Odpowiedz 
Z archiwum X
Autor Wiadomość
smackey
Użytkownik

Liczba postów: 197
29-08-2013 10:17 PM

mam nietypowe pytanie w którym mniej więcej momencie scully zacznie wierzyć hankowi czy to w ogóle nastąpi?

a i jeszcze jedno, obejrzałem póki co 8 odcinków z pierwszej serii i nie za bardzo wiem, które to niby są odcinki mitologiczne? The Jersey Devil np.? czym się cechuja :D ?

filmłebik
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Norton
Użytkownik

Liczba postów: 68
29-08-2013 10:23 PM

Mitologiczne - wątek ufo, spisek rządu, Palacz itp.

Tu masz ładnie rozpisany podział na mitologiczne/standalony - http://film.org.pl/prace/z_archiwum_x/sezony.html

A kiedy zacznie wierzyć? Ciężko mi sobie przypomnieć, po prostu stopniowo będzie się przekonywać. Pamiętam tylko, że w 8-smym sezonie przejmie niejako pałeczkę od spooky Muldera i to ona będzie tą wierzącą (Doggett - niedowiarek).

Tak czy siak, przyjemnego, bo przed tobą rewelacyjny serial.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SonnyCrockett
Miami Vice

Liczba postów: 3,290
29-08-2013 10:27 PM

Norton mnie wyprzedził ;)

Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
smackey
Użytkownik

29-08-2013 10:28 PM

(29-08-2013 10:23 PM)Norton napisał(a):  Mitologiczne - wątek ufo, spisek rządu, Palacz itp.

Tu masz ładnie rozpisany podział na mitologiczne/standalony - http://film.org.pl/prace/z_archiwum_x/sezony.html

oo, o takie coś mi chodziło, dzięki wielkie

filmłebik
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
military
Talking Head

Liczba postów: 13,390
12-10-2013 09:57 PM

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1o..._duchovny/

AMA z Mulderem i Scully, którzy "na żywca" prowadzą podobne dialogi, jak w serialu. Piękne.:)

Teksty na zlecenie
Blog wraca po raz kolejny: Japończyków skłonność do przesady
shamar
Stały bywalec

Liczba postów: 4,989
12-10-2013 10:43 PM

Próbuję ogladać serie 9. Ale chyba nie warto?

welcome to prime time bitch!
Khet
Stały bywalec

Liczba postów: 1,588
12-10-2013 11:16 PM

Jak tylko 9 seria Ci została, to warto wymęczyć. Ewentualnie przeskoczyć od razu do Improbable (9x13) i do finału :).
military
Talking Head

13-10-2013 06:04 AM

Oczywiście, że warto - ma parę dobrych odcinków, a poza tym jeśli widziałeś wszystkie poprzednie serie, głupio byłoby zrezygnować na sam koniec. Największą wadą dziewiątego sezonu jest hipisowska agentka Jakjejtam, której po prostu nie mogłem zdzierżyć - miała być chyba żeńska wersja Muldera, a wyszła nawiedzona jaraczka. Chyba twórcy zapomnieli, że Mulder "wierzył" i szukał tajemnic, opierając się na naukowych podstawach i dowodach, a babce kazali "wierzyć", bo tak. I wyszła kretyńska, wkurzająca postać.

Teksty na zlecenie
Mierzwiak
Brooklyn Baby

Liczba postów: 20,644
13-10-2013 01:54 PM

[Obrazek: 1378406_339201989556912_1225618599_n.jpg]

Przepocona skarpeta > Godzilla 2014
smackey
Użytkownik

13-10-2013 06:30 PM

słodziaki :D

ja natomiast jestem już w środku czwartego sezonu no i wkręcam się coraz mocniej. wszystko zaczęło się od filmu pełnometrażowego na C+ puszczanego (teraz będzie czekała mnie powtórka, bo z tego co pamiętam to między 4 a 5 sezonem jest uplasowana fabuła)

już ocena weszła na 9 i serduszko. piękna rzecz

filmłebik
MOLQ
私は足コキが好き

Liczba postów: 1,636
13-10-2013 07:55 PM

5 guziczkow mnie i bylbym w niebie hehe :D

Przyznam sie bez bicia, ze z Archiwum X widzialem malo odcnikow, teraz mam ochote nadrobic serie :)
Mierzwiak
Brooklyn Baby

Liczba postów: 20,644
20-10-2013 11:37 AM

[Obrazek: 8fdc.jpg]

Przepocona skarpeta > Godzilla 2014
Mental
Merchant of Death

Liczba postów: 19,795
20-10-2013 11:58 AM

Kiedyś byłem największym fanem tego serialu w Polsce. Ale to było w poprzednim życiu, czyli jakieś 10 lat temu. Powiedzcie mi, czy jak po 10 lat zrobię sobie powtórkę, będę zażenowany czy zachwycony? Wiem, że parę osób stąd doświadczyło już "powrotu do przeszłości" z tym serialem.

Broń palna prawem, nie towarem!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2013 12:03 PM przez Mental.)
SonnyCrockett
Miami Vice

20-10-2013 12:05 PM

Zachwyt zmieszany z zażenowaniem ;) Ale ja mogę tak powiedzieć o seriach od 5 do 9 bo tyle widziałem a tam są nieraz zarąbiste odcinki śledcze ale zmieszane z absurdalnymi odcinkami mitologicznymi.

Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2013 12:10 PM przez SonnyCrockett.)
Albertino
Stały bywalec

Liczba postów: 4,463
20-10-2013 01:18 PM

Napiszę tak - będąc dzieciakiem zachwycałem się odcinkami mitologicznymi (tymi z ufokami;), a po latach okazały się one mocno naciągane (ale w ramach konwencji nawet fajne) i teraz dużo bardziej lubię stand-alone'y, spośród których wiele nawet teraz (a może zwłaszcza teraz) daje radę.

Z tym, że serial się trochę rozkręca - w 1 sezonie raczej sensowniejsze są właśnie odcinki mitologiczne (chociaż takie "Beyond the Sea" czy "Ice" jak najbardziej godne polecenia), ale im dalej w las, tym bardziej proporcje się odwracają. W okolicach 8 sezonu mitologia już tak ewidentnie zjada własny ogon, że wręcz nie da się jej oglądać :) Jak ktoś lubi bajki, ale inteligentnie zrobione (przepełnione grą gatunkami, schematami i konwencjami) to jak najbardziej, nawet po latach, się nie rozczaruje. I technicznie też się nie postarzał, bo imo "X-Files" to do dziś ścisła czołówka seriali jeśli chodzi o zdjęcia.

Swoją drogą znów bym sobie powtórzył, ale obiecałem, że zrobię to, gdy wyjdzie na Blu. Wydadzą to w końcu czy nie?
Crov
Twój stary

Liczba postów: 11,996
20-10-2013 01:40 PM

Jak dla mnie poza kwestiami technicznymi to serial w stand-alone'ach jak najbardziej daje rade i poziom nie spadł wcale. Mitologiczne straciły przez głosy o słabym ich zamknięciu.

http://www.youtube.com/watch?v=NzU1784rTjE - Mój drugi film: "mały, ALE POJEMNY" :)

#CrovHejter #SnyderSsie #GoyerToDebil #ChristopherLOLan #fanbojMarvela #ManOfSteelSsie #SnyderToPartacz
jarod
I don't like the color

Liczba postów: 2,475
20-10-2013 01:52 PM

Ja za gnoja dość mało odcinków widziałem, także z dość świeżym podejściem obejrzałem 7 sezonów, w sumie jest dobrze. Generalnie sytuacja podobna co w Buffy czy Doktorze Who - odcinki genialne przeplatają się z średniactwem czy wręcz totalnym, nieoglądalnym chłamem. Mitologia jest spoko w 2 pierwszych sezonach kiedy jeszcze nie kombinują, potem to już raczej fabularny chłam, chociaż czasem warty uwagi ze względu na rozwój relacji między postaciami (najlepiej wypada to w czwartym sezonie w odcinkach z chorobą Scully). Ósmy sezon dopiero przede mną (nadrabiam Doktora przed odcinkiem jubileuszowym), ale w sumie ciekawi mnie jak też Terminator wypadnie, Patricka zawsze lubiłem nawet mimo tego, że krąży sobie ciągle na drugim planie.
Co do zdjęć - najlepiej zdecydowanie wypadają pierwsze trzy sezony, potem zmienili genialnego operatora na jakąś bandę patałachów ( :-) ), i serial zrobił się IMO wizualnie przeciętny, ale z przebłyskami, zwłaszcza w odcinkach eksperymentalnych.
Crov
Twój stary

Liczba postów: 11,996
20-10-2013 02:28 PM

Z tym porownaniem do Buffy i Doctora bym nie przesadzal. O ile w pierwszym sezonie jest troche tych slabych odcinków (w drugim juz nie pamietam, bo troche mi sie zlewaja), ale trzeci, czwarty i piaty pamietam, ze ogladalem w przyjemnoscia bez jakiejś żenady. I nigdy nie mialem tego problemu co przy Doctorze, ze musialem cos przewijac.

http://www.youtube.com/watch?v=NzU1784rTjE - Mój drugi film: "mały, ALE POJEMNY" :)

#CrovHejter #SnyderSsie #GoyerToDebil #ChristopherLOLan #fanbojMarvela #ManOfSteelSsie #SnyderToPartacz
Mental
Merchant of Death

Liczba postów: 19,795
20-10-2013 02:42 PM

O poziom odcinków niemitologicznych sie nie martwię. Regularnie wracam do niektórych (Drive, Home, najlepszy imo dwuczęściowiec - Tempus Fugit). Tak więc jest co oglądać, przy czym moje pytanie odnosiło się bardziej do tego, czy jest sens tracić czas na cały serial od początku.

Broń palna prawem, nie towarem!

SonnyCrockett
Miami Vice

20-10-2013 02:45 PM

No to raczej nie ma sensu, lepiej powtórzyć sobie całe "Miami Vice" :)

Khet
Stały bywalec

Liczba postów: 1,588
20-10-2013 04:55 PM

Ja w zeszłym roku zafundowałem sobie powtórkę całości i absolutnie NIE żałuję. Nie wiem jak można tu mówić o zażenowaniu. Względnie kiepskich odcinków jest tu na tyle mało, że można to spokojnie przeboleć.
wujo444
Lord Snow

Liczba postów: 2,736
20-10-2013 05:37 PM

(20-10-2013 01:52 PM)jarod napisał(a):  . Generalnie sytuacja podobna co w Buffy czy Doktorze Who - odcinki genialne przeplatają się z średniactwem czy wręcz totalnym, nieoglądalnym chłamem.

Nie do końca się zgodzę, tj. ani Buffy, ani Doctor nie mają tak dużej amplitudy, w X-Files zdarza się wielokrotnie po absolutnie genialnym epizodzie następny to totalny crap, zaś Buffy najsłabsze raczej akumuluje w 1 i 4 serii (wyjątek Hush) a te najlepsze gdzieś indzie; z kolei Doctor chyba nie ma aż tak dobrych odcinków a już na pewno nie ma ich tak dużo. Obie w sumie nie są momentami tak dobre jak najlepsze Z archiwum X ani tak złe jak te najgorsze.

gdybym miał powtarzać, to zapewne cześć odcinków bym przewinął, a zaoszczędzony czas poświęcił na podwójna dawkę Prometeusza, Złej Krwi, Karaluchów, Domu...

Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

military
Talking Head

20-10-2013 06:40 PM

Ja jestem stale zachwycony, choć cały serial widziałem już 4-5 razy.:)

Teksty na zlecenie
Mefisto
I Wicemiss Avatara2009/12

Liczba postów: 18,793
20-10-2013 11:19 PM

[Obrazek: gxxl_5262c8fb-ec84-4fbe-b16c-54370aa613db.jpg]

Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings
wojtky
Dużo pisze

Liczba postów: 702
10-01-2014 12:44 PM

Kolejne pogłoski o kochanym X-Files na blurayu:
http://xfilesnews.com/index.php/xfiles-n...s-blu-rays

Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose!
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości