Zapowiedzi
Pomyslalem, ze przydalby sie watek, w ktorym mozna by omawiac nadchodzące premiery - bo sporo sie tego robi, a nie warto dla wszystkich filmow zakladac osobnego tematu. Na pierwszy ogien:

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=44419

My, Cichociemni - temat rewelacyjny, dajacy niesamowite mozliwosci zrobienia dobrego dramatu, filmu wojennego, filmu akcji, blockbustera - wszystkiego naraz. No po prostu samograj, z ktorym nie mozna spudlowac. Co robia polscy tworcy? Dokument. Lekko fabularyzowany. No ludzie, prosze was, przeciez to jest marnowanie czasu, pieniedzy, okazji! Ide o stowe, ze tworcy woleliby nakrecic pelnoprawna fabule, ale brak srodkow zmusza ich do kompromisow. I dlatego pewnie film bedzie wygladac tak:

- narrator objasnia sytuacje dla durnych polaczkow, albo tez z tego powodu, ze tworcy nie potrafia wprowadzic widza w inny sposob
- sceny szkolen itp. z archiwalnych filmow
- sceny dialogowe fatalnie odgrywane przez akorow z telenowel w ciasnych, sztucznych dekoracjach
- sceny walki, czyli archiwalne nagrania z narratorem

Na takie gowienko to ja sie nie pisze. BBC potrafi zrobic pelnometrazowe, swietne filmy (wygladajace 100x lepiej niz Katyn) bez uciekania sie do archiwaliow. Juz moge wystawic ocene. :)

Odpowiedz
Taka szansa. Taki potencjal... Wstyd.
Dolaczam sie do twojej oceny, drogi Miltonie :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nieźle. Rozpoczął się wysyp tandetnych filmów, zapoczątkowany przez międzynarodowy sukces "Katynia". :x Oczywiście (podobnie jak w przypadku "Katynia") dowiemy się, że film po prostu jest stylizowany na stare polskie kino wojenne, a nie, że twórcom brak umiejętności. Napewno nie obejrzę tego filmu.

Odpowiedz
kolejna Polska megaprodukcja-koprodukcja : Kierowca :

Akcja filmu toczy się nocą w Warszawie. Bohaterką jest studentka Ania, dorywczo pracująca jako kierowca ekskluzywnej limuzyny. Pewnej nocy, wożąc francuskiego biznesmena, dziewczyna staje się świadkiem obsesyjnego uczucia między jej klientem a młodą Polką – Katarzyną. W dodatku sama przypadkowo wplątuje się w kryminalną historię, która może zaważyć na losach jej najbliższych a nawet na jej własnym życiu. Zdarzenie goni zdarzenie. Francuz zaczyna dostrzegać wyjątkowość Ani.

[Obrazek: 44561-07.jpg]
[Obrazek: 44561-11.jpg]
[Obrazek: 44561-19.jpg]

jak zapewniają twórcy:

Na ekranie pojawią się ponadto jedne z najlepszch samochodowych marek na świecie, w tym limuzyna Mercedes Benz klasy S, ale też Aston Martin DB9, Maserati Quattroporte, Range Rover Sport czy BMW M5

Rezyserem jest jakis maloznany francuski debiutant, natomiast, co ciekawe autorem zdjęć jest
Bill Buttler autor zdjęć do Conversation, Jaws, Rocky(II-IV), niedawno skończono zdjęcia, trwa zapewne postprodukcja

i kolejny film z serii polska koprodukcja: Izolator

Mroczny, miejski thriller w charakterze political fiction.Historię luksusowej warszawskiej prostytutki, Ojki, uwikłanej w nieczyste i podejrzane układy z ludźmi półświatka, ale też i władzy. Dziewczyna chce się od tego uwolnić. Nie jest to proste, do póki kontrolę nad nią sprawóje dużo starszy od niej Ernest, były agent tajnych służb.

[Obrazek: 42232-03.jpg]
[Obrazek: 42232-05.jpg]
[Obrazek: 42232-04.jpg]

Jest to film Christophera Doyle'a autora zdjęć do Paranoid Park, 2046, Lady in the Water, Hero. W kinach w pażdzierniku, autorem zdjęć znowu Bill Buttler

uff ale się napisałem ;)

Odpowiedz
Chociaż wizualnie może być dobrze...
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Kierowca to mi się z Zakładnikiem kojarzy ;)

[Obrazek: collateral_01.jpg]
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
miałem to samo wrażenie, jednak z tego co wyczytałem fabuła jest zupełnie inna :)

Odpowiedz
To musiałby reżyserować w takim wypadku David Chase. ;)

Odpowiedz
Cytat:na ekranie pojawią się ponadto jedne z najlepszch samochodowych marek na świecie, w tym limuzyna Mercedes Benz klasy S, ale też Aston Martin DB9, Maserati Quattroporte, Range Rover Sport czy BMW M5

:shock: Nigdy nie widziałem na ulicy eski, albo M5, jak oni załatwili te samochody do filmu? Zaraz po premierze idę do kina, żeby zobaczyć te legendarne, niegdzie niespotykane wozy. Kurde, gdzie my żyjemy żeby się tym chwalić??

Cytat:Historię luksusowej warszawskiej prostytutki, Ojki

To literówka? Miało być Olki? Jeśli nie to gratuluje twórcom poczucia humoru. Kto chciałby się przespać z kimś kto nazywa się Ojka?

Cytat:Izolator, Kierowca

Kierowca jeszcze ujdzie, ale Izolator? Co to ma być? Czekam na sequel "Półprzewodnik" i zwięczenie trylogi "Przewodnik" :D

Tak w ogóle, soldamn to sam pisałeś te streszczenia, czy skądś to wziąłeś? Takie zdanie:
Cytat:"Nie jest to proste, do póki kontrolę nad nią sprawóje dużo starszy od niej Ernest, były agent tajnych służb"
aż bije po oczach błędami.

Odpowiedz
z stopklatki wziąłem streszczenia ;)

Odpowiedz
"Izolator" jest równie dobry co ten "Determinator" co w TV leci. Polacy mają genialne pomysły na tytuły.

Odpowiedz
Kierowcę może obejrzę, ale raczej po to, aby zobaczyć Lamberta, bo dawno go nie widziałem w żadnym nowym filmie.

Izolator (kto to wymyślił do cholery): "thriller w charakterze political fiction" - nie wiem kto wymyślił takie sofmułowanie, ale dwa słowa na końcu sprawiają, że czekam na ten film.

A co do Ojki - tam nie ma błędu, filmweb też pisze przez "j".

Odpowiedz
military napisał(a):My, Cichociemni - temat rewelacyjny, dajacy niesamowite mozliwosci zrobienia dobrego dramatu, filmu wojennego, filmu akcji, blockbustera - wszystkiego naraz. No po prostu samograj, z ktorym nie mozna spudlowac. Co robia polscy tworcy? Dokument. Lekko fabularyzowany. No ludzie, prosze was, przeciez to jest marnowanie czasu, pieniedzy, okazji! Ide o stowe, ze tworcy woleliby nakrecic pelnoprawna fabule, ale brak srodkow zmusza ich do kompromisow.

Nie zauważyłem żeby ktoś o tym wspomniał, więc może ja napisze. Powstaje jeszcze jedna produkcja związana z tematem cichociemnych. Ma to być 13-odcinkowy serial dla TVP 2. Wg zapowiedzi twórców fabuła nie będzie opowiadać o autentycznych wydarzeniach, tylko ma być zupełnie wymyślona. Reżyseruje Michał Kwieciński, a w rolach głównych grają: ... Jan Wieczorkowski, Zakościelny i Kuba Wesołowski. Nie wiem jak ci pierwsi dwaj sobie poradzą, ale akurat o ostatniego bym się nie obawiał. W "Jutro idziemy do kina" tego samego reżysera zagrał całkiem przyzwoicie (czyli nie rewelacyjnie, ale przynajmniej dało się go bez bólu oglądać). Reszta obsady budzi większe nadzieje- wg filmwebu grać mają jeszcze min. Jan Englert i Krzysztof Globisz.

P.S. Zapomniałem dodać- planowana premiera, wrzesień tego roku.

Odpowiedz
kwasibor napisał(a):w rolach głównych grają: ... Jan Wieczorkowski, Zakościelny i Kuba Wesołowski
Obsada marzeń. Brakuje tylko Mroczków.

Odpowiedz
kwasibor napisał(a):...Jan Englert i Krzysztof Globisz.
Powtorza obaj swoje oskarowe role z Katynia?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch napisał(a):
kwasibor napisał(a):...Jan Englert i Krzysztof Globisz.
Powtorza obaj swoje oskarowe role z Katynia?

Jakby tego było mało...w obsadzie ma być jeszcze Maja Ostaszewska :D, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

Odpowiedz
Co by w polsce nie powstało to i tak będzie to niezły crap. Kiedy doczekamy się polskiego filmu z prawdziwego zdarzenia? :?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
No dziś chyba wszystkie ważniejsze media o tym doniosły:

"Ptaki śpiewają w Kigali"

Koprodukcja polsko-amerykańsko-kanadyjsko-południowoafrykańska
Budżet : 6 mln Euro
Reżyseria: Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze(Razem : Plac Zbawiciela, Mój Nikifor; Krzystof solo : Dług)
Scenariusz: Na podstawie noweli Wojciecha Albińskiego
Producenci: Wiktor Grodecki(Nienasycenie), Freddy Brady(wg IMDB umarł w 1961)
Dystrybucja: Paramount
Występują: Nick Nolte

Historia białego ornitologa, który podczas krwawych zamieszek w Ruandzie w 1994 r. ocala dziewczynę z plemienia Tutsi

Myślę, że można to traktować raczej jako plotkę, szczególnie patrząc na producenta od strony amerykańskiej.

Odpowiedz
Chyba chodzi o tego pana.

Odpowiedz
No najprawdopodobniej to ten pan. Ma kilka produkcji z znanymi aktorami no i jeden całkiem niezły film(Rescue Dawn). Szkoda w takim razie, że wszystkie portale podają to nazwisko z błędem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości