Złote Kraby 2014
[Obrazek: film.org.pl_krab_t_1280_800-780x487.jpg]

Po raz 14. rozdajemy Złote Kraby. Głosowała redakcja KMF oraz stali współpracownicy, w sumie ok. 25 osób.

Pierwsza odsłona wyników - kategorie techniczne i inne takie

Odpowiedz

ZŁOTE KRABY 2014 – część 2/4 – najlepsza reżyseria, scenariusz, kategorie aktorskie

jest lepszy reżyser niż Linklater.
jest lepszy scenariusz niż Gone Girl.
Matthew > Leo
Jonah < inni
Julia... bleeeee

Odpowiedz
Fajnie, że wygrała Pike. A jeszcze fajniej, ze doceniliście Julianne Moore za Mapy Gwiazd, gdzie była wybitna (szkoda, że w najlepszych scenach nie ma jej tańca z tego samego filmu).
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Przez chwilę wybałuszyłem oczy widząc że Linklater z "Boyhood" pokonał Innaritu z "Birdmanem". Czy nawet Chazelle'a z "Whiplash".

Po chwili przypomniałem sobie że te filmy liczą się jako 2015.

Rewelacyjny dobór aktorów pierwszoplanowych, fajnie że wygrała Pike.

Drugi plan bez szału.

Marek Niedźwiedzki napisał(a):Reżyser przez całą swoją karierę zmierzał w stronę arcydzieła i zrealizował je kręcąc dopiero The Social Network.

[Obrazek: 300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg]
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
(10-01-2015, 02:01)Capt. Nascimento napisał(a): Przez chwilę wybałuszyłem oczy widząc że Linklater z "Boyhood" pokonał Innaritu z "Birdmanem". Czy nawet Chazelle'a z "Whiplash".

Po chwili przypomniałem sobie że te filmy liczą się jako 2015.

No właśnie, decyduje data premiery w Polsce?

Odpowiedz
Tak, jak co roku. Dlatego mnie denerwują niektóre nominacje. :P

Odpowiedz
Mnie jeszcze rozwalił na deski Ellar Coltrane za Boyhood. Na drugim miejscu.

Jak to jest dobra rola to ja nic nie wiem.

Jonah Hill na pierwszym miejscu, whatever.

I jak dla mnie za dużo wypowiedzi Marka Niedźwiedzkiego który chyba lubi mieć kontrowersyjne poglądy. :P
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
A gdzie kategoria "Najlepsza czołówka"? Nikt o niej nie pomyślał? Szkoda, bo w ten sposób Strażnicy Galaktyki niepotrzebnie zabrali komuś tytuł :)

Odpowiedz
Powinniście rozważyć zmianę liczenia wg oficjalnej premiery w Polsce na oficjalną premierę w USA.

Takie złote kraby byłyby dużo ciekawsze. DUŻO ciekawsze.

Mielibyście aktualna listę która pozwoli czytelnikom wybrać film wart nadrobienia przed Oscarami. A sama bliskość Oscarów też dodaje smaczku.

Wrzucając filmy sprzed praktycznie roku które wszyscy już widzieli i które statuetki zgarneły rok temu Złote Kraby stają się przestarzałe i mało interesujące.

A licząc premierę USA mielibyście świeże filmy o których ludziom jeszcze chce się gadać.

Odpowiedz
ale wiesz, że nie każdy ogląda divixy?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A nawet jeśli ogląda, to nie da się na razie obejrzeć wszystkich ważnych filmów z premierą amerykańska 2014.

Odpowiedz
Do stycznia większość premier ma już miejsce w Polsce.

Birdman będzie za tydzień, poza tym chyba niemal wszystko już było (Selma akurat nawet w USA ma premierę w 2015).

Top10 z Wilkiem z Wall Street, Her i Dallas Buyers Club to słabizna, kompletnie nie na czasie i w dodatku zabierająca miejsce naprawdę ciekawym filmom z zeszłego roku. Spokojnie można byłoby ująć Whiplash, Birdmana (po prostu za tydzień czy dwa później) i parę innych dużo nowszych filmów.

Odpowiedz
Ale zrozum ze nie każdy te filmy widział, nie każdy sięga po ripy, lub ma okazję oglądać filmy na festiwalach. Tym bardziej że twoja pretensja dotyczy filmów z końcówki danego roku, które jak to zwykle bywa są najlepsze. Takie zasady były zawsze i takie będą dopóki premiery polskie są opóźnione względem zachodu.

Odpowiedz
W styczniu przecież polskie kina nadgniają zachodnie premiery i spokojnie dałoby się zrobić listę.

W ten sposób macie ranking filmowy spóźniony o 11 miesięcy.

Chyba że robicie ranking dla ludzi którzy i tak nie interesują się filmami i po całym roku nie zdążyli jeszcze obejrzeć "Wilka z Wall Street", "Her" i "Witaj w klubie". Jeśli tacy istnieją.

Toć największą zaletą takiego rankingu jest że user sobie wejdzie i powie "o - fajnie że polecacie, wiem już co nadrobić".

Odpowiedz
(14-01-2015, 19:01)Capt. Nascimento napisał(a): W ten sposób macie ranking filmowy spóźniony o 11 miesięcy.

No to w Polsce każdy ma taki ranking spóźniony. Czy to Filmweb, FDB, onety itd - te portale też biorą polskie premiery jako wyznacznik.

FILMWEB

FDB
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(14-01-2015, 14:19)Capt. Nascimento napisał(a): Do stycznia większość premier ma już miejsce w Polsce.

Fejspalmuje z całego Twojego wywodu odnośnie plebiscytu, ale najbardziej z tego.

Odpowiedz
Czemu?

Odpowiedz
Rozumiem, że jak publikujemy plebiscyt np. najlepszych filmów pierwszej dekady XXI wieku, to jest on spóźniony o 10 lat?
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon