, 10.000 ofiar w ciągu dwóch dni (średnio po 100 ofiar w stu wioskach). Krótki opis i zdjęcia, przy których nawet arabscy terroryści wzdrygnęliby się z niesmakiem.
Mnie niełatwo ruszyć, a miałem łzy w oczach i autentycznie ukrainy nie lubię.

W rękach Smarzowskiego to może być film, przy którym połowa ludzi będzie wybiegać z sali kinowej... Mimo wszystko cieszę się, że taki film powstaje i właśnie z jego ręki. Może niektórzy się zastanowią, zanim zaczną gadać o polsko-ukraińskiej przyjaźni.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
(20-04-2016, 11:32)nawrocki napisał(a): [Obrazek: 7733964_2.3.jpg]

Oby film prezentował ZDECYDOWANIE wyższy poziom, niż ten plakat.

Ja pierdole...
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
(20-04-2016, 18:42)Capt. Nascimento napisał(a): Ja się boję tego filmu. O ile wiem, nie ma w historii bardziej zwyrodniałej, ochydnej zbrodni niż to, co zrobili ukraińcy (celowo z małej litery).
Nawet holocaust i inkwizycja wymiękają.

Wyścigi w tym, kto najbrutalniej potorturuje i zabije niemowlaki na oczach ich matek. Ponad 150 "ulubionych" tortur, 10.000 ofiar w ciągu dwóch dni (średnio po 100 ofiar w stu wioskach). Krótki opis i zdjęcia, przy których nawet arabscy terroryści wzdrygnęliby się z niesmakiem.
Mnie niełatwo ruszyć, a miałem łzy w oczach i autentycznie ukrainy nie lubię.

W rękach Smarzowskiego to może być film, przy którym połowa ludzi będzie wybiegać z sali kinowej... Mimo wszystko cieszę się, że taki film powstaje i właśnie z jego ręki. Może niektórzy się zastanowią, zanim zaczną gadać o polsko-ukraińskiej przyjaźni.

Warto jeszcze dodać, że tam mordowali ludzi, którzy wcześniej byli ich znajomymi, sąsiadami. 

Kilku moich znajomych widziało workprint tego filmu czy wręcz sam montaż offline. Wkręcili się po znajomości na pokaz dla sponsorów. Była to wersja bardzo surowa - dźwięk z planu, zero muzyki, obraz to surówka z kamer, części scen w ogóle nie było, bo jeszcze nienakręcone. No ale i tak mówili, że to jest kop w ryj nieziemski. Bardzo ciężkie kino podobno.
srebrnik, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2014.

Odpowiedz
nawrocki napisał(a):Oby film prezentował ZDECYDOWANIE wyższy poziom, niż ten plakat.

... Przecież to Smarzowski. "Wesele", "Kuracja", "Dom Zły", "Róża", "Drogówka"... pieprzyć plakat, podejrzewam, że to będzie arcydzieło.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Drógówka była bardzo dobra, ale czuć już tam było zmęczenie materiału, za to "Pod Mocnym Aniołem" to już jawna wpadka, więc ja podchodzę raczej ze spokojem do tego filmu, zwłaszcza, że miał jakieś zawirowania w czasie produkcji, a to rzadko wpływa korzystnie.

Odpowiedz
Cytat:"Pod Mocnym Aniołem" to już jawna wpadka
Ale tutaj to raczej wina materiału źródłowego. Tak przynajmniej czytałem gdzieś w internecie (chyba nawet tutaj, jak pomyślę...), więc nie ma co marudzić aż tak bardzo.

Odpowiedz
Ale ja nie marudzę, wiadomo, że Smarzowski poniżej pewnego poziomu nie zejdzie, ale też nie rzucałbym do razu hasełkami o arcydziełach itp.

Odpowiedz
Ten plakat to nie jest przypadkiem fejk? Bo to jest jakaś masakiera.

Odpowiedz
Smarzowskiego to widziałem tylko "Dom zły" i "Drogówkę", no i - uwaga, uwaga, zaraz się tu lincz na mojej osobie dokona - żaden z tych filmów mi się ani trochę nie podobał. W dodatku udźwiękowienie mają na standardowym dzisiejszym polskim poziomie, czyli połowy dialogów nie sposób zrozumieć.
Dlatego na wieść, że powstaje "Wołyń" pomyślałem sobie: "O, bardzo dobrze, że wreszcie o tym film kręcą, warto się zainteresować", ale kiedy zobaczyłem nazwisko Smarzowskiego, mój entuzjazm się ulotnił. I od razu mówię, że nie, nie wiem, kogo innego widziałbym na stanowisku reżysera - nie chce mi się teraz nad tym myśleć.

Odpowiedz
Gośc nie zrobił jeszcze nic, do obejrzenia czego mógłbym się zmusić. Zwiastuny (ewentualnie jakiś fragment) za każdym razem wystarczyły, bym omijał jego filmy szerokim łukiem.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Plakat tragedia, ale to standard u Smarzowskiego, więc to raczej nie fejk.

Odpowiedz
Dzięki Gieferg, to prawdopodobnie najważniejszy głos w temacie! :)

Odpowiedz
Akurat ten gość musiał się zabrać za film, który pewnie bym obejrzał gdyby... no nic, zaczekamy na zwiastun, ale nadziei sobie nie robię.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Widziałeś "Kurację", "Wesele", "Różę"? Przecież to fenomenalne filmy.

Nie ma aktualnie lepszego polskiego reżysera. Można nie lubić jego filmów (w przypadku brudnego i ciężkiego "Domu Złego", nieco campowej "Drogówki" i nieszczęsnego "Pod Mocnym Aniołem" jestem to w stanie zrozumieć). Jedyny jego film z zacięciem historycznym to właśnie "Róża", która jest zdecydowanie jego najlepszym filmem - to dzieło wybitne, najlepszy polski film od... 20 lat?

Jestem ciekaw jak daleko zajdzie Smarzowski w tym filmie. Już "Róża" była blisko granicy. A tu jest materiał dużo mocniejszy od "Krótkiego filmu o zabijaniu", filmów o Holocauście, rzeźni w "Pogorzelisku", albo sceny z córką Stannisa w GoT (no, to była okropna scena).

Odpowiedz
(21-04-2016, 18:55)Capt. Nascimento napisał(a): Widziałeś "Kurację", "Wesele", "Różę"? Przecież to fenomenalne filmy.
Niemożliwe, przecież miały słabe plakaty.

Odpowiedz
Dla mnie właśnie wciąż "Róża" pozostaje najlepszym filmem Smarzowskiego (po nim "Dom zły" i "Wesele"). "Drogówka" jest dla mnie mocno przeceniana, a "Pod mocnym aniołem" odebrałem raczej jako zbiór scenek niż pełnoprawny film (np. scena z Agatą Kuleszą, gdzie mówi dwa zdania, wtf?). Teraz mocny temat, jeśli Smarzowski dowali do pieca czuję, że to może być jego opus magnum. A plakat olewam, nawet zwiastuny, dla mnie liczy się efekt końcowy. Czekam.
I pytanko. Pokazali plakat, rozumiem więc, że Smarzowski zdobył to dofinansowanie od ludu, czy tak?
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Nie zdobył, wg tej stronki udało się zebrać zaledwie 12% wymaganej kowty:
http://filmwolyn.org/

Odpowiedz
http://film.onet.pl/zwiastuny/wolyn-pierwszy-zwiastun-nowego-filmu-wojciecha-smarzowskiego/4xhgqf

Odpowiedz
OK.
To jednak chyba będzie pierwszy jego film jaki obejrzę.

Odpowiedz
Wygląda bardzo dobrze , mam nadzieję że uzbiera chociaż 60 % tej sumy i jako tako uda mu się dokończyć ten film i pokazać nam go w prawidłowej postaci.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon