Złote Globy
(08-01-2018, 23:38)Mierzwiak napisał(a): No i przede wszystkim z jakiego powodu miałby, ktokolwiek, czuć się nieswojo? To nie Oscary, ci ludzie się nie nominowali, tylko zostali nominowani przez stowarzyszenie prasy zagranicznej.

Tym bardziej to jest niestosowne bawić się w jakieś szpile i dociski, jeżeli osoby, które mają tę nagrodę otrzymać nie mają nic do tego. Natalie Portman miała jedno, no OK może dwa zadania: Przeczytać nominowanych i wręczyć nagrodę i nawet to zepsuła. Trochę słabo jak na kogoś kto niby ukończył Harvard, a nie jest w stanie wykonać prostego zadania. 

A jak pisałem wyżej, to jak się nominowani czuli, nigdy się nie dowiemy i żaden z nich nie odważy się powiedzieć, no może poza Ridleym Scottem :)

@Proteus może dlatego użyłem nieładnego określenia, ze względu na właśnie nieładne zachowanie. Ja sam lubię wręczać ludziom prezenty, sprawiam przyjemność, radość i właśnie dlatego złości mnie, że można być tak nietaktownym, niemiłym w takim momencie. 

"Guys, I'm really happy for you and imma let you finish, but "Lady Bird" had one of the best directors of ALL TIME!"
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Cytat:Czyli, że Globa dostała jakaś bajka-animacja a nie ten film, który malowali 7 lat? 

I dostała pewnie głównie za to, że jest o biednych Meksykanach?

"Jakaś bajka-animacja"? Przecież to jest nowe dzieło Pixara, według niektórych nawet lepsze niż "Inside Out".

Nie rozumiem też argumentu "malowali 7 lat" - to mi przypomina tą jazdę apropo "Boyhood" które powinno zgarnąć wszystkie nagrody świata (rzekomo) za to, że "było kręcone 11 lat". Nie nie nie, jak "Coco" jest naprawdę dobre - a z tego co słyszałem w recenzjach, to jest to jakaś opowieść o wędrówce dusz i o śmierci... to jeśli jest lepsze niż "Vincent" niech spokojnie wygrywa.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Komentarz do Globów, z którym ciężko się nie zgodzić. Hipokryzja i świętoszkowatość tych ludzi to jest jakiś komos. Papież nie jest tak święty jak ci zblazowani milionerzy:

Odpowiedz
W każdym odcinku 1/4 to reklamy jakichś portali które odbębnia wyraźnie się przy tym męcząc? :)

Odpowiedz
@shamar - Coco to super film i dlatego dostał Globa. Mam nadzieję że rozmawiałem twoje wątpliwości.

Odpowiedz
A wyjaśni mi ktoś dlaczego Kirk Douglas dostał owację na stojącą skoro był oskarżony o gwałt na 16latce? Ona nie była #metoo?

Pominę fakt ubrania się przez Panie w czarne sukienki i powywalane cyce na wierzchu. Wszystko w proteście przeciwko molestowaniu :D Jeżeli chciały zaprotestować to trzeba było się ubrać tak jak Frances McDormand

Odpowiedz
No jasne, bo to jest przecież wina kobiet. Gdyby się skromnie ubierały, to nie byłoby problemu molestowania... Heh.

Nie widzisz w tym nic nienormalnego? W tym zrzucaniu odpowiedzialność na kobiety? Pewnie nie.

Kobiety niech ubierają się jak chcą - seksownie lub nie, może po prostu wygodnie. Zwłaszcza na uroczystą galę ludzi, od których oczekuje się pięknego wyglądu. Nic nie jest usprawiedliwieniem dla klepania po tyłku, chamskich tekstów i jeszcze gorszych rzeczy. A gadanie, że ktoś zawinił albo że jest hipokrytą, bo się wydekoltował pokazuje totalne niezrozumienie problemu.

Odpowiedz
Nigdzie nie napisałem, że to wina kobiet i że gdyby nie wywalanie piersi na wierzch to nie byłoby molestowania. Po prostu śmieszy mnie gadanie o molestowaniu itp, a potem wychodzenie przed kamery na pół nago, żeby jakiś creep mógł sklepać niemca po kasku. To trochę tak jakbym poszedł na protest przeciwko piciu alkoholu z otwartym piwem.

Odpowiedz
Ten brak świadomości jest trochę przerażający.

Pisząc takie posty prezentujesz pogląd - faceci nie mogą się powstrzymać, to normalne i trzeba to zaakceptować, tacy po prostu są, że jak zobaczą kawałek kobieciego ciała, to muszą coś powiedzieć, klepnąć, itd. Mężczyzna jest jaki jest i już, więc piłeczka jest po stronie kobiet. To na kobietach spoczywa odpowiedzialność, to one prowokują i to one powinny się ubierać skromniej, żeby nie prowokować mężczyzn.

Cytat:To trochę tak jakbym poszedł na protest przeciwko piciu alkoholu z otwartym piwem.

To w ogóle nie jest dobre porównanie, chyba że uważasz, że kobieta jest jak piwo, a facet to kompletny alkoholik, który w ogóle nie panuje nad swoimi odruchami i jak zobaczy alkohol to się na niego rzuci. To oczywiste i powszechne, więc nie powiniśmy niczego od niego oczekiwać. To normalne, że alkoholik chleje i musi chlać, więc zakażmy produkcji piwa.

W tutejszym wątku o homofobii dużo pisze się o wolności i o jej ograniczaniu przez takie rzeczy jak poprawność polityczna. Kiedy piszesz, że kobieta nie powinna się seksownie ubierać, bo przecież protestuje przeciwko przeciwko molestowaniu, to tak jakbyś ograniczał jej wolność i zalecał jej autocenzurę. I zapominał, że piłeczka powinna leżeć po stronie mężczyzn.

Odpowiedz
Cóż, nie chce mi się dalej tego ciągnąć więc tylko napiszę tylko, że wrzucanie wszystkich facetów do jednego wora jest równie sensowne jak oskarżenia po 30 czy 40 latach.

Odpowiedz
Zgadzam się, dlatego nie rozumiem dlaczego nieświadomie wrzucasz wszystkich facetów do jednego wora, sugerując że problem molestowania bierze się stąd, że kobiety zbyt seksownie się ubierają :)

Jak pokazuje zeszłoroczna afera, niektórzy mężczyźni nie potrafią się opanować i powinniśmy dyskutować o nich, a nie pisać "hipokrytki, bo protestują, a na gali mają kiecki z dekoltem".

Koniec offtopu :)

Odpowiedz
Jestem mega happy, że Rockwell w końcu wygrał. Widać jak bardzo się cieszył na tej scenie. Salma Hayek dodając to Time is Up prezentując Bilboardy chyba zagwarontowała, że będzie Oscar za najlepszy film. Franco też super, że dostał - świetny moment z Wiseau i bardzo miłe jak wciągnął swojego brata na scenę. Oczywiście chwilę póżniej nt. Franco zrobiło się...nienajlepiej.

Gala była spoko ale Meyersa było za mało. Świetny monolog a potem praktycznie go nie było. A Natalie - doceniam jej chęci ale komentarz był na prawde chamski to nie jest wina tych rezyserów, że ich nominowano. Mogła powiedzieć "here are all male nominees as chosen by HFPA" i było by dużo lepiej

Odpowiedz
Może widziała "Lady Bird" i tak jej się podobał ten film, że nie mogła podarować braku nominacji dla Grety Gerwig i wyrwało jej się.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Rockwell może nawet tego Oscara wygra. W sobotę prowadzi SNL a teraz jest ostatni tydzień głosowania

Odpowiedz
Heh, z ciekawości obadałem temat...i Natalce chyba zaczyna trochę dekielek wywalać im bliżej 40stki. Zachowała się mało zręcznie, dyplomatycznie rzecz ujmując.
"It's okay. You can go, but just don't tell anyone alright?"

IMDB rating

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon