Zapowiedzi
Robią polskie "Wspaniałe Stulecie":
http://www.telemagazyn.pl/artykuly/korona-krolow-tvp-zmienia-tytul-serialu-o-kulisach-wladzy-kazimierza-wielkiego-i-wladyslawa-lokietka-59064.html

O matko. Wygląda to jak polskie filmy edukacyjne z lat 90.

I teraz wiem, co robi Palikot po przegranych wyborach :).

Odpowiedz
O, mój znajomy tam gra. Ten brodacz, drugi od lewej
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ej no, kumpel Corna to Zach Galifianakis, a króla Łokietka gra śp. Bohdan Smoleń. To nie może być złe, jestem dobrej myśli...

Odpowiedz
Smoleń? Widać przecie, że Łokietka gra Papcio Chmiel :).

Przy okazji - Łepkowska sprawuje nad tym opiekę literacką... to jednak będzie złe.

Odpowiedz
Zabawne jest to, że nawet tu kostiumy wyglądaja lepiej niż w Inhumans

Odpowiedz
Z lepszym oświetleniem troszkę lepiej to wygląda.

[Obrazek: z22094193Q,-Korona-krolow-.jpg]

[Obrazek: z22094260Q,-Korona-krolow-.jpg]

Mnie tylko bardziej zastanawiają, że sami producenci i Kurski porównują tę produkcję do "Wspaniałego Stulecia". To kręcimy polski, patriotyczny, katolicki serial i wzorujemy się na Turkach, niewiernych, poganach, MUZUŁMANACH???!!! Jak to tak?

@Corn, to liczymy, że co jakiś czas rzucisz jakimiś zakulisowymi informacjami? ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Wiadomo że jak twórcy przywołują inny tytuł to nie chodzi o walory produkcyjne, rozmach czy podobną konwencję i styl ale o narodowość bohaterów, prawda?

Odpowiedz
Bollywood wita nad Odrę:
http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/powstaje-film-o-rodzinie-ze-szczecina-wystapia-gwiazdy,4184670,artgal,t,id,tm.html

Cytat:Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska, Maciej Musiał – czołowi polscy aktorzy wystąpią w wysokobudżetowej produkcji filmowej, opowiadającej historię polsko-hinduskiej rodziny ze Szczecina.

Historia Anity Agnihotri i Andrzeja Łuszczewskiego, rzeczywiście brzmi jak scenariusz filmowy. Ona Miss Indii, on syn armatora ze Szczecina. Spotykają się przypadkiem w Indiach i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Pozornie związek bez szans na powodzenie. Anita jest już zaręczona z innym, a Andrzej niedługo wraca do Polski. Co w tej sytuacji można zrobić? Wyjście jest tylko jedno – trzeba uciekać i to do PRL-owskiej Polski. Co z tego wynikło, każdy szczecinian wie, a niedługo za sprawą srebrnego ekranu, dowie się reszta naszego kraju i Indie.

Realizacji projektu podjął się Michał Kwieciński, producent takich filmów jak m.in. Katyń, Miasto 44, Bodo czy serialu Belle Epoque. Kwieciński jest pasjonatem kultury Indii. Temat polsko – hinduskiej miłości tym bardziej przypadł do jego gustu. Rozmach z jakim rozpoczęły się przygotowania do pierwszych zdjęć wskazuje, że będzie to produkcja wysokobudżetowa. W rolach głównych wystąpią czołowi polscy aktorzy. W rodziców Andrzeja Łuszczewskiego wcielą się Robert Więckiewicz (Wałęsa, Pod Mocnym Aniołem) i Maja Ostaszewska (Pitbull, Ciało).

Andrzeja Łuszczewskiego zagra Maciej Musiał (Dzień dobry kocham cię, Rodzinka.pl). Aktorzy podpisali już kontrakty i właśnie rozpoczęli przygotowania do ról. Równocześnie w Indiach rusza casting na aktorkę, która wcieli się w postać Anity Agnihotri. – Zdradzę, że artyści pokażą się w zupełnie nowych kreacjach – mówi Mariusz Łuszczewski, syn bohaterów przedstawionych w filmie. – Będzie dużo tańca i śpiewu jak to w kinie Bollywood.

Producenci uznali, że komedia romantyczna jest najlepszą formą wyrazu dla tej historii. – Proszę sobie wyobrazić zderzenie dwóch zupełnie różnych kultur w tamtych czasach, w naturalny sposób powstaje wiele zabawnych historii – mówi Mariusz Łuszczewski.

– Najpierw mój tata zderza się z kulturą Indii, później ucieka z moją mamą i wtedy moja mama zderza się z kulturą Polski. Film pokaże Polskę z czasów PRL widzianą oczami młodej, pięknej hinduski, w ogóle nie znającej tego świata. Pamiętam jak mama opowiadała, że po przyjeździe tu bardzo podobały jej się wszystkie szare budynki, interesował ją nietypowy ubiór stoczniowców, czyli dżinsy i swetry, wydawało jej się, że to tutejsza moda, a tak naprawdę w Polsce nie było nic innego w sklepach. Pewnego razu wybrała się też do urzędu chcąc sprowadzić do Szczecina pomoc domową. W Indiach to było normalne, w Polsce nie do pomyślenia, proszę wyobrazić sobie minę tej urzędniczki (śmiech).

Odpowiedz
Biedabudżet nie raziłby wcale, gdyby zrobili z tego komedię z nawiązaniami do współczesności, jak np. w "Robin Hood i faceci w rajtuzach" albo w "historycznych" filmach Monty Pythona. Jednak jako że Polacy nie są zdolni do takiego poczucia humoru, będzie to serial "na poważnie" - z kostiumami i scenografią jak z GOK-u. Co by nie mówić o "Wspaniałym stuleciu" (widziałam kilka scen, fabuła jak w typowej latynoskiej telenoweli), to jednak kostiumy są w tym serialu pierwsza klasa.

(13-07-2017, 14:51)Cassel napisał(a): Ej no, kumpel Corna to Zach Galifianakis, a króla Łokietka gra śp. Bohdan Smoleń. To nie może być złe, jestem dobrej myśli...

Też w pierwszej chwili myślałam, że to listonosz Edzio z Kiepskich, ale zaraz sobie przypomniałam, że pan Smoleń nie żyje, a zresztą raczej nie zagrałby dla TVPis.

BTW napisałam o tym w zapowiedziach w dziale "Seriale", to można przenieść mój post tutaj albo dyskusję tam. Albo nic nie robić - wedle uznania adminów :)

Odpowiedz
Że co?

Odpowiedz
Ja pier*olę ale paździerz. JAK taki ktoś kto to stworzył mógł zostać reżyserem? JAK tacy ludzie, nie umiejący normalnie mówić zostali aktorami?

Odpowiedz
Ale o co cho? IMO ciekawie to wyglada, a przynajmniej JAKOŚ, co w Polskim kinie nie zdarza się czesto.

Poza tym reżyseruje Trevor z GTA V, wiec super ;)

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(23-07-2017, 16:18)Mierzwiak napisał(a): Że co?

Cicho, widać, iż nie rozumiesz rodzącego geniusza kina oraz jednego z najlepszych polskich filmów dekady :).

Ten typ ma niby mieć 14 lat?! Wygląda na 34 :P. Jakiej płci naprawdę to rude długowłose? Czemu wszyscy brzmią, jakby mieli rodzaj wady wymowy. Dlaczego zamiast skupić na otoczce SF to trailer wciska dyrdymały ze śląskich dramatów?

Pochwalę zdjęcia, bo wygląda to nawet ciekawe... A i tak wyjdzie kupsztal.

Odpowiedz
OGPUEE, postaram się odpowiedzieć na twoje pytania jak tylko wrócę z kina. Liczę że na moje "Że co?" także poznam odpowiedź :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości