Zły Żyd
Pytasz, czy znajda się trzy filmy, w których Żydzi portretowani są jako: tolerancyjni//mądrzy/rozsądzający spory/inteligentni/przedsiębiorczy/OFIARY/słusznie mszczący się/wybitni artyści/wielcy wynalazcy etc?

Nie, nigdy taki film nie powstał :)

Ostatnio oglądałem nawet film, w którym fikcyjna grupka przezajebistych żydów w fikcyjnym epizodzie II wś porwała się na fikcyjny zuchwały czyn zabicia Hitlera.

A teraz wymień mi film, w którym Żydzi portretowani są jako: rasiści/szowiniści/niszczyciele antycznych zabytków/podżegacze wojenni/KACI/zbrodniarze/psychopaci/fanatycy religijni/zacofane cebulaki.

JEDEN film.

Odpowiedz
Miniserial The Honourable Woman od twórcy The Shadow Line się łapie (ale tam obrywają obie strony naraz, tzn palestyńska również).

I tak, to jest kryptoreklama bo irytuje mnie że praktycznie nikt tutaj na forum nie widział jednego z najlepszych seriali tej jesieni.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Ja ten serial widziałem i tam ostatecznie najgorsi są Amerykanie i taki komunikat widz na końcu zapamiętuje - Amerykanie - master of manipulacja.

Odpowiedz
Mental chcial napisac: Pokaz mi jeden film w ktorym Zydzi sa przedstawieni jak Zydzi :)

Ja tam lubie Zydow, gdyby nie ich pozyczki, to Kaziu Wielki nie mialby z czego podmorki robic ;)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
(18-12-2014, 20:33)Mental napisał(a): Pytasz, czy znajda się trzy filmy, w których Żydzi portretowani są jako: tolerancyjni//mądrzy/rozsądzający spory/inteligentni/przedsiębiorczy/OFIARY/słusznie mszczący się/wybitni artyści/wielcy wynalazcy etc?

Nie, przecież napisane jest wyraźnie - filmy o tematyce żydowskiej, w których Żydzi zawsze byli tam super dobrzy.

Ze złych żydów to przypomniał mi się David w The Education przedstawiony jako żydowska szuja, podobnie ten gościu grany przez Ala Pacino w Aniołach Ameryki. Żydzi są też przedstawiani jako przestępcy, bo dość spory udział w przestępczości zorganizowanej mieli.
Raven True

Odpowiedz
Cytat:Żydzi są też przedstawiani jako przestępcy, bo dość spory udział w przestępczości zorganizowanej mieli.

Raczej nie znajdziesz żadnego portretu żydowskiej przestępczości zorganizowanej, który przypominałby wizerunki Ruskich/Włochów czy Irlandczyków. Ruscy wydziarana neandertalska dzicz, Irlandczycy tępi religijni, rasistowscy troglodyci, a Włosi - mściwi sadyści (i też rasiści i tez religijni). Żyd-przestępca to jakaś bliżej nieokreślona figura mega bossa z super inteligencją - level hard :)

Odpowiedz
Ale trzeba też spojrzeć na to inaczej, stereotyp żyda jako najgorszej szui i hieny jest tak silnie zakodowany w naszej świadomości, od wielu stuleci ten obraz żyda jest przedstawiany w literaturze, najlepiej to widać w Kupcu weneckim Szekspira, praktycznie w co drugim dziele literatury mamy podstępnego żydka. I gdyby teraz żydzi jeszcze ten stereotyp powielali w kinie, to byliby zwykłymi idiotami srającymi do własnego gniazda xd
Raven True

Odpowiedz
Cytat:najlepiej to widać w Kupcu weneckim Szekspira

1 dramat o "złym" Żydzie i 100 dramatów o Europejczykach-nie-Żydach-krwawych sadystach. Proporcje lekko na korzyść Żydów imo :)

Cytat:stereotyp żyda jako najgorszej szui i hieny jest tak silnie zakodowany w naszej świadomości

Chyba w świadomości słuchaczy Radia Maryja i jakichś niszowych blogach tropiących "bankowe" przewały, bo nikt z mojego otoczenia nie uważa Żydów za "najgorsze szuje i hieny".

Odpowiedz
(18-12-2014, 23:00)Mental napisał(a): 100 dramatów o Europejczykach-nie-Żydach-krwawych sadystach. Proporcje lekko na korzyść Żydów imo :)

Chyba w świadomości słuchaczy Radia Maryja i jakichś niszowych blogach tropiących "bankowe" przewały, bo nikt z mojego otoczenia nie uważa Żydów za "najgorsze szuje i hieny".

Żydzi stanowią jakiś tam niewielki procent społeczeństwa to ile chciałbyś tych proporcji na niekorzyść żydów?

Z mojego otoczenia też, ale nie można patrzeć na sprawę z perspektywy żaby:) Chyba słyszałeś o pogromach żydów już od średniowiecza?
Raven True

Odpowiedz
Cytat:Chyba słyszałeś o pogromach żydów już od średniowiecza?

A słyszałaś o pogromach nie-Żydów już od średniowiecza?

Cytat:Żydzi stanowią jakiś tam niewielki procent społeczeństwa to ile chciałbyś tych proporcji na niekorzyść żydów?

Niewielki procent a głośni są jakby 3/4 planety zajmowali. non stop tylko holocaust i pogromy od średniowiecza :)

Odpowiedz
Zly Mamet, oj zly...zwlaszcza jak na hollywoodzkie standardy:

:)

Polecam w ogole wywiady z DM, nawet jesli nie zawsze sie zgadzam z tym co mowi, to swietnie sie faceta slucha. Mega koles.

Odpowiedz
Buczo, wrzuć to do wątku światopoglądowego. Tutaj gadamy o złych Żydach, a nie dobrych :)

Odpowiedz
Nie no wiem, jaja sobie robie. Mamet, wiadomo, geniusz i swoj chlop <ok>

Odpowiedz
Mamet u Stossela był parę lat temu i tam też wyznał, że żałuje swojego "progresywnego" epizodu.

Odpowiedz
Film o Józefie Szeryńskim z Danielem Craigiem w roli gównej. Ha,ha kompletnie nierealne, ale to byłoby coś. Albo film o Stelli Kubler ze Scarlett Johansson.
Raven True

Odpowiedz
Chcialbym zobaczyc jakis dobry dokument o historii Zydow w Polsce, ale nie zadne wygladzanie cudo, tylko pierdolniecie bez PC cenzury. Wkurwia mnie, ze wszystko jest bialo-czarne w tym kraju (ok, w ogole), katole becza, ze oni Zydom nigdy krzywdy nie zrobili, Zydzi placza, ze oni przeciez nie skrzywdziliby dziecka itd. Polsko-Zydowska historia jest tak mega zajebista i skomplikowana politycznie i gospodarczo, ze to material na mega pakerskie doku.

Co do zlych Zydow, to poprosze film Kaganowiczu (oraz calej ece komuchow: Zinovievie, Uritsku, Kamenevie, Sverdloviczu, Sokolnikovie) Holodomorze i zydowskich intelektualistach, ktorzy chcieli dobrze, ale skonczylo sie jak zwykle. W ogole Holodomor to temat na taki film (serial) ze banka pulsuje.

Odpowiedz
A ja bym chciał zobaczyć dokument o największej udokumentowanej grabieży w historii i o najszybszym rozpierdoleniu jednego imperium w historii. Fabuła jest:

Odpowiedz
Tez ladnie, a ksiazke zaraz zamawiam.

Odpowiedz
Mogę polecić. Jest zajebista. Po prostu fajnie by było, gdyby Mośki wreszcie dały se siana z tym imperium holocaustem i uznały, że w historii ludzkości nie był on niczym specjalnym, ba, na tle innych odjebek/grabieży niczym się nie wyróżniał, żeby tyle o nim non stop pierdolić. Bo ja już dawno robię na to zieeeew.

Odpowiedz
Doku nakrecone przez Izraelite, o tym jak w Izraleu sie pierze mozgi dzieciarni, i ze anty-polska propaganda ma sie dobrze (motyw z polskim dziadkiem - na maksa sie zdziwilem) tj. ja sie Zydom nie dziwie, bo wiadomo, umiesz liczyc, licz na siebie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości