Złote Kraby 2014
Ale mi nie chodzi o to że to jest błąd, tylko że atrakcyjniejszy jest ranking "świeżych" filmów, a nie zeszłorocznych. Stąd moim zdaniem lepiej się oprzeć na oficjalnej premierze w USA (wg której Wilk z Wall Street, Her i Witaj w klubie są z 2013, a Birdman, Whiplash czy Wild stories są z 2014) niż w Polsce.

Ale to tylko moje zdanie.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Ale tego się po prostu nie da zrobić. Już pomijam fakt, że z podsumowaniem należałoby czekać do kwietnia (bo na przykład "Inherent Vice" wchodzi u nas pod koniec marca), więc byłoby tak samo "nieświeże" względem filmów z kwietnia 2014, jak teraz jest względem choćby "Wilka...", ale problemem jest też to, że w USA do kin wchodzi miliard filmów, które u nas w ogóle nie trafiają do dystrybucji.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
A tu się mylisz Motoduf, bo oficjalna premiera Inherent Vice w USA jest:

IMDB napisał(a):USA 9 January 2015

Więc film liczy się za 2015 rok.

Zostaje więc tylko Birdman który ma premierę za tydzień.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
To jest data szerokiej dystrybucji, a limited release był już w grudniu. Sporo filmów jest tak co roku wypuszczanych, aby zakwalifikować się na Oscary.

Odpowiedz
Nawet, gdyby "Inherent Vice" nie miał premiery w grudniu 2014 (a ma), to poza Birdmanem zostałyby jeszcze między innymi: "Life Itself", "Gloria", "Starred Up", "Mr. Turner", "Jodorowsky's Dune", "The Missing Picture", "Citizenfour", "The Overnighters" i co najmniej kilkadziesiąt innych filmów, które nie weszły do polskich kin, a dostały dobre oceny od amerykańskich krytyków.

Odpowiedz
Ale są ripy!!

Odpowiedz
Kwestia czy wszyscy oceniający nadrabiają WSZYSTKIE nieco głośniejsze tytuły. No bo jakoś osobiście wątpię że nawet za rok wszyscy obejrzą wymienione przez Ciebie dokumenty, a o ile sam o "Starred up" i "Mr. Turner" słyszałem, to już o "Life itself" i "Gloria" nie.

Osobiście bardzo wątpię by te filmy zmieściły się w rankingu.

Dodałbym że część osób i tak ogląda ripy (come on), część bywa na festiwalach czy pokazach w mniejszych kinach, a część i tak by większości wymienionych przez Ciebie filmów nie obejrzała.

Ale jak mówię - to była tylko propozycja.
Moim zdaniem słuszna. :)

Odpowiedz
No byłoby co najmniej śmiesznie, gdyby Twoja propozycja nie była Twoim zdaniem słuszna :)

"Life Itself" jest o Ebercie i zbiera znakomite recki, ale mniejsza o to. Problem byłby zresztą szerszy, bo wiele filmów europejskich i azjatyckich wchodzi u nas przed premierą amerykańską. Więc w którym podsumowaniu należałoby je zawierać? Konsekwentnie według premiery amerykańskiej czy jednak według polskiej, bo tak?

Sorry, ale dla mnie ta propozycja to komplikowanie bardzo prostego systemu, który stosują wszyscy i na który nikt nie narzeka.

Odpowiedz
Motoduf napisał(a):No byłoby co najmniej śmiesznie, gdyby Twoja propozycja nie była Twoim zdaniem słuszna :)

Wtedy byłaby to z mojej strony złośliwość albo sabotaż. :)

Motoduf napisał(a):bo wiele filmów europejskich i azjatyckich wchodzi u nas przed premierą amerykańską.

Jakikolwiek godny uwagi nie wyrobił się w 2014?

Motoduf napisał(a):Sorry, ale dla mnie ta propozycja to komplikowanie bardzo prostego systemu, który stosują wszyscy i na który nikt nie narzeka.

To że używa go filmweb czy stopklatka nie znaczy że jest najlepszy. :P

Mnie ta cała myśl naszła bo oglądałem podsumowania 2014 na kanałach YT i tam mnie one zaciekawiły. A jak wszedłem na ranking tej strony to wywołał jedynie wzruszenie ramion.

Ale cóż, jak to się mówi "propozycja została wysłuchana i odrzucona". :P

Odpowiedz
(15-01-2015, 23:55)Capt. Nascimento napisał(a): Kwestia czy wszyscy oceniający nadrabiają WSZYSTKIE nieco głośniejsze tytuły. No bo jakoś osobiście wątpię że nawet za rok wszyscy obejrzą wymienione przez Ciebie dokumenty

kategorii dokumentalnej w Krabach nie ma, więc za jedno :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon