Zły Żyd
Założę się że jest cały batalion filmów o żydzie-skinheadzie który pogubił się w życiu i został przestępcą.

Odpowiedz
Od razu kiedy zobaczyłem tytuł tego tematu, to wiedziałem kto za nim stoi ;) Jedyny problem, to taki, że trzeba podczepić się pod definicję zła, według Mentala, która nie dla wszystkich jest taka jednoznaczna.

Ale dobrze, gdyż aż się dziwię, że nie padł tutaj jeden z najbardziej znanych przykładów i to znany od wielu wieków:

"Kupiec Wenecki" i Shylock - bezwzględny wierzyciel, lichwiarz wymuszający zwrot długu.
[Obrazek: the-merchant-of-venice-1-1024-thumb-600x442-8229.jpg]
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
W Fanatyku był Żyd skin grany przez Ryana Goslinga :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
A w dodatku nazistą i antysemitą.

Cały film opiera się na tym paradoksie.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
(12-11-2014, 16:24)Lawrence napisał(a): aż się dziwię, że nie padł tutaj jeden z najbardziej znanych przykładów i to znany od wielu wieków: "Kupiec Wenecki".

Nie znam oryginału, ale akurat film z Pacino to kiepski przykład. Shylock (przynajmniej w tej wersji) budzi współczucie, mimo tego, że postępuje bez wątpienia źle.

Odpowiedz
(12-11-2014, 16:24)Lawrence napisał(a): "Kupiec Wenecki" i Shylock - bezwzględny wierzyciel, lichwiarz wymuszający zwrot długu.
Nie znam tej sztuki Szekspira i co tam robi ten Shylock, ale samo bycie bezwzględnym wierzycielem i wymuszanie zwrotu długu to przecież samo dobro.

Odpowiedz
Cytat:A w dodatku nazistą i antysemitą.

Ale się nawrócił, więc to nie podpada pod złego Żyda. O ile dobrze pamiętam, bo dawno oglądałem.

Generalnie Soral twierdzi, że każda grupa etniczna/religijna była w kinie przedstawiana źle - jako masówka. Z wyjątkiem Żydów.

Odpowiedz
Simek:
Z tego co słyszałem różnicą między oryginałem a wersją Pacino jest właśnie uczłowieczenie Shylocka. Dlatego też adaptacja ta nie jest dobrym przykładem filmu ze "złym żydem".

Odpowiedz
The Grey Zone z 2001, Sonderkommando bryluje.
http://www.facebook.com/StrefaKultu - kwadrans dla twardziela

Odpowiedz
w Tobruku oddział Pepparda składa się z niemieckich żydów - co prawda w założeniu są dobrzy, ale swoje na sumieniu mają :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
"5 rozbitych kamer" - ale to jest dokument nakręcony przez Palestyńczyka, zresztą bardzo dobry.
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
Mental napisał(a):Ale się nawrócił, więc to nie podpada pod złego Żyda. O ile dobrze pamiętam, bo dawno oglądałem.

Zgadza się, był mocno skonfliktowany sam ze sobą, ostatecznie się "nawrócił".
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
(12-11-2014, 17:54)Mental napisał(a): Generalnie Soral twierdzi, że każda grupa etniczna/religijna była w kinie przedstawiana źle - jako masówka. Z wyjątkiem Żydów.

W Pasji pokazano źle Żydów i nawet afera była o to :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Jak ktoś nie ma alergii na anime to "Angel Cop" obowiązkowo. Tajna żydowska organizacja kontroluje świat, wywołuje wojny (np. Wietnam był po to, aby pejsaci mogli sobie potestować broń) itp. BTW amerykańskie DVD jest ocenzurowane i o Żydach nie ma ani słowa, ale są gdzieś w necie porządne fansuby.

Odpowiedz
Cytat:amerykańskie DVD jest ocenzurowane i o Żydach nie ma ani słowa

Przypadek?

Nie sondze. :)

Odpowiedz
Uśmiech 
Czy Rothstein i jego przydupas Lansky z Boardwalk Empire liczą się jako "źli żydzi"? Z jednej strony Rothstein to przekozak, uwielbiam go, z drugiej strony od początku brużdżą Nucky'emu.

Odpowiedz
heh, radzę poczytać trochę o lansky'm bo pisanie o nim przydupas jest co najmniej krzywdzące. ale fakt faktem do najświętszych to oni nie należą

Odpowiedz
Wiem, jaki status osiągnął Lansky w późniejszych latach, ale w serialu obserwujemy początek jego kariery, gdy był uczniem Arnolda(wiadomo, w 5 sezonie udało mu się wybić)

Odpowiedz
Ja ich nie zaliczam do złych Żydów. To raczej przykłady wybitnej inteligencji i przedsiębiorczości (zwłaszcza Lansky), którzy potrafili ogarnąć nową rzeczywistość. Źli to byli autorzy i egzekutorzy regulacji krymuinalizujących handel, posiadanie i import alkoholu.

Odpowiedz
"że od powstania Holly nakręcono ileś tam tysięcy filmów o tematyce żydowskiej i Żydzi zawsze byli tam super dobrzy."

Hmm... znajdą się chociaż ze trzy takie filmy?
Raven True

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości