Zły Żyd
W końcu znalazłem postać złego Żyda - jeden z najbardziej podłych, cynicznych i wyzutych ze skrupułów bohaterów "The Wire", którego "żydostwo" jest wielokrotnie podkreślane w serialu, adwokat i pralnia narco-pieniędzy, Maurice Levy:

[Obrazek: Maurice+Levy.png]

David Simon, na pytanie, czemu Żyd, odpowiedział:

Why did we make this guy Jewish? Because when I was covering the drug trade for 13 years for the Sun, most of the major drug lawyers were Jewish.

Odpowiedz
Ciekawe, że go w ogóle o to zapytali, tak jakby było coś dziwnego w Żydzie-prawniku.

Odpowiedz
15-metrowy rabin z "Simple Wish":

Odpowiedz
Serial "The Honourable Woman " polecam w temacie.
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
Widziałem i doprawdy nie wiem, czemu ta mini-seryjka jest przywoływana w kontekście Złego Żyda. Tam wszyscy są źli (w sensie: wywiady wszystkich państw grają ostro zgodnie z zasadą, że cel uświęca środki), a najgorsza jest "nieżydowska" administracja USA.

Odpowiedz
[Obrazek: tumblr_inline_mgor3drRwN1rr2ks1.gif]

Mr Mushnik z Krwiożerczej Rośliny.

Odpowiedz
Niestety wszechobecna moda na poprawność polityczną i gloryfikacje żydów prowadzi do tego, że jeśli pojawi się jakiś mocny, szczery film o negatywnych działaniach Żydów, to autor zostanie zjechany jako antysemita, faszysta, etc... żyjemy w dziwnych czasach....

Odpowiedz
Kajfasz i Annaniasz z Jesus Christ Superstar

Doprowadzili do śmierci Jezusa i wyglądają jak bojownicy ISIS z sekcji BDSM

No, ale reżyser mógł sobie na to pozwolić, w końcu nazywał się Jewison ;)

Odpowiedz
W Triple 9 jest bardzo zła rusko-żydowska mafia.

Odpowiedz
Może wstyd, że pamiętam takie mierne filmy, ale kojarzę coś, że w ""Starsky'm i Hutchu" ze Stillerem i Wilsonem czarny charakter był jak najbardziej Żydem.

Odpowiedz
Zły Żyd no właśnie tylko kto ma to kręcić skoro Żydzi  sa właścicielami Hollywood? Lobby nie tylko w dziedzinie rozrywki więc każdy "zły film" o nich będzie rasistowski.  Mają swoją ligę przeciw zniesławieniu  Anti-Defamation League https://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-Defamation_League , która jest tak stara jak kinematografiaADL jest finansowana  przez żydowską lożę B’nai B’rith https://pl.wikipedia.org/wiki/B%E2%80%99nai_B%E2%80%99rith działająca również w Polsce (reaktywowana przez Lecha Kaczyńskiego).
Liga kieruje pozwy sądowe i atakuje w mediach wszelkie przejawy "nietolerancji" wobec narodu wybranego.

Kto ma zatem kręcić o nich niepochlebne filmy?

Krótki komentarz do filmu Żyd Suss:
http://www.filmweb.pl/film/%C5%BByd+S%C3%BCss-1940-109521

Cytat:Żyd Süss - film z 1940 r. w reż. Veita Harlana stworzony na zlecenie władz III Rzeszy. Antysemicki i rasistowski w swej wymowie, ukazuje zniekształconą biografię Józefa Suss Oppenheimera (1692-1738) żydowskiego kupca i bankiera księcia Karola Aleksandra Wirtemberskiego. Niemiecki minister propagandy Joseph Goebbels osobiście dokonał licznych zmian w scenariuszu oraz nadzorował produkcję filmu. Po wojnie w 1949 r., reżyser został oskarżony o „zbrodnie przeciwko ludzkości”. Prokurator chciał dowieść, że realizując nienawistny wobec Żydów film, Harlan udzielał pomocy w popełnianiu masowych morderstw, albowiem film ten miał na celu psychologiczne przygotowanie Niemców do czynów zbrodniczych i był bezpośrednim wezwaniem do największego mordu masowego nowożytnych czasów. Jednakże ława przysięgłych uznała go niewinnym zarzucanych mu czynów. Twórca chciał w akcie ekspiacji zniszczyć istniejące kopie filmu, co udało mu się tylko częściowo.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
Jeśli chodzi o złych Żydów, to Wajda zrobił całkiem "dobrą robotę" :)
"Ziemia obiecana" i "Korczak" wprost naszpikowane są antypatycznymi Żydami.

A dyskusja "międzynarodowych krytyków" na temat "Korczaka" to temat na osobny film.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Bardzo niedobrzy Żydzi są w tegorocznym "Triple 9" a konkretnie mafia żydowsko-rosyjska. Jakby tego było mało to prym wiodą tu kobiety, które są złymi, bezlitosnymi Żydówkami. Jak na standardy Hollywood motyw dosyć odważny i ciekawy. Może dlatego, że to film wytwórni "Open Road films" - nowy byt spoza starego układu.

Odpowiedz
Wczoraj ogladalem, mialem wlasnie o tym pisac. Szkoda, ze caly watek przekombinowany i zdziebko od czapy, a na koniec dnia w ogole nie wykorzystano potencjalu. No ale wpisuje sie w temat.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Fakt, film mógł być świetny, ale za bardzo namieszali i całość jak dla mnie była w porywach niezła. Jednakże za wiadomy wątek spory plus.

Odpowiedz
Cytat: Jak na standardy Hollywood motyw dosyć odważny
E tam odważny, pejsy mignęły w dwóch ujęciach, słowo Żyd, czy żydowski nie pamiętam czy w ogóle padło, a poza tym to przecież typowa filmowa, przerysowana mafia - bardziej kozacka i budząca respekt niż odrażająca i budząca złe skojarzenia. Nikt sobie po tym filmie nie pomyśli źle o Żydach. Jakbym był Żydem-producentem, to po przeczytaniu scenariusza bym się tylko uśmiechnął i dał zielone światło.

Odpowiedz
Cytat:pejsy mignęły w dwóch ujęciach, słowo Żyd, czy żydowski nie pamiętam czy w ogóle padło

Padło. Ale ważniejsze, że bardzo eksponowana była Gwiazda Dawida. I że jedynym 100% dobrym bohaterem był biały katolik ;) Hillcoat mocno pojechał po bandzie jak na standardy Holly. Pojechałby mocniej, gdyby zamiast katolika był protestant, ale i tak jest dobrze.

Odpowiedz
No te Gwiazdy Dawida w wersji blink wygladaly z lekka groteskowo - kazdy Zyd w mycce, gwiazda, a na deser koszerna rzeznia. Ten film to poradnik how to outjew jew in five minutes or less :)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Cytat:a poza tym to przecież typowa filmowa, przerysowana mafia - bardziej kozacka i budząca respekt niż odrażająca i budząca złe skojarzenia.

No nie wiem, wyrywanie ludziom zębów i paznokci jest dosyć odrażające, zwłaszcza gdy nic nie wiemy o ofiarach. Nie ma w tym nic kozackiego.

Odpowiedz
Jak dla mnie typowe zachowanie każdej mafii w co drugim filmie gdzie występuje jakaś mafia, równie dobrze to mogłaby być mafia włoska, chińska, polska, padło akurat na rosyjsko-żydowską, coby Winslet mogła pogadać z akcentem. Dla mnie normalka i nic ciekawego, to znaczy - nic o co Żydzi mogliby się oburzać, te postaci z Triple 9 są złe bo są gangsterami, a nie są złe, dlatego że są Żydami. Nie ten kaliber, co pokazać historię Żydów współpracującym z Hitlerem, albo nakręcić film o Rothschildzie czy Sorosie i przedstawić ich jako tych złych ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości