Złote Globy
Jeśli na coś narzekać, gdy idzie o Globy telewizyjne, to rzeczywiście kolejną nagrodę dla Aleca Baldwina, bo po co mu następna za to samo? Ale krytyka "zbyt późnych" nagród, np. dla Halla, jest zwyczajnie głupia. Wiadomo przecież, że taka to nagroda to nagroda za całość.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Jak już pisałem (jeżeli chaotycznie to przepraszam, ale wiadomo która pora była) na serialach słabo się znam i za wiele nie oglądam, dlatego też trudno mi się wypowiadać.
Ale jednak mam takie pewne wątpliwości co do Globów dla Sandry Bullock i Drew Barrymore :???: Może to moje błędne odczucie, ale coś czuję, że obie dostały po Globie na zasadzie: "znane i lubiane aktorki, ale jako, że dotychczas żadnej znaczącej nagrody nie wygrały to my to zmienimy". Oczywiście to jest tylko taka moja teoria spiskowa. :wink:

Ale co by tu nie pisać, może i niektóre nagrody przewidywalne, ale też i sprawiedliwe jak chociażby w przypadku Waltza, Camerona, czy najlepszego filmu zagranicznego.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Przecież Bullock ma najbardziej udany rok w całej jej karierze. Więc mówienie, że dostała nagrodę na odwal się, bo jest znana jest trochę dziwne:P

A dwie główne nagrody dla smerfów (szczególnie za film) to dla mnie jakieś nieporozumienie

Odpowiedz
soldamn napisał(a):Przecież Bullock ma najbardziej udany rok w całej jej karierze.
Pod względem kasowym. Nagroda za ROLĘ to co innego.

Odpowiedz
Wawrzyniec_85 napisał(a):coś czuję, że obie dostały po Globie na zasadzie: "znane i lubiane aktorki, ale jako, że dotychczas żadnej znaczącej nagrody nie wygrały to my to zmienimy".

Ja tez tak czuje. Aczkolwiek to chyba czesciej Akademia stosowala taki tok myslenia.

Odpowiedz
Zapytam z ciekawości, czy oglądaliście w ogóle "The Blind Side". Ja szczerze mowiąc nie, ale w "Mieście gniewu" Bullock udowodniła, przynajmniej mi, że posiada talent dramatyczny.

Odpowiedz
Perfik napisał(a):Po za tym sprawa z rakiem wypłynęła parę dni temu kiedy już było po głosowaniu.

no i? Jak dla mnie te ich wszelkie głosowania śmierdzą na kilometr - bo jak inaczej wyjaśnić, że Avatar wygrał za najlepszy film? Bo szczerze wątpię, żeby ci wszyscy ludzie zagłosowali na niego jak jeden mąż. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby to były zagrania marketingowe - Avatar, bo kasa, Dexter, bo tak się złożyło (coś jak Scorsese na Oscarach parę lat temu, tylko okoliczności mniej przyjemne).
A który sezon to ma spore znaczenie wbrew pozorom, bo z tego co się orientuję, to Hall wymiótł już w pierwszych dwóch, kiedy seria była czymś nowym i świeżym, a więc idealnym kandydatem do głosowania właśnie nań. I co się stało?
Jak dla mnie to wszystko po prostu źle wygląda, nawet jeśli to czysty przypadek.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
No tak. Śmierdzi na kilometr, bo wygrał film/aktor którego nie lubię. Śmierdziało kiedy "Władca Pierścieni" dostawał Oscary za całokształt. W tym roku wolałbym żeby nagrodzeni zostali "Bękarty wojny", no ale cóż.

Na Oskarach może być bardzo różnie. Złote Globy przyznawane są jeśli się nie mylę przez kilkudziesięcioosobową grupę krytyków, a nagrody akademii przez ponad 6,000 ludzi z branży z czego spora część to aktorzy. Nie chce mi się wierzyć, że zagłosują oni na film o niebieskich ludzikach. Wydaje mi się, że "Bękarty wojny", "W chmurach" i "The Hurt Locker" nie straciły jeszcze szans na sukces.

Cytat:Nie zdziwiłbym się więc, gdyby to były zagrania marketingowe - Avatar, bo kasa, Dexter, bo tak się złożyło

Zagrania marketingowe bardziej pasują mi do Oscarów bo to je stworzono, by promować amerykańskie kino. Jeśli chodzi o Dextera - nie przypominam sobie kiedy ostatnio finał jakiegokolwiek serialu wzbudził takie dyskusje i emocje i pewnie w dużej mierze to zaważyło na jego sukcesie.

Odpowiedz
W ostatnich latach często się zdarzało, że Oscarem wyróżniono inny film niż ten, który otrzymał Złoty Glob (w latach 2005-08 czyli za lata 2004-07). Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie i Oscara zdobędą "Bękarty wojny", a za reżyserię - Tarantino. "Avatara" jeszcze nie widziałem, bo filmy sci-fi mi się już znudziły, nie wierzę jednak by Cameron zrobił zły film, bo od czasu "Terminatora" zawsze zaskakiwał świetnymi pomysłami. Ale już ma kilka Oscarów za "Titanica", więc wolałbym aby tym razem triumfował Tarantino. Może się jednak sprawdzić przysłowie "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" i nagrodę może zgarnąć np. była żona Camerona Kathryn Bigelow za "The Hurt Locker" - gdyby tak się stało byłaby pierwszą kobietą wyróżnioną Oscarem za reżyserię.

Fajnie, że Hall i Lithgow zdobyli nagrody. Szkoda jednak, że nie nagrodzono aktorek z serialu "Damages" (Glenn Close i Rose Byrne).

Michael Giacchino z całą pewnością zasłużył na nagrodę za świetną muzykę do "Odlotu" i mam nadzieję, że Oscara też dostanie. Jeśli chodzi o piosenki to bardziej mi się podoba utwór Paula McCartneya niż ten, który dostał nagrodę.

Odpowiedz
Perfik napisał(a):No tak. Śmierdzi na kilometr, bo wygrał film/aktor którego nie lubię.

kto powiedział, że go nie lubię? :P

Odpowiedz
mariusz napisał(a):Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie i Oscara zdobędą "Bękarty wojny", a za reżyserię - Tarantino.

Też bym chciał ale naszła mnie ciekawa myśl. Jeśli Cameron wygra akademia doweidzie że bardziej ceni blockbustery niz filmy dramatyczne. Powód? Titanic wygrał 13 lat temu oscary za film i rezyserię, ale taki rewelacyjny kryminał jak "Tajemnice Los Angeles" wygrały tylko statuetki za scenariusz adaptowany i druglopanowa rola kobieca. Jeśli Avatar tak jak na Globach wygra statuetki za rezyserie i film to czeka nas ciekawa powtórka oscarowa, gdyż Bękarty właściwie mają w kieszeni oscary za drugoplanowa role i scenariusz jak "Tajemnice..." :smile:

Odpowiedz
Mam nadzieję, że zauważyliście fakt, że ostatnio Globy i Oscary baaardzo się rozmijają w swoich werdyktach? Tym razem też raczej nie będzie podobnie - wygra "Hurt Locker" i to, że akurat Globy powędrowały gdzie indziej, tego nie zmieni. Tak wywróżyłem z mojej szklanej kuli ;)

Odpowiedz
Pitero napisał(a):Jeśli Cameron wygra akademia doweidzie że bardziej ceni blockbustery niz filmy dramatyczne.

Tak, tylko w sumie to ostatnimi takimi blockbusterami, które dostały Oscary był wymieniony "Titanic" i "Władca Pierścieni: Powrót Króla". Jak się tak popatrzy na ostatnie lata, to przynajmniej można odnieść takie wrażenie, że Akademia chce postawić na trochę tzw. "ambitniejsze" kino. Tylko też trzeba napisać, że Oscary z roku na rok dość mocno tracą oglądalność. A jak statystyki i sondaże pokazują i tak większość nominowanych filmów, czy też tych, które zdobywają statuetki, są wielu ludziom nieznane i mało popularnie, o dochodach ze sprzedaży biletów nie mówiąc. Dlatego też rozszerzono ilość nominowanych filmów, aby też takie bardziej "popularne" filmy, które ludzie dobrze znają walczyły o Oscara.
Czy "Avatar" wygra :???: Nie mam pojęcia. Ale, nie miałbym nic przeciwko, gdyż uwielbiam ten film :grin: Za to jak to Akademia osądzi to już inna sprawa. Fakt jest jednak taki, że nienagrodzenie "Avatara" prawdopodobnie już niedługo "najbardziej kasowego filmu wszechczasów" może zostać przez wiele osób niezbyt dobrze odczytane.
Takie jest przynajmniej moje zdanie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Wawrzyniec_85 napisał(a):Tak, tylko w sumie to ostatnimi takimi blockbusterami, które dostały Oscary był wymieniony "Titanic" i "Władca Pierścieni: Powrót Króla".

ten ostatni to tylko dlatego, że członkowie się pospali na nim, ale nie chcieli tym faktem wyjść na debili i zagłosowali za tzw. sztuką ;)

Odpowiedz
Mało tego, te blockbustery zdobyły aż po 11 Oscarów. Definicja kina ambitnego się zmieniła, w dzisiejszych czasach kino ambitne to takie, w którym przesłanie ukryte jest pod postacią rozrywki. I dlatego takie rozrywkowe filmy dostają nagrody.

Odpowiedz
No chyba o takim No Country for Old Men nie można napisać, że to ambitne kino rozrywkowe :) Co prawda 12 miesięcy temu wygrał Slumdog, ale tamten rok był trochę lipny.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Tragiczne, tragiczne rozdanie. Już nawet zeszły, zakrapiany bollywoodem rok był lepszy. O ile do pewnego momentu mogłem powiedzieć, że było nawet ok, to ostatnie trzy kategorie – żenada. Pierwszy ogień – nie wyborne (500) Days of Summer, ale takie se Kac Vegas. Potem reżyserzy – Cameron. No za co? Nie chodzi mi o to, że nie zasłużył na uznanie, ale ludzie no. Tarantino za swój najlepszy film w karierze - nie, okrzyczana faworytka Bigelow - nie, ale Cameron za Avatara (zaznaczam – bardzo fajny film i w ogóle, ale nikt mi nie powie, że lepsze to od Bękartów wojny) – tak.
No i ostatnia kategoria – największe nieporozumienie. Owszem, na przekór wszystkim poszły Globy też dwa lata temu nagradzając Pokutę, ale ta ekranizacja genialnej książki McEwana na to wyróżnienie po prostu zasługiwała, chociaż gorsza była od niezwykle mocnej konkurencji. A tu... no nieporozumienie. I szkoda Tarantino oraz jego Bękartów.

Ogólnie najbardziej cieszę się z nagrody dla Waltza (na plus też dobra przemowa) i Downeya Jr. (najlepsza przemowa wieczoru). Jestem po seansie Sherlocka Holmesa i powiem tyle – rola totalna. Już nawet wątpię, że Day-Lewis jest lepszy w Nine, ale to ocenię, jak zobaczę nowe dzieło Marshalla.
Muzyka – cudownie, że wygrał Odlot (tylko dobry, no ale był to najsłabszy rok dla muzyki filmowej od sam nie wiem kiedy), a nie Avatar. Co prawda nominowanej pracy naszego rodaka nie słyszałem, ale to się nadrobi ;)

Lubiłem kiedyś Globy bardziej niż Oscary. Ale teraz... to już się tylko zastanawiam, co gorsze. I mam nadzieję, że Oscary nie upadły tak nisko i Avatar nie wygra w najważniejszych kategoriach. Pod tym względem – naprawdę wierzę w Akademię.

PS Tak na marginesie, to chciałbym zauważyć, że w ciągu ostatnich lat na najmocniejszą kategorię w nagrodach wyrasta ‘najlepszy aktor drugoplanowy’:
2007 – Javier Bardem
2008 – Heath Ledger
2009 – Christoph Waltz
Trzy triumfalne marsze przez festiwale. I co najważniejsze – w pełni zasłużone (chociaż ja bym jednak nagrodził Affleca za ‘Zabójstwo...’ dwa lata temu).

Odpowiedz
Ja uważam, że Cameron nie powinien dostać Oscara nawet jeśli na niego zasłużył, ponieważ nagradzanie po kilka razy tych samych reżyserów powoduje, że pomija się innych twórców, zasługujących na statuetkę. Na przykład: Alfred Hitchcock nigdy nie dostał Oscara za reżyserię właśnie dlatego, że członkowie Akademii postanowili drugi raz nagrodzić Johna Forda (w 1940), Elię Kazana (w 1954) i Billy'ego Wildera (w 1960).

Jeśli w tym roku akademicy mają szansę nagrodzić reżysera powszechnie uznawanego za nowatorskiego, który nie dostał Oscara za reżyserię (tj. Tarantino) to nie powinni tej okazji zmarnować, gdyż może się już nie powtórzyć.

James Cameron ze swoim Avatarem i tak przejdzie do historii kina, a do historii Oscarów już przeszedł dzięki Titanicowi.

Odpowiedz
A ja uważam, że jeśli komuś należy się Oscar to powinien go dostać niezależnie od tego ile ich już posiada :)

Odpowiedz
Podpisuję się pod Perfikiem - jeśli ktoś zasłużył na Oscara/Globa/BAFTĘ, niech go/ją ma. Nawet jeśli to będzie 20-ste wyróżnienie dla tej osoby.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon