Z archiwum X
Cytat:niby zwyczajne i nudne, ale z każdego kadru zieje grozą i niepokojem.
Dokładnie to mam na myśli:) Ja wiem, że obecnie masa seriali jest technicznie na najwyższym poziomie, ale mimo to jakieś to wszystko sterylne i bez jaj. W X-Files masa najprostszych ujęć często urywała mi dupę po prostu i zastanawiałem się jak z teoretycznie banalnej sceny (pociąg wjeżdża na bocznicę w środku nocy) można wyciągnąć tyle zajebistego klimatu.

Do Twoich wyliczeń dodałbym jeszcze jedno - brak badziewiastych, używanych bezmyślnie filtrów. Jakakolwiek korekcja barwna jest z reguły niezauważalna (pomijając oczywiście Post-modern Prometheus, ale to inna sprawa :), a jeśli już, to po prostu świetnie podkreśla najlepsze elementy otoczenia i atmosferę. Chyba tylko w John Doe (Dogget z amnezją na meksykańskim zadupiu) pojechali już ostro z filtrami, ale z drugiej strony nakręcało to specyficzny klimat i miejscami nawet ja czułem się, jak bym dopiero obudził się na mega kacu.

I już pomijając wszelkie sztuczki, oni po prostu bezbłędnie wybierali plenery. Czy to miasteczko otoczone iglastymi lasami i górami, z ciężkimi chmurami w tle, czy znowu jakieś złote pola na środku pustyni, z błękitnym niebem dla odmiany - to wszystko wygląda przegenialnie. Zresztą wcześniej w temacie ktoś wspominał, że nawet ewidentnie studyjne ujęcia mają więcej klimatu, niż całe odcinki w wielu innych produkcjach.

Cytat:Każdy odcinek X-files broniłby się w kinach
I want to Believe udowodnił to chyba dostatecznie. W wypadku Fight The Future ujęcia są miejscami może zbyt filmowe (jakkolwiek głupio to brzmi), ale znowu - uwielbiam plenery z pierwszej połowy filmu.

Odpowiedz
TRIGGER WARNING:
Moje posty zawierają opinie

Odpowiedz
Jestem już w połowie 4 sezonu i muszę powiedzieć, że jeszcze bardziej kocham ten serial.
To najlepszy serial wszech czasów, ostro depcze po pietach SFU, lecz bezsensu jest porównywanie tych dwóch serii.
Jak ja uwielbiam całą tą intrygę związaną z mitologią serialu. Spisek jest monumentalny, przyprawia o gęsią skórkę i trzyma w napięciu jak cholera.
Coraz bardziej mi szkoda Muldera:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Też nadrabiam, jestem w połowie 3 sezonu. 1 sezon kiepski z zajebiaszczym Beyond the Sea i kilkoma niezlymi mitologami, drugi to takie pół na pół; bywają odcinki wybitne pokroju Duane Berry czy Humbug, a także dna. Sezon trzeci na razie trzyma bardzo wysoki poziom, nie licząc ofc mitologów, które są głupie & nudne, chociaż przyznaję, że często bywają interesujące rozpatrując je pod kątem rozwoju postaci czy też pojedynczych, świetnie zainscenizowanych scen (sekwencja w archiwum danych medycznych w 03x02 niszczy). A, i Darin Morgan na prezydenta - odcinki z jego scenariuszami to absolutny geniusz, dziwi mnie, że facet większej kariery nie zrobił. Wie ktoś, czemu po trzecim sezonie już nie pisał do xf?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Jak to możliwe, że od Anderson nie można oderwać wzroku nawet w tego typu klipie?:)

Odpowiedz
(16-09-2012, 21:06)jarod napisał(a): Sezon trzeci na razie trzyma bardzo wysoki poziom, nie licząc ofc mitologów, które są głupie & nudne, chociaż przyznaję, że często bywają interesujące rozpatrując je pod kątem rozwoju postaci czy też pojedynczych, świetnie zainscenizowanych scen (sekwencja w archiwum danych medycznych w 03x02 niszczy). A, i Darin Morgan na prezydenta - odcinki z jego scenariuszami to absolutny geniusz, dziwi mnie, że facet większej kariery nie zrobił. Wie ktoś, czemu po trzecim sezonie już nie pisał do xf?

Niestety pozbyłem się wszystkich numerów gazety XF a u nas wyszedł tylko jedno kompendium wiedzy o serialu poświęcone 1 i 2 serii,a pamięć już nie ta co kiedyś,ale pamiętam że odszedł razem z bratem w 4 serii do serialu Millennium, a Glen Morgan został głównym producentem i scenarzystą tego serialu w 2 serii, przejeli serial od Cartera, który oprócz XF i MM pracował w tym samym czasie nad Fight the Future. Podobno między duetem Morgan i Wong a Carterem po tym jak wrócili do Ffiles w 4 serii zaczeło dochodzić do konfliktów coraz częściej co do kierunku w jakim ma zmierzać serial ale nie mam dowodów na te słowa,o co dokładnie poszło, ale może brat się wstawił za bratem i odeszli razem? Ale już na początku 4 serii jak dopiero co wrócil Glen Morgan do serialu już nie ma Darrina w napisach w odcinkach,więc może to nie całkiem prawda,choć po epizodzie Never Again z Jodie Foster właśnie Glena Morgana i Jamesa Wonga nie ma wymienianych już tych dwóch panów na początku odcinków, ale to już druga połowa 4 serii. W Millennium napisał jeszcze mniej odcinków bo tylko dwa Darrin, z czego jeden to kontynuacja Jose Chunga z 3 serii XFiles. No i wystąpił jeszcze w 4 serii XF w Small Potatoes. Może też tak być że musieli go zmuszać by cokolwiek napisał, bo w innych serialach w których przewija się ten pan nie napisał ani jednego odcinka podobno.
Wiadomo że głównonurtowe epizody mogą sie nie podobać, jedni wolą mytharcy, inni standalony, ale z jednym się nie zgodzę, że są nudne. Większość mitologii to odcinki w których jest non stop akcja, o mało którym można powiedzieć, że akcja stoi w miejscu, a tym bardziej że są nudne. No zgodzę sie z takim zdaniem co do 7x01 i 9x01/9x02.

Odpowiedz
Ulubiony kawałek Scully z czasów studenckich:

Pamiętacie tytuł odcinka, w którym to leciało?

Odpowiedz
Orison. Sezon 7 epizod 7.

15 sekund zajęło mi znalezienie tej informacji w necie ;)

Odpowiedz
http://www.thedigitalbits.com/columns/the-rumor-mill/is-fox-bringing-x-files-to-blu-in-2013 ploty o BD z okazji 20lecia. Mniam
Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose!

Odpowiedz
Jestem pod koniec 6 sezonu i już stwierdzam, ze ten serial jest po prostu G.E.N.I.A.L.N.Y!
Nie muszę chyba mówić, ze mimo swojej niezwykłej prostoty wątek mitologii serialu jest jedną z najlepszych fabuł jakie kiedykolwiek spłodziło Holyłód. Watki niemitologiczne, też uderzają mistrzostwem a jednocześnie tak niezwykłą prostotą.
Uwielbiam chemię między głównymi postaciami, ale dopiero teraz między Mulderem i Scully dochodzi do naprawdę ciekawych sytuacji.
Dosłownie prawie się rozpłynąłem przy scenie grania w "Bejsbol" przez agentów w świetle boiskowych lamp na końcu odcinka Three of a Kind.
Idealny duet, tylko czekać, aż dojdzie do czegoś więcej.

Odpowiedz
Bejsbol był na końcu odcinka w reżyserii DD - The Unnatural. Po tańcu z końca Post-modern Prometheus chyba najsłodsza scena serialu.
W Three of a Kind mamy za to naćpaną Scully :)
Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose!

Odpowiedz
To popierniczyły mi się odcinki:) Ale scena magiczna:)

Odpowiedz
Zakończyłem wreszcie oglądać dziewiąty sezon i muszę powiedzieć, ze jestem zadowolony połowicznie. Ogólnie epizod "Truth" trzyma w napięciu, ma kilka ciekawych zagrywek fabularnych, to na koniec mimo bardzo fajnego kończącego ujęcia czuję tylko rozczarowanie. Mimo tej całej konspiracji i tego jak wielkim zagrożeniem dla ludzkości jest, to twórcy kończą to w najbardziej rozczarowujący sposób, czyli nie kończą tego w ogóle.
Film IWTB pamiętam jak za mgłą ale zważywszy na to co pamiętam i to jak kończy się serial, to najgłupsza kontynuacja uniwersum X files jaką można było zrobić.
Dzisiaj zasiadam do ostatniego filmu kinowego, by jeszcze więcej znaleźć argumentów przeciwko.
Ogólnie ostatni sezon był cienki jak pajęcza nić, odejście od ufokowej konspiracji na rzecz jakichś super żołnierzy, których w ostatnim sezonie ktoś chyba wymyślił na klozecie, usilne promowanie nowej pary agentów, którzy mimo mojej sympatii do nich, nie dorastają do pięt legendarnej parze Mulder-Scully.

Zważywszy na to, jak bardzo IWTB zepsuł uniwersum Xfiles, czekam z niecierpliwością na trzeci film kinowy, który poprawi i naprostuje historie na właściwy tor. Podobno ma być film oparty na mitologii serialu i ma być epickim zakończeniem.
Jednak za cały serial daję 10/10, gdyż to jeden z najlepszych serialu wszech czasów.

Odpowiedz
Nie wierzę by powstał 3 film i w sumie nawet bym nie chciał chyba, dla mnie serial się skończył na 8 serii bo 9 seria to XF Nowe pokolenie, to nowy serial w pewnym sensie właśnie poza odcinkami Cartera. w sumie to mamy w 9 serii 3 seriale odcinki Cartera z anderson i improbable to takie jakby stare archiwum x, reszta nowe pokolenie, a jump the shark to finał lone gunmen.
Z tego co się mówiło to gdyby jednak była 10 seria to już napewno bez Anderson i Cartera a mitologia nie miałaby nic wspólnego z kosmitami, superżołnierzami tylko poświęcona byłaby przeszłości Doggetta .
A co do IWTB to film mógłby mieć równie tytuł życie prywatne M i S, bo to w sumie o tym jest film. Wątek główny jest mało istotny, zresztą ciekawszy jest wątek szpitalny poświęcony Scully. Mnie nie przeszkadza takie odejscie od serialu i nie uważam że film jest aż tak beznadziejny ale z drugiej strony zbyt dużo czasu mineło od zakończenia serialu i coś mi się wydaje że Carter już w takiej formie scenopisarskiej nie jest(od razu zaznaczam że ja faceta cenię bardzo za to co zrobił dla tv i też za milenium, więcej byłem jednym z niewielu fanów który nie jechal po nim jak po łysej kobyle w czasie emisji 9 serii). Zresztą ma wyjść 10 sezon ale w formie komiksu i za błogosławienstwem Cartera, kiedyś podobna sytuacja była z serialem buffy. Ale wdaje mi się że oczekiwania wobec filmów byłyby tak wielkie że nie ma szans by film fanów nie rozczarowal, podobnie jak finał serialu, każdy oczekuje czegoś innego. W sumie to bym wolał jakby nakręcili kilka odcinków takich specjalnych, nie od razu 20, ale np. z 10 jeśli już chcą przywracać archwium x do życia ale wiadomo że akorzy się nie zgodzą. choć w sumie nie wiem czemu po tylu latach serial ma wrócić jako komiks, chcą sprawdzić zainteresowanie jak duże jest?Nie wierzyłem że powstanie drugi film ale może powstanie i trzeci.

Odpowiedz
A ja jakoś zachwycony nie jestem, nie oglądałem nigdy wcześniej Archiwum X, teraz leci na Tele5 i powiedzmy że nadrabiam.
Poszedł już sezon 6 teraz leci 7 i owszem jest dobrze ale na 10/10 to szans nie ma. Sorry ale cały ten wątek mitologiczny jest powiedziałbym mocno naiwny i słaby, dochodzą teraz jakieś chrześcijańskie nawiązania i robi się dla mnie banalnie. Sprawę ratuje kilka niezłych odcinków śledczych (najlepszy Milagro, Monday, The Unnatural, Tithonus), ale są też zgniłe jabłka, słabują: Triangle, How The Ghosts Stole Christmas, Agua Mala, Trevor, Three Of A Kind.
Muszę chyba zacząć oglądać od 1 sezonu bo podejrzewam że początkowe sezony mogą mieć więcej inwencji i mistycznej tajemnicy.
Ten krótki wycinek Archiwum oceniłbym na warunkowe 7/10.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Pierwsze 5 sezonów to całkiem inna bajka, po filmie kinowym jakby coś pękło.

Odpowiedz
A ten pierwszy film kinowy ma coś wspólnego z wydarzeniami z serialu?
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Tak, dzieje się pomiędzy wydarzeniami z 5 i 6 sezonu, rozwija główny wątek spiskowy.

Odpowiedz
Hmmm...ale tych kosmitów ze statku na Antarktydzie nie widzę, to są ci zmiennokształtni czy z zaszytymi gębami?

Odpowiedz
Nie pamiętam już, niech ktoś inny poratuje :) W filmie kinowym chyba nie ma tej rasy którą reprezentował Brian Thompson tylko zwykłe szare ludziki ale szczerze mówiąc cała mitologia serialu kompletnie mi się już pomieszała.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości